9z9:
ano, i to je řešení (sám tak mám, viz podpis, nemohu si vynachválit, ergonomicky někde jinde a dobře se to tahá, sice mám "jen" externí 1680x1050, ale ono na 20' je to o něčem jiném, než na ntb, i když se dá namítnout, že zobrazovaná plocha je stejná... ano, ona je, ale na externím je to vše daleko větší a člověku se na tom pracuje daleko lépe...).
Otázka je, jestli je fakt 20k strop a jestli tazatel nemá doma velký ext. LCD, rozpočet na ntb se tím rapidně sníží a nevím, jestli tam budou nějaké slušné 14ky schopné vyhovět požadavkům.... Možná pak třeba acery timelineX nebo něco podobného, ale s CD jsme opět nad a konstrukce není zrovna skálopevná, neříkám, že je slabá, ale přeci jen už je to multimediální třída, nedosahující kvality střední business.
Ono už jen ta odolná konstrukce + hry je při 20k problém, ještě k tom CADy....
Tak či tak, i to HP za 25, které jsem navrhl, je na dané účely obrovský kompromis, s tím se bohužel nedá nic udělat... Z hlediska použité v cadech je to opravu jen menší zlo... i když si troufám tvrdit, že na těch pár výkresů, kt. člověk udělá ve škole, i těch 1600x900 stačí. V acadu jo. Obavy mám ale z Rhinocera. Sám jej sice nepoužívám, ale pamatuji-li se správně na notebook kamaráda, který dělal průmyslový design a ve Rhinu dělal.... základní prostředí se skládalo ze 4 podoken, každé pro jiný náhled a to by na nízkém rozlišení mohl být skutečný problém.
EDIT:
u toho rhina mám na mysli toto (podokna v matici, nárys, půdorys, bokorys, 3D, samozřejmě, že se dají jednotlivá okna maximalizovat, ale prostě to pak asi není ono... i když nevím, sám jsem v tomto konkrétním prg nepracoval, jen mám ten pocit):
http://www.youtube.com/watch?v=dsUFNYEh ... re=related