Lenovo N100 alebo nieco ine?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
B_Tight
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2007 20:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lenovo N100 alebo nieco ine?

Příspěvekod B_Tight » 17 kvě 2007 20:44

Zdravim, uz dlhsie sa pozeram po nejakom NB a padol mi do oka tento model od IBM - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44782
Planujem este urcite dokupit 1GB RAM a o taky mesiac, mozno 2 po kupe, vymenit HDD za 160GB Seagate Momentus 7200 s kolmym zapisom. NB budem vyuzivat na VS a kym nekupim dalsie PC, tak na NB budem dost strihat videa + trosku pracovat s grafikou, internet a obcas mozno nejaka hra. Kedze som student, cenovo som obmedzeny, ale na toto IBM by som nejak "naskriabal".
Nad NB uz uvazujem dlhsie, velmi sa mi pozdavali Toshiby A200, no display maju len WXGA a zakladny disk je len 4200ot (co by ani nevadilo, kedze ho budem menit). No IBM je IBM a taktiez dizajn sa mi velmi paci. Takze sa pytam, ci sa v tejto cene najde nieco vykonnejsie, mozete napisat svoje navrhy, pripadne skusenosti ohladom tohto NB... Vdaka

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 21:05

Lenovo N100 je cisto produkt od Lenova a s IBM nema nic spolocne.
Notebook aj napriek 7200ot. diskus kolmym zapisom a 2GB RAM bude pomalsi ako stolny pocitac v porovnatelnej cene (a to dost znatelne); disk-disk zapis totiz sakra spomali cely pocitac (t.j. z disku na RAM a potom na disk). Na strih videa to chce aspon 2 disky (najlepsie priamo cez SATA); v opacnom pripade to bude trvat dlhsie nez na desktope.

C

B_Tight
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2007 20:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod B_Tight » 18 kvě 2007 09:18

To uz nejak tych par mesiacov prezijem, ved Vianoce sa blizia :D Ked som zacinal, tak aj na desktope som mal len 1 HDD a ked sa nieco renderovalo, tak som siel von, alebo to nechal na noc, takze to nejak zvladnem... Mne bude stacit ked praca bude svizna, ked NB nebude robit problem zaroven otvoreny strihovy program (Vegas), nejaky graficky editor, Cubase SX na hudbu + pripadne Trillian ci Opera... Co myslim (a dufam), ze C2D + 2GB RAM zvladnu. Este sa takto spytam, naslo by sa v takejto cene este nieco lepsie? Pozeral som aj na VBI, no nejak nemam k nim doveru... Dik


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů