Acer ? jaky okolo 15 000 kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Acer ? jaky okolo 15 000 kč

Příspěvekod maxa » 09 říj 2011 14:09

dlouho tu ctu rady, protoze premyslim o ntb. skoro mi tu prijde, ze delate reklamu Acer TravelMa­te 5760­ :)

pro me ucely ale asi nejblizsi acer 5760
na beznou praci (office, net, hudba, film, skype...) a hlavne nejaka ta novejsi hra na stredni detaily.
cena prijatelna okolo 15 000 kč

dilema ale mam mezi jednotlivymy modely :(
pozadavky mam:
core i5 nebo i3 (Sandy Bridge)
grafika > GT 540M (prepinatelna)
RAM > 4 GB (moznost rozsireni na 8GB)
HDD 640 GB a vice
a tet kamen urazu - pokud mozno usb 3
uvital bych bez OS
velikost <16"
numerickou klavesnici
na vzhledu nezalezi.

prenaset se bude cca obden
vydrz baterie - cim vic tim lip. (notas potrebuju mobilne a rychle skovavat :D )
kdyz me neco napadne, dopisu .

pokud mate nejake alternativy budu rad. acer splnuje hodne, ale ne vse. chapu, ze budu muset do kompromisu.

a tet ty modely. jake budou rozdily mezi
Acer TravelMa­te 5760G­-2414G75Mnb­k a novym Acer TravelMa­te 5760G­-2434G75Mns­k ?
bude uz mit usb 3 ?
a co Timeli­neX ?
co znaci Mns­k, Mnbk, Mnkk.....

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 10 říj 2011 13:22

Ptám se špatně nebo nikdo nedokáže poradit ? :(
O nových modelech asi nikde zatím žádné info , že ? A nějaké alternativy k aceru ?

Fleak
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 02 pro 2007 12:23

Příspěvekod Fleak » 10 říj 2011 14:24

Jako alternativu muzu z vlastni zkusenosti doporucit Asus K53SV. Ma vicemene vse co pozadujes a narozdil od zmineneho Aceru i USB 3.0 . A prodava se i bez OS za hezkych 13k.

TimelineX bych taky doporucil, je tady o nem velky vlakno a kdyz ho proctes tak jsou s touto radou dobry zkusenosti, ale cenou se urcite prehoupnes pres 15k.

Nic jinyho za tu ceno a s takovymi pozadavky nesezenes.

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 10 říj 2011 16:15

Díky za další dilema :) ten asus nevypadá špatně. Levnější, bez os. Minus u me zatím má ten lesklý display. V tomto ale nemám představu, jen to, že tu radí display matný.

Když pominu požadavky, který je lepší ? Asus vs acer. Jak je to se servisem ? Servis se mi líbí u HP, ale ntb nic moc. Co pevnost a hlučnost ?
Ještě musím zjistit co přináší ta novinka od aceru. Ach jo. :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 10 říj 2011 16:28

Nejlepší servis má Toshiba a hned po ní je Asus.Jinak na tom Kčkovém Asusu se mi nelíbí klávesnice.Vcelku se prohýbala a šipky nahuštěné.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Fleak
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 02 pro 2007 12:23

Příspěvekod Fleak » 10 říj 2011 17:21

Mel jsem i Acer. Pevnost konstrukce je priblizne stejna. Zpracovani celkove mi prijde u obouch kvalitni.
Klavesnice se mi u Asusu neprohyba ani trochu, naopak u Aceru se mirne prohybala, ale nic co by mi vadilo. Sipky jsou u Asusu opravdu nahustene, to je pravda.
Hlucnost jednoznacne lepsi u Asus, je temer neslysitelny pri beznem provozu. V noci si ani nevsimnu ze bezi.
S Acerem jsem mel problem ze se vetrak roztacel temer pri jakekoliv cinosti a i kvuli tomu jsem ho vratil. Mozna vada kusu, ale jiz tento problem byl popsan vice uzivateli. Tezko rict, jini zas rikaji ze je taky hezky potichy.
Leskly displej nevidim jako nevyhodu. Pokud nebudes na primem slunci, tak je obraz opravdu dobrej.

Jandaskunk
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 19 srp 2010 14:54

Příspěvekod Jandaskunk » 10 říj 2011 17:27

ad lesklý displej: Pokud nemá žádnou protiodleskovou úpravu, tak je to skutečně nevýhoda (nemusim bejt ani na přímym slunci, abych to mohl používat jako zrcadlo). Obraz bude u matnýho i lesklýho cca stejný (je to oboje TN u této kategorie), akorát matný displej světlo pohlcuje, tudíž je pak černá šedivější apod. (ale aspoň je vidět obraz). Za tmy to vyjde pak nastejno. (promiňte za OT)

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 10 říj 2011 22:50

dik za nazor. sice ho nebudu 99% pouzivat na slunicku, ale zrcatko z toho taky nechci. to prenecham nežnemu pohlavi :)
jak si vede tento konkretni asus ? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96675
co prepinani grafik ? nedela to problemy ?

a kdyby se nekdo dostal k informacim o novince aceru http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=97167 budu rad i za odkaz specifikaci a vybavy. pripadne co noveho prinasi oproti modelu staremu.

jinak kteremu byste dali prednost a proc ?
diky za nazory - jakekoli.

lazzymann

Příspěvekod lazzymann » 10 říj 2011 23:28

Taky se přidám se zkušeností s Asusem K53. Hlučnost je opravdu docela dobrá, teploty v zátěži (Mafia 2 po cca 2,5h) - CPU max 85, GPU max 79, povrch má pořád příjemnou teplotu. Nevýhody - zúžené klávesy na numerickém bloku a šipky které zasahují na místo klávesy "0". A nic moc HDD v "základu". A poslední drobnost - oslepující bílá dioda na hl. vypínači.

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 10 říj 2011 23:41

ty sipky by me nevadily. nepouzivam ve hrach. num klavesy taky zkousnu. co ale myslis tim HDD ? je extreme pomaly ?
no a diodu..asi bych ji prelepil paskou ? :) slo by to ? :)

Fleak
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 02 pro 2007 12:23

Příspěvekod Fleak » 11 říj 2011 00:58

maxa píše:dik za nazor. sice ho nebudu 99% pouzivat na slunicku, ale zrcatko z toho taky nechci. to prenecham nežnemu pohlavi :)
jak si vede tento konkretni asus ? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96675
co prepinani grafik ? nedela to problemy ?
diky za nazory - jakekoli.


O tom konkretni Asus pisu kousek vyse. Prepinani grafik funguje dobre. Jediny problem jsem mel u noveho Drivera, kde jsem si musel rucna nastvit aby se pouzivala nVidia. Ostatni slape dobre.

S HDD problem nemam, zkratka klasicky 5400 otackovy.zadny zazrak ale staci.

palo41
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 06 zář 2011 23:44

Příspěvekod palo41 » 15 říj 2011 16:36

o tom asuse som počul že sa prehrieva(trotluje), že po čase ked niečo hraš ti to začne sekať, to ma odradilo od kupy toho notebooku, a kamoš ma k53sj a ten dysplej je fakt nič moc

lazzymann

Příspěvekod lazzymann » 15 říj 2011 17:44

Ano, na notebokcheck toto zmiňují, nutno však dodat že je to až za skutečně náročného použití notebooku. Nemyslím si, že při běžném multimediálním (protože na to ten notebook je určen) můžou takové podmínky nastat. Ale ano, je to z jeden z potencionálních problémů.

palo41
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 06 zář 2011 23:44

Příspěvekod palo41 » 15 říj 2011 21:38

jj mna to odradilo ho kupiť...respektive bol to jeden z dôvodov...ale tak v tejto cenovej kategorii je to jedno...neda sa čakať velky vykon...a životnosť okolo 2rokov...aj tak potom budu už uplne zastarale a tie dva roky vydrži každý skoro takže je to jedno
HP ProBook 4530s i3 2330M ATI Mobility Radeon HD5490 4Gb 640Gb HDD

maxa
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 09 říj 2011 09:13

Příspěvekod maxa » 16 říj 2011 08:44

A co si koupil místo toho asusu ? Snad ne to HP v podpisu ? Na probook slyším všude jen nadávat.
Kdybych jen sehnal nějaké info o tom aceru. Asus sice má co chci, cena nádherná, ale už více lidi me odrazuje. To bohužel ale i od aceru :) a kdo se v tom má tet vyznat.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů