Herní notebook 15''

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Herní notebook 15''

Příspěvekod Embreas » 24 črc 2012 22:41

Zdravím,

předem se omlouvám za hodně textu - potřebuju se opravdu někomu vykecat :D Už pár dnů vážně řeším jeden problém. Chci si koupit nějaký našlápnutý, herní notebook s 15'' displejem. Je mi jasné, že 17'' je na hry a na rozlišení lepší atd., ale já jednou 17'' měl a jednoduše mi nevyhovuje velikost. Peníze mám našetřené, takže víceméně neřešit otázku peněz. Prvně jsem přemýšlel o Lenovo ideapad Y580, ale v různých recenzích jsem se dočetl, že teplota HDD se pohybuje až kolem 55°C a jsou problémy s klávesnicí a touchpadem. Jako druhý v pořadí mě napadl Asus G55 VW. Tenhle byl velice vychvalovaný, perfektní chlazení, perfektní výkon a hned bych neváhal. Samozřejmě abych to neměl tak jednoduché, tak jsem zase vyčetl, že zde je nic moc zvuk. Je mi jasné, že musíme brát v potaz, že se jedná o notebook a ne o domácí kino. Dočetl jsem se, že při vysoké hlasitosti rezonují reproduktory a zvuk je otřesný. Tohle by mě ani nevadilo, ale co mě vadí víc, tak to je to, že se prý občas pustí zvuk z reproduktorů i když jsou zapojené sluchátka a že sem tam notebook kvůli seknutí zvuku zamrzává. Jen si to představte - vedle vás třeba spí přítelkyně a máte puštěný film a najednou se naplno ozve zvuk z reproduktorů. Vím že to můžou být drobnosti, ale když už mám našetřené peníze a kupuji si nový notebook, proč brát notebooky s vadami, i když jsou třeba malé. Ty problémy opravdu potvrzuje drtivá většina uživatelů, takže to beru tak, že jsou to opravdu vady v sérii než v jednotlivých kusech.

PROSÍM VÁS TEDY O POMOC - který herní notebook byste mi doporučili? Rád opravdu uslyším jakékoli názory a to i jakékoli dodatky k případným, uvedeným notebookům. Ještě jednou se omlouvám, recenze číst umím také, ale přece jen mi to nedalo tohle nezkusit a opravdu mi hodně pomůžete :wink:
___________________________________________________________

Co vyžaduji od notebooku:

1) VÝKON - tohle nemá smysl nějak moc rozepisovat - I7, min. 8GB paměť, disk 7200 RPM, dobrou grafiku.

2) CHLAZENÍ - nevadí mi, že bude při zatížení hučet větrák, nebo že z něj půjde teplý vzduch. Jen nechci dosahovat vysokých teplot. Vím, že je spoustu chladicích podložek, ale podle mě by se měl kvalitní notebook uchladit sám. Klidně ať hučí, ale kruci co je to za smysl dávat do notebooků takové střeva, když se při používání pak přehřívají? Je mi jasné jak jsou některé hry náročné, ale i když bych hrál nonstop 20 hod. a notebook by se mi pak hryzl, nebo by se vypnul kvůli vysokým teplotám, tak podle mě ho nejde nazvat "kvalitní notebook".

3) KVALITA PROVEDENÍ - nepotřebuji po notebooku chodit, ani nepotřebuji nějakou extra kvalitu povrchu atd. Jen považuji opět za důležité aby měl notebook kvalitní klávesnici a touchpad - ne jak lenovo Y580.

4) ČESKOU KLÁVESNICI - ani mi tak nedělá problém psát na anglické (první můj notebook jsem s anglickou klávesnicí měl), ale přece jen je to pro mě o dost přehlednější - i na české mám sem tam problém nalézt nějaký symbol :D Případně jsem však ochoten mít i anglickou klávesnici.


Co NEvyžaduji u notebooku (ale kldině by se hodilo :D ) :

1) VÝDRŽ BATERIE - upřímně - kde se v dnešní době nedostanete k elektrice a ještě upřímněji - kdo hodlá delší dobu hrát na baterku???? (neberu v úvahu třeba chaty, nebo vlaky kde bych si notebook za žádnou cenu stejně nezapnul :) )

2) MATNÝ DISPLEJ - stačí mě lesklý, samozřejmě full HD.

3) PODSVÍCENOU KLÁVESNICI

4) EXTRA ZVUK - u hraní stejně většinou používám sluchátka, takže opravdu nepotřebuji extra zvuk třeba se subwooferem, nebo výstup na 5.1. Ale to, aby se mi zvuk samovolně přepínal mezi sluchátkama a reproduktory považuji za velkou chybu. Když budu mít reproduktory naplno a uslyším třeba rezonanci, nebo nekvalitní zvuk, proč ne - přece jen je to notebook.

5) OSTATNÍ VYMOŽENOSTI - opravdu notebook chci jen na hraní her a na práci. Nepotřebuji třeba blue-ray vypalovačku, SSD disk atd...

____________________________________________________________

Nyní jsem zakotvil na MSI GT683DX-838CS. Co vy na něj? Recenzi tady mám podrobně přečtenou, navíc recenze o něm patří právě tam, takže případně jenom heslovitě.

Moc vám všem děkuji za jakékoli info. Moc mi tím pomůžete :wink:

sapuszchkyn
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 25 zář 2010 20:28

Příspěvekod sapuszchkyn » 24 črc 2012 23:03

Já nevím mám ten ASUS G55VW asi 14 dní. Zatím spokojenost. S tím zvukem je pravda, že při MAXIMÁLNÍ hlasitosti to sem tam zarezonuje. S tím, že zvuk jde z reproduktorů přesto, že jsou zapojená sluchátka jsem se nesetkal. Mám kvalitní KOSSy a v podstatě jsou zapojené skoro pořád, ale s tímhle sem se nesetkal.

Jinak co sem četl požadavky nevidím důvod proč do něj nejít.

Ještě jedna věc : DVD-ROM sem použil zatím jenom jednou ( osobně nevím proč se to do NTB stále ještě montuje ) ale ten rezonuje docela slušně to mě překvapilo. Zatím jediná vada na kráse.

Víc ti neporadím jenom píšu z hlediska majitele. Kdybys měl jakejkoliv dotaz tak pokud budu vědět napíšu.

Nad tím MSIčkem sem taky přemýšlel nakonec sem se na něj vykašlal páč mi to příjde jako blikající kolotoč.
ThinkPad X220 i5-2520M, 4GB RAM, 120 GB SSD
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 24 črc 2012 23:14

MSI používa jednookruhové chladenie, čiže má vyššie teploty, aj keď niesu kritické, môže sa to premietnuť v kratšej životnosti grafickej karty...
Repro a zvukové výstupy má ale oproti Asusu kvalitnejšie.

S alternatív sa dá uvažovať napr. o Schenkery XMG P502,
http://www.mysn.de/detail.asp?userid=C7 ... r=adnk0001
pokiaľ ale znalosti cudzích jazykov (De alebo Eng), resp. známich s nimy na objednanie notebooku s Nemecka sú slabšie a priplácanie za obdobný notebook od českého Goldmaxu niesu k dispozícii http://goldmax.cz/eshop/156-goldmax-racer-20
zostal by som pri Asuse, aj keď stratíš možnosť vymeniť-upgradovať grafiku, v ostatných parametroch je Asus ideálna voľba s dobrou cenou.
Naposledy upravil(a) Ionor dne 24 črc 2012 23:18, celkem upraveno 1 x.
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Příspěvekod Embreas » 24 črc 2012 23:18

:D Tak s tím kolotočem máš úplnou pravdu, na druhou stranu spoléhám na to, že to půjde vypnout a pak bude vypadat "normálně" viz. třeba foto tady http://www.alza.cz/msi-gt683dx-838cs-d292795.htm#popis

Jinak díky moc za odpověď, už jsem pro MSI téměř na 90% rozhodnutý. Jedině když by někdo napsal nějaký velký kaz, nebo našel něco zajímavějšího. Jinak ten Asus jsem fakt už pomalu kupoval, ten se mi taky hodně líbí... Ale jak říkám, s mým štěstím by mi to určitě zvuk vyhazovalo. Jinak kvalitu zvuku při plné hlasitosti, nebo tu mechaniku jak povídáš, to opravdu pomalu nepovažuji za nějakou velkou chybu - nevzpomínám si, kdy jsme naposled měl v ruce ten kulatý nesmysl a když už se chci třeba z dálky dívat na film, není problém koupit repráčky za 150 Kč ;-)

Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Příspěvekod Embreas » 24 črc 2012 23:26

Tak díky Ionorovi 70% MSI, 30% Asus :D

No umě domluva v DE nebo ENG nepřipadá v úvahu. Hlavně s ohledem na případnou reklemaci atd. Ideální volbou je pro mě jednoduše "click a otevřít dveře PPLce" :)

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 24 črc 2012 23:36

ja bych bral Asus kvuli vzhledu a hlavne lepsimu chlazeni

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 25 črc 2012 03:39

Embreas
MSI bol s i5 procesorom jeden čas za 25K, momentálna cena ho robí značne nevýhodnou kúpou aj keď inak splňuje potreby.

Asi by som porozmýšľal o Y580 s i5 procesorom pokiaľ je ten zvuk tak dôležitý, rozdiel výkonu v hrách momentálne nieje veľmi podstatný aby bol i7 procesor nutnosť a narozdiel od Asusu má IdeaPad značne kompaktnejšie rozmery a váhu.

Teploty HDD by som sa nebál, môj disk má momentálne 42 stupňov a to len behám po nete a s nič nekopírujem. Tento disk mi slúži už piatym rokom a notebook bol najvyššou hernou triedou, ktorá v dobe kúpy išla zohnať.
Pokiaľ počas záťaže pri inštalácii a naťahovaní testov vybehol disk v IdeaPade na 55 stupňov, ešte k tomu keď už koncom jara nabehli horúčavy, nieje to nič čoho by som sa osobne bál, pokiaľ sa o žiadnych ďalších podstatnejších problémoch s IdeaPadom nedozvieš...

Odomňa je to všetko.
Acer Travelmate B115(2015+)

Dell Alienware 18(2014+)

Dell XPS M1710(2007+)

Logitech Daedalus(2015+)

Logitech Performance MX (2015+)

Razer DiamondBack(2005-2014)

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 25 črc 2012 09:03

jak pise Azzamat1, urcite ASUS nebo se jeste mrknout po necem jinem...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 črc 2012 09:22

MSI GT 60.Není levný,ale všechny Tvé parametry splňuje.Oproti MSI GT 683 má nové lepší šasi,podsvícenou klávesnici a lepší výkon.(wifi,zvukovou kartu,raid apod.)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Příspěvekod Embreas » 25 črc 2012 10:06

Ionor

Tak já právě svádím boj právě mezi lenovem Y580, asusem g55vw a MSI GT683DX. Nic jiného už asi nehledám, jen se neumím rozhodnout.

_____________________________________________________________

MSI je na tom výkonem nejlépe, ale zase se mi tolik nelíbí design - jednak nechápu ty diody (ale ty se prý dají tlačítkem vypnout - ale i tak po každém startu mě bude otravovat to vypínat) a celkově rozvržení a provedení klávesnice.

Y580 je na spodku žebříčku. Nebýt recenzí, tak už ho mám doma, protože s lenovem jsem měl jen ty nejlepší zkušenosti, vyhovuje mi od nich i softwarová podpora, navíc designově se mi Y580 líbí nejvíce a výdrž baterie to má s ohledem na výbavu neskutečnou. Opravdu mě odrazuje jen ta teplota - 55°C je už prakticky hranice, kde by HDD neměl dlouhodobě pracovat. Nevím jak u verze s i5, ale u i7 jsem nenašel nikoho, kdo by si nestěžoval na velkou teplotu HDD. Tak či tak tahle teplota určitě rapidně snižuje životnost disku. Jako ty další chyby jsem slyšel promačkávání na bocích touchpadu (při stisknutí tlačítka se ti touchpad jakoby prolamuje do notebooku větší délkou, než by měl jako samotné tlačítko) a na promačkávání klávesnice v okolí "E". Touchpad by mi nevadil - v 95% požívám myš a s klávesnicí to podle jednoho videa není zase tak otřesné.

Teď právě zase vážně přemýšlím o tom asusu. Ten je na tom výbavou lépe než Y580, designově taky super a má to VELKÝ plus s tím chlazením.
_____________________________________________________________

Dneska teda řeším otázku, zda má cenu jít bezhlavě po nejvýkonějším notebooku, nebo dát přednost vzhledu s krapet slabším výkonem, který ale stejně těžko někde rozpoznáme a při hraní her si pak vzít chladící podložku (pro lenovo), nebo sluchátka, či reproduktory pro lepší zvuk (asus). Ono přece jen se na ten notebook budete hodně dlouho dívat, tak tomu designu přikládám hodně velký důraz a čím více o tom přemýšlím, půjdu asi do Asusu. Když se dívám na film nebo hudbu, tak mám stejně zapojené externí reproduktory pro snadnější a rychlejší ovládání hlasitosti a při hře zase používám sluchátka - takže asi není co řešit :)
Naposledy upravil(a) Embreas dne 25 črc 2012 12:03, celkem upraveno 1 x.

Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Příspěvekod Embreas » 25 črc 2012 10:16

roman2277

Mohl by si uvést třeba odkaz z heureka.cz jaký typ máš přesně na mysli? Já se zatím u všech setkal s ENG klávesnicí...

Paulus.novy
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2012 22:19

Příspěvekod Paulus.novy » 27 črc 2012 12:00

Tak pokud ti nejde o výdrž baterky a o váhu tak určitě Asus. Takovou mašinu při tak hezké ceně fakt jinou nenajdeš.

Já zvolil Lenovo, kvůli nižší váze a výdrž na baterii je v této kategorii opravdu dobrá, využiji to. Je to takový kompromis mno ...

Těch teplot disku se taky obávám, budu zálohovat jak mourovatej. Každopádně Lenovo budu mít ještě dnes doma, takže pokud jsi ještě nekoupil, tak ti sem hodím co nevidět svoje dojmy.

Embreas
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 24 črc 2012 21:42

Příspěvekod Embreas » 27 črc 2012 15:14

To bych uvítal. Zatím jsme nic nekoupil - asus je na alze, czc, bohemii a asus.as vyprodaný :)

Paulus.novy
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2012 22:19

Příspěvekod Paulus.novy » 28 črc 2012 00:40

Tak už mám ntb doma, zatím jsem mu moc zápřah nedal. Takže to budou jen první dojmy.

Design prostě skvělý, zpracování dobré, ale ty kovové části jsou tam opravdu spíše na okrasu :-D. Každopádně jistou pevnost to má a se zpracováním si dali záležet.

Klávesnice je až překvapivě dobrá, numerická se sice při silnějším stisku trochu prohýbá, ale nic co by vadilo při psaní. Klávesy příjemné, velikost v pohodě, odezva bez problémů, stejně tak touchpad. Podsvícení jde velmi snadno zapnout/vypnout a je rovnoměrné, tady problém nevidím.

Displej je výborný, obraz skvělý, víko pevné. Mohlo by to být v matném provedení, ale to je otázka vkusu a požadavků daného uživatele.

Zvuk je velmi dobrý.

Abych jen nechválil, tak chlazení celkem hučí, ale není to vyloženě nic hrozného.

Co mě ovšem dostalo je DVD mechanika :shock: . Notebook nejde pořádně chytit, aniž byste drtili mechaniku a samotná mechanika je kus plastu na který se bojím šáhnout abych to neurval. S tímhle si prostě měli pohrát víc.

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 28 črc 2012 00:46

jsem zvedav na ty teploty pevneho disku v zatezi, jestli to nebude uplne fiasko :roll:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů