slusny NB bez komercniho OS za 18-22k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

slusny NB bez komercniho OS za 18-22k

Příspěvekod Solitary » 26 črc 2007 19:32

Zdravim, resim ted takovy trable, jaky NB vybrat... cena by mela byt maximalne 22k, ale to jen v pripade ze to za to bude stat, jinak spis tech 20k... dost dulezite je aby nemel komerecni OS, pac prihazovat jim 2000,- za neco co nechci, proste nebudu!
Hodne uvazuju o http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44240 pak sem jeste nasel http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47203 ke kteremu by se prikoupila jeste naka RAMka...
Kdyby nekdo mel jeste nejakou peknou alternativu, tak at se podeli... NB poslouzi do skoly, takze bych rad nejakou mobilitu kvuli prenaseni... herni grafiku netreba, CPU(ne celeron/sempron), 1GB ram by potesilo, hdd aspon 100GB... koukal sem po FJS, ale co sem zaslechl, tak jejich zpracovani levnych modelu je otresny. Dik za rady

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Re: slusny NB bez komerecniho OS za 18-22k

Příspěvekod _honza_ » 26 črc 2007 22:25

Znám uživatelé, kteří si koupili book s Win XP a přeinstalovali na Linux.

Ke tvému výběru nic nemám, ale pro studenta je každá koruna dobrá. Dávám ti jen odkaz, kde Lenovo TS N100 T2450 koupíš za 17 620 Kč vč. DPH. http://www.dno.cz/?pid=5&hid=3&action=14(34777,987)

Ten odkaz je nefunkční musíš jej okopírovat http://www.dno.cz/?pid=5&hid=3&action=14(34777,987)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 27 črc 2007 00:46

Znám uživatelé, kteří si koupili book s Win XP a přeinstalovali na Linux.

To je hezky teda, to pak ale ztraci cele smysl a je to jako hodit je do kanalu. Ja ale na zbytecne rozhazovani fakt nemam. Ale to je fuk, otazku MS OS tu resim v jenem threadu.

Jinak, myslis ze ten Lenovo je lepsi nez HP? Cena je hezka, ted jeste jestli to oproti tomu HPcku neni nakej paskvil, klidne bych za to HP priplatit pokud by bylo kvalitnejsi, co se tyce zpracovani. Ten Lenovo je taky zas pekne macek, ma prej skoro 3kg, ten HP je o necelych 400g lehci a zdroj je lehky tez, tam ale nevim jak je to u Lenova. Jde mi totiz tez o mobilitu.

Edit: Koukam ze i to HP nx7300 je tam o skoro 1000,- levnejsi nez CZC, zajimave.. mas nejake zkusenosti s timto obchodem? O CZC mam zjisteno hodne a vim ze to je velmi kvalitni obchod s profesionalnim jednanim, to "dno" neznam vubec.

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 27 črc 2007 09:29

Solitary píše:Jinak, myslis ze ten Lenovo je lepsi nez HP? Cena je hezka, ted jeste jestli to oproti tomu HPcku neni nakej paskvil, klidne bych za to HP priplatit
.. mas nejake zkusenosti s timto obchodem?

IBM/LENOVO je král notebooku, tak jako mezi auty Roll Roice. Mezi jeho vlastnosti paří spolehlivost, vynikající zpracování, výdrž, odolnost…. a mluví se o něm jen v superlativech.
Model N100 patří k těm levnějším, dražší Think Pad T60 má hořčíkový kryt, skvělý S-IPS panel…

Možná právě dnes večer budu mít v rukou model N100, z toho e-shopu, možná ti pak poreferuji …mým záměrem bylo ti poskytnout jen příznivější cenu.

V tom obchodě jsem kupoval jen jednou. Přečti si u toho e-shopu Reklamace. Opisuji: „Podle odstavce 6 novely občanského zákoníku č. 367/2000 má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů ode dne převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí …..“ , tedy do 14-ti dnů můžeš zboží vrátit bez udání důvodů za podmínek, které jsou uvedeny.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 27 črc 2007 10:34

_honza_ píše:Model N100 patří k těm levnějším, dražší Think Pad T60 má hořčíkový kryt, skvělý S-IPS panel…

model N100 ma s thinkpadmi spolocneho akurat tak vyrobcu. je to uplne ina kategoria (kvalitou aj cenou) okrem ineho aj preto, ze niektore technologie moze lenovo vyuzivat koli licencii iba v rade thinkpad.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 27 črc 2007 13:29

IMB/Lenovo muze byt kralem notebooku, ale to jeste neznamena ze i ty levne modely budou kvalitni :) stejne jako NEkralovsky Acer muze mit kvalitni modely. Takze az ho podrzis tak rekni, jinak myslim ze Lenovo ma nejakou pobocku tady kousek v Plzni... aspon myslim ze sem zahlidl malou budovu s napisem LENOVO. HP nevim kde vyzkouset, leda elektroworld, ale to se budu muset nejak dostat k Tescu, a ono je az za mestem. :?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 27 črc 2007 13:56

Lenovo ma v Plzni dokonca showroom takze si tie notebooky mozes ist pozriet sam ak si niekde z okolia. http://www.og.cz/cz/produktova-rada/slu ... o-centrum/

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 27 črc 2007 14:48

Jojo, to je presne ono, Tylova ulice.. tamtudy casto prochazim, pac je to po ceste z autobusaku do centra. Tak sem se nemylil, ze sem tam videl Lenovo baracek :) urcite se tam pujdu podivat... pak si jeste zajedu do toho Electroworldu juknout na to HP

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 30 črc 2007 22:11

Solitary píše:IMB/Lenovo muze byt kralem notebooku, ale to jeste neznamena ze i ty levne modely budou kvalitni :) ....Takze az ho podrzis tak rekni, ...

Držel jsem N100 přes víkend, zde je jeho specifikace http://www5.pc.ibm.com/europe/products. ... nt#display Můj dojem je, že jde o dobře navržený a kvalitně vyrobený notebook. Šasi je pevné, má vynikající klávesnici a po mechanické stránce nemohu nic vytknout. Je tichý a poměrně studený. DVD mechanika je někdy trochu slyšet při čtení nebo vypalování. Monitor je při max. rozlišení 1280x800 ostrý a rovnoměrně podsvícený, co mi však vadí je velmi malý úhel pohledu, zvláště pak vertikální. Je dobrá podpora výrobce http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... ind=303753 , drivery, recovery, utility …., byl zapnutý nepřetržitě 48 hodin a tak vypadá, že je stabilní. Ostatně shlédneš a ohmatáš v showcentru.

Potřebovali bychom od někoho poradit, jakým způsobem rozšířit paměť, aby byla kompatibilní, co koupit, kde koupit??? Nebo rovnou koupit 2x 1GB? Dík

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 31 črc 2007 11:57

Dneska se jedu podivat na ty masinky, snad najdu kram kde maj i to HP nx7300... pze bych ho uprednostnoval asi, pac notebook i zdroj jsou docela lehky, hlavne ten zdroj. S tim displejem to je asi nastejno, i to HP ma dost kritizovany displej, ale tak v tyhle cenovy kategorii nemuzu cekat nic lepsiho... zvlast pri kvalitnim zpracovani sasi a slusnym vykonu.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 31 črc 2007 19:15

Tak sem mel moznost si prohlidnout Lenovo N100 a HP 6710s... nx7300 v obchodech nikde nemaj, vsichni uz vystavuji jen Paviliony. Nevi nekdo, jestli ta 6710s ma uplne stejny(nebo podobny) sasi jako to nx7300? Po celem tom prohlizeni nakonec zase nevim jakej ntb vybrat :lol: oba jsou dost kvalitni, u toho Lenova je o dost dostupnejsi nahradni 9ti clankova baterie, za dost peknou cenu, ale zas musim prikupovat RAMku a NB je o neco tezsi... zpracovanim jsou to slusny kousky, pri tom prohlizeni napr. v electroworldu sem mel moznost si prohlidnout i jine a to rozhodne nebyli takove drzaky a lednicky, pri dotknuti div moje ruka nepropichla ty horky "plasty" skrz a to jim tam v obchode ty stroje sice bezej asi nonstop ale jen ve screensaveru popr. prihlasovacich screenech... btw vstupni heslo v Datartu v Plzenskym Tescu na Rokycansky na kompy je "SATAN" :lol: "indicie : pan pekel" :lol:
Edit: Take by me zajimalo jaky procesor je vykonejsi/praktictejsi.. jestli T5500 (C2Duo - 1,66ghz) nebo T2450 (CDuo - 2ghz)

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 01 srp 2007 15:00

Solitary píše:Edit: Take by me zajimalo jaky procesor je vykonejsi/praktictejsi.. jestli T5500 (C2Duo - 1,66ghz) nebo T2450 (CDuo - 2ghz)

Procesor Core 2 Duo má pět nových klíčových technologii, které pomáhají zvýšit výkon při zachování minimálních energetických nároků. Jsou jimi Wide Dynamic Execution, Advanced Digital Media Boost, Smart Memory Access, Advanced Smart Cache a nakonec Inteligent Power Capability. Čtvrtá technologiie napomáhající novým procesorům ve výkonu Advancdd Smart Cache se týká optimaliziace práce s rychlou vyrovnávací pamětí L2 cache. Ta má velikost 2 MB nebo 4 MB a je sdílená pro obě dvě jádra procesoru. U mobilních Core 2 duo je 4 MB tato cache až od frekfence procesoru 2 GHz. Výkon obou procesoru neumím posoudit, ale bude srovnatelný.

Paměť u Lenova stačí rozšířit o 512 MB, což představuje cca 660,- Kč. Přes víkend byly hrány jednoduché hry a paměť 512 MB byla využita přibližně na 60 až 70%.

Osobně se mi u toho Lenova N100 nelíbí jen ten otřesný TN panel.

Pr3d1t0r
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 čer 2007 13:52

Příspěvekod Pr3d1t0r » 01 srp 2007 15:52

No ja mel co docineni s 67 radou, ale bussines a musim uznat, ze je to povedenna rada. Design je ponekud strohy, ale nemuzu rict, ze neni hezky ( ale kdo si kupuju v tehle cenove kategorii notebook a bere ohled na design je blazen :lol: ) Notebook je z kvalitnich plastu a na dotek prijemne. Ma kvalitni chlazeni pri normalni provozu se vetracek vubec nespousti a her jen obcas a i s itegrovanou grafikou ( 2g ram) zvladal enemy territory na velmi slusnych 120 fps. Problemem byva pomaljesi disk, ktery obcas nestiha. Jinak je to kvalitni notebook a muzu ho jen doporucit. Tot muj nazor na hp.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 01 srp 2007 18:40

_Honza_: Ja mel moznost si osahat N100 az v nakupnim centru Olympia v Plzni, protoze v Lenovo pobocce konkretne N100 nemeli, jen neco tomu hodne podobneho(shodne sasi ale jiny model a velikost displeje - asi Ckova rada). A displej me nejak neurazil, ja holt nejsem tak zmlsanej, doma mam CRTcko 17" a ani moje PDA zobrazovaci uhly nema nejstastnejsi :) takze nemam moznost kritizovat ten displej... u toho Lenova se mi ale dost nelibil ten oteviraci mechanismus na prave strane vika... pri tomto rozvrzeni cloveku nezbyva nez levou ruku polozit na levy roh zakladny a pravou ruku chytit pravy roh vika a prstem ten mechanismus otevrit, a pak tlacit od sebe... a tady je prave ten problem, mel sem dost spatnej pocit pri tom tlaceni vika za ten roh... uprimne receno fakt nevim, pulku dne sem rozhodnutej pro HP a druhou pro Lenovo. Je fakt, ze HP ma o neco drazsi nahradni baterie a jsou pouze 6,8,12(pak ma jeste sekundarni, ale tu nechci) a to jejich shaneni je docela peklo :lol: ... kdezto Lenovo ma 6ti a 9ti.. a ta 9ti je levnejsi jak ta 8clankova HP. HP ma ale zas lepsi CPU a je o neco lehci.

Pr3d1tor: Me se ale jedna o nx7300, a zajimalo me jestli maj podobna sasi... zpracovanim, neberu v potaz detaily jako o USB port mene apod.

Fakt vaham, nechci vybrat spatne...

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 01 srp 2007 20:50

Solitary píše:_Honza_: .... takze nemam moznost kritizovat ten displej... u toho Lenova se mi ale dost nelibil ten oteviraci mechanismus na prave strane vika... pri tomto rozvrzeni cloveku nezbyva nez levou ruku polozit na levy roh zakladny a pravou ruku chytit pravy roh vika a prstem ten mechanismus otevrit, a pak tlacit od sebe... a tady je prave ten problem, mel sem dost spatnej pocit pri tom tlaceni vika za ten roh... Fakt vaham, nechci vybrat spatne...

Měl jsem zcela jiné pocity. Konstrukce a otevírání je v naprostém pořádku, na pravé straně potažením páčky doprava uvolníš jen západky a můžeš libovolně otevírat. Já při otevírání jsem měl obě ruce na pravé straně. Tak dokonalé závěsy nejsou na žádných noteboocích jen na IBM/LENOVO, můžeš mít notebook libovolně otevřen, třeba na klíně jím pohybovat a úhel otevření se nezmění. Jsem zhýčkaný, koupil jsem si snad tu nejlepší klávesnici „Logitech“ a nyní jsem pozměnil své mínění. Klávesy Lenova se vůbec neviklají a úhozy jsou velmi přesné – dokonalost samá.

TN panely se již dávno neměly vyrábět, ale protože jsou výrobně levné, tak se pomocí marketingu ovlivňují lidé aby je kupovali. Jak jsem již psal, TN panel N100 je při max. rozlišení 1280x800 dokonale ostrý, je vybaven dobrou utilitou „Intel® Graphic Media Accelerator Driver for mobilo“, např. při korekci barev můžeš měnit Gamma od 1 do 5, jas i kontrast v širokém rozsahu, můžeš měnit všechny barvy najednou nebo individuálně RGB. Stejně rozsáhlé je Nastavení 3D, překrývání videa a jiné funkce.
Když se díváš na tento TN panel večer tak to ještě ujde, ve dne mi vadí odlesky. Pro psaní textu na bílém pozadí je vyhovující. Vůbec se již, ale nehodí pro úpravu foto, jen malou změnou úhlu pohledu se mění sytost, barevné podání …. TN panely mají špatné barevné podání a nepomáhají různé figle dirething aj.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti