Notebook na doma/vysokou školu (20 000 Kč)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Sheldyzz
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014 17:46

Notebook na doma/vysokou školu (20 000 Kč)

Příspěvekod Sheldyzz » 10 říj 2014 18:14

Zdravím,

jelikož jsem přišel o svůj současný notebook od společnosti HP (Pavilion dv6 1230) , který mi nebyl pomocníkem, ale přítěží, jsem se rozhodl koupit konečně stroj který bude splňovat všechny mé požadavky a bude fungovat spolehlivě. Moje znalosti z oblasti jsou malé a proto bych vás chtěl požádat o radu. Nakonec, víc hlav víc ví.. :)

ÚVOD:

Se současným notebookem jsem měl od začátku problémy. Nebudu zacházet do detailů, ale myslím si že 3 reklamace mluví za vše. Co se mi stalo a nikomu bych to nepřál bylo: 2x vadná základní deska, bylo mi řečeno že byla vyměněna .. při poslední závadě jsem se obrátil na soukromníka který zjistil že základní deska nebyla vyměněna nýbrž 2x opravována.. To jen v kostce, aby jste si udělali obrázek o technické podpoře společnosti HP. V současnosti to řeším před oddělení stížností a požaduji adekvátní náhradu a utrpěnou újmu...

POŽADAVKY NA NOVÝ NOTEBOOK:

-Notebook chci používat na přednáškách ve škole, takže bych uvítal vysokou výdrž baterie.. Minimálně 5 hodin...

- Odolnost konstrukce by taky nebyla na škodu.. Během dne hodně cestuji mezi budovami fakulty a myslím, že ntb dostane zabrat...

- Nemusí být extra tenký nebo extra lehký, ale pohybujme se v rozumných mezích... :D

-Notebook budu využívat také hodně doma, většinou takovým způsobem, že mám otevřeny spousty záložek v internetovém prohlížeči, dokumenty ve wordu, popřípadě pdfka, prezentace a k tomu mi hraje hudba pro zpříjemnění práce... Určitě by tohle nový počítač měl zvládnout bez jakéhokoliv zasekávání či extrémního přehřívání.. Nemám čas na to aby mě technika zpomalovala..

- používám AutoCAD a další programy..

- Velikost displeje od 14'' do 15.6''

- netrvám na DVD mechanice...

- podsvícená klávesnice výhodou...

TECHNICKÁ PODPORA VÝROBCE:
další věc na kterou si po zkušenostech potrpím, např. u DELL vám přijedou notebook opravit až k vám domů do druhého dne... Chtěl bych mít k dispozici dobrou technickou podporu.. HP mě v tomto ohledu zklamalo...
Slyšel jsem že LENOVO má otřesnou technickou podporu... pokud se mýlím tak mě vyveďte z omylu.. :)

ZÁVĚR:

Na závěr snad jen informaci o rozpočtu
budeme se pohybovat okolo částky 20 000 kč..

Předem děkuji za odpovědi :wink:

bikes
píše často
Příspěvky: 132
Registrován: 23 čer 2011 12:12

Příspěvekod bikes » 10 říj 2014 19:06

a pracujes na monitoru ntb, nebo na externim monitoru (abychom vedeli rozliseni noveho ntb)
z hlediska servisu bych sel spise cestou pracovnich modelu a ne multimedialu (tzn thinkpad, probook, elitebook,lifebook E, tecra,latitude ... - s tim ze obcas je cena spise okolo 25tis. ale zas tam mas napr 3 roky zaruku a pod.)

Sheldyzz
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014 17:46

Příspěvekod Sheldyzz » 10 říj 2014 20:23

Pracuju bez externího monitoru..
Jasný, vyšší řady jsou vyšší řady...
Šly by doporučit i konkrétní modely? ;)

Sheldyzz
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014 17:46

Příspěvekod Sheldyzz » 11 říj 2014 23:11

Co jsem koukal, tak mě zaujal tento notebook:

http://www.alza.cz/dell-inspiron-15z-ul ... 428759.htm

F1N3ST
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 03 črc 2011 19:06
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod F1N3ST » 12 říj 2014 00:16

Tak to radši tento, než ten viz výše http://www.czc.cz/dell-inspiron-15r-se- ... 6500-20000

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 12 říj 2014 00:30

Chceš pracovat v CADech bez externího displeje na HD rozlišení na 15" displeji? Rovněž řada Inspiron je v podstatě základní řada spíše multimediálních notebooků a dle toho odpovídá výbava i mechanické zpracování. Cena je vyšší, neboť to je prostě Dell...
Rovněž formy záruky na tyto modely obvykle nejsou formou NBD, ale nějaké standardní a "nasmlouvané" s konkrétními prodejci.
Také bych zvolil (pro Tvoje zaměření) spíše nějaký "bussines" model, kde najdeš alespoň HD+ nebo FHD rozlišení a záruku formou rychlého servisu (žádné posílání/doručování prodejci a měsíc čekat)
A klidně i třeba rok/dva starý - mechanické zpracování a výkon vyšších pracovních řad je někde jinde, záruka je za určitých podmínek přenositelná a i dokoupitelná, takže až x let bez starosti. A to hlavní - modely rok dva staré nejvyšších řad se bazarově prodávají řádově za poloviční až třetinové ceny, takže i rozpočtem se v klidu vejdeš. Ale někdo chce prostě nový notebook i za tu cenu, že to bude velký kompromis cena vs. požadované parametry.
A obecně - jsou modelové řady, se kterými je obecně docela spokojenost po všech stránkách a jsou řady, které se moc nepovedly a ví se to o nich. Pavilion mezi ty povedené moc nepatří z hlediska reklamací.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

Sheldyzz
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 10 říj 2014 17:46

Příspěvekod Sheldyzz » 12 říj 2014 09:48

Co se týče externího monitoru, není problém dotáhnout ho z domova na byt..

Tak mám dva kandidáty:

http://pc.bazos.cz/inzerat/39826791/133 ... BD2017.php

http://pc.bazos.cz/inzerat/39825102/Del ... D-2016.php - s externím monitorem ideální pracant .. co myslíte? :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů