Notebook pro tátu | kancelářina | 15 tisíc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Notebook pro tátu | kancelářina | 15 tisíc

Příspěvekod loqan » 21 lis 2014 18:39

Dobrý den,

sháním notebook pro tátu do 15tisíc. Pokud se s cenou, avšak aby to stále splňovalo všechny požadavky, dostane co nejníže, bude to jedině dobře.


:!: Požadavky:
:arrow: 1) 15 tisíc max
:arrow: 2) CD/DVD ROM mechanika/vypalovačka
:arrow: 3) Klasická kancl výkonost = chrome, mail, internet banking, přehrávání FullHD videí, Skype!
:arrow: 4) HDD nejlépe 1TB (jinak co nejvíce :))
:arrow: 5) Nijak nezmršená klávesnice, žádný mikro šipky u některých HP, prohozený klávesy Fn a CTRL atd. Prostě klasika.
:arrow: 5.1) Numerická klávesnice
:arrow: 6) Velikost displaye 15-17" (pokud možno 1080p rozlišení), váha není nijak zvlášť důležitá
:arrow: 7) Win 7 / Bez OS (Pokud nebude jiná možnost, tak holt i 8, ale fakt nerad. Jedna otázka na Vás: Kdy cca vyjdou Win10?)

:arrow: 8) Grafická karta...
Předpokládám, jelikož já sám jsem kupoval NTB cca 2 roky zpátky a hodně se rozhodoval mezi vlastní a integrovanou grafikou a už v té době vycházeli velmi kvalitní integrované karty, že dnes budou integrované grafiky na vysoké úrovni.
Čili pokud NTB bude mít integrovanou grafikou, na které všechno poběží jak po másle a ještě za cenu úspory el. energie, hlučnosti, teploty atd, tak jedině dobře. Ovšem pokud mi řeknete: "Kup s vlastní grafikou" a udáte důvod, kde si řeknu, že to za to opravdu stojí, tak OK.
Čili grafika se absolutně neřeší, jde o to, aby body nahoře zvládala na 100, lépe na 150% :D


:!: Proč nový ntb a jak se bude využívat.

Táta měl do teď cca 8 let starého Acera, u kterého použít slovo šrot byla lichotka. Věřte mi, že jen otevřít tento počítač bralo v lepších případech 5 minut. Ale táta byl zvyklej, on nikam nespěchal. Bohužel notebook šel před týdnem do nebe, tak hledá náhradu. Proto hledá levnou variantu, když se do teď spokojil s takovým strojem, tak teď rozhodně nepotřebuje nejdražší notebook, který je na trhu.

Přenášení zde není moc otázkou. Stroj bude přenášen +- 1x měsíčně a to do vzdálenosti max 50m po baráku (na zahradu, dolu do patra atd a zpět). Tzn konstukce nemusí být jako diamantový trezor, avšak kvalitě spracování se nikdy meze nekladou, čím lépe v dané ceně, tím lépe ;)


Předem všem děkuji! ;)

bikes
píše často
Příspěvky: 132
Registrován: 23 čer 2011 12:12

Příspěvekod bikes » 21 lis 2014 20:21

po zadani pozadavku W7,FHD se mi jako nejlevnejsi nabidka zobrazilo http://www.czc.cz/acer-travelmate-p256- ... 09/produkt, s tim ze to je travelmate, takze by to mohlo asi o trochu lepe snaset to prenaseni, disk si pak muzete prikoupit vetsi, pokud je tech 15 a oni o kacku mene, tak bych to videl na W8, par jich tam par je http://www.czc.cz/notebooky/produkty#q- ... 4499-15000


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů