Pracovní notebook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Daliboj
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2015 22:25

Pracovní notebook

Příspěvekod Daliboj » 19 bře 2015 18:59

Zdravím všechny maniaky :),
ve firmě provádíme diagnostiku na automobilech a hodila by se mi rada někoho, kdo má zkušenost s odolnými notebooky. Chceme koupit nový přístroj a doporučený přístroj pro tuto činnost je: http://www.lan-shop.cz/panasonic-cf-53j ... mk2-158466

Díval jsem se na něco v T.S.Bohemia, ale je to samé hp http://www.tsbohemia.cz/hp-pavilion-x36 ... ord=326388 atd. Rád bych zvolil nějaký kompromis mezi klasickým notebookem HP a superodolným panasonicem. Osobně bych to viděl na lepší vnitřní HW výbavu (RAM, SSD) a horší odolnost než u panasonicu. Možnost překlopení a použítí jako tablet s dotykem stačila by i 11 palcovka. S notebookem nijak nehážeme, nepřejíždíme ho, neprší na něj. Možná trocha prachu, ale žádná hrůza. Takže by stačili odolnější klouby.

Nečekám, že bude někdo sedět hodiny na netu a hledat mi ideální řešení :D, byl bych jen rád, kdyby mi někdo zkušený poradil, kde hledat. K jaké značce se přiklonit a jaká je reálná částka přístroje, který se na tuto činnost bude hodit.

Díky vám všem moc :)

stanos4
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2008 13:43

Příspěvekod stanos4 » 20 bře 2015 09:42

realna ciastka je asi taka aku ste ochotny/schopny dat. CF-53 som na stranke panasonicu nasiel ze davaju od 1600$. http://www.panasonic.com/business/tough ... duct=CF-C2 -panasonic configurator medzinarodny. Ak sa normalne spravate k notasu, tak imo netreba uplne obrneny, take CF-C2, s otocnym displ. by kludne stacilo. Rugged/semi rugged ma este aj dell (modely latitude, napr. 6430ATG, 7204), tam sa da kupit aj repasovany notas s 3-rocnou zarukou, pripadne dokupit next business day a pod (google dell outlet).
Cena novych/repasovanych rugged/semirugged bude zacinat niekde na 40-50k czk (postovne,clo,dph...) .

veci typu ssd a ram - ak cena nehra rolu tak pravdaze priamo u vyrobcu vybrat model s pozadovanymi parametrami, inak, tieto veci sa daju vpodstate vzdy relativne jednoducho vymenit (panasonic ma tusim disk v sachtach ktore sa daju uplne pohodlne vybrat).

Otazne je, ci ozaj potrebujete taky notas: svagor pouziva v dielni asus (kovoobrabacia - olejove kovove jemne piliny, prach... rugged mobili maju tiez co robit aby vydrzali zarucnu dobu), nejaky z vyssich rad, uz niekolko rokov. Sice je ten notas zasvineny, vetranie zanesene, ale na pocudovanie, zije (nie som si isty ci siel do servisu, je mozne ze 1x).

Ak teda vyberiete nejaky s business notebookov, ktore nemaju silny proc., graf. kartu (aby nepotrebovali mat casto zapnute vetraky=dobre navrhnute chladenie), maju kvalitne telo, tak by to tak isto mohlo velmi slusne fungovat za prijatelnejsiu cenu (mozno tak do 30k czk). Tu sa ovsem straca ta istota, ze ked vam to padne, tak to ntb vydrzi (mne osobne vydrzalo lenovo x60 tablet pad na roh zo stola na linoleum bez ujmy, ale...)

Daliboj
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2015 22:25

Příspěvekod Daliboj » 22 bře 2015 20:05

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Domnívám se, že by stačil i klasický notebook. Na vedlejší dílně máme lenovo a starý acer a vše šlape. Tam se ale nepoužívá sklopná obrazovka 360. Tady to bude potřeba. Takže jsme se dopracovali pouze k odolnějším kloubům klasického notebooku. Podívám se po těch dellech.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 45 hostů