Univerzální notebook do 20 000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
mario21
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2008 22:52

Univerzální notebook do 20 000 Kč

Příspěvekod mario21 » 24 srp 2015 10:40

Ahoj,

Potřeboval bych poradit s výběrem nového notebooku, který by měl nahradit můj dosavadní Lenovo N200. Notebook by měl být co nejuniverzálnější, tj. na běžnou kancelářskou práci, úpravy fotek (Lightroom, Photoshop) a taky občas hry (jsem takový člověk, co 1/2 roku nic nehraje a pak u toho vydrží měsíc sedět každý večer…).

Cena nb by neměla překročit 20 000 Kč. Po pročtení fóra a různých článků jsem dospěl k názoru, že by byl ideální nb s CPU i5 nebo i7, grafikou GeForce GT 840M, full HD, RAM 8 GB, velikost 15,6", DVD mechanika + Win 8/8.1 s možností upgrade na Win 10. Notebook se bude přenášet minimálně.

Do hledáčku mi padly tyto 3 nb (jsou si velmi podobné):

Acer Aspire V15 Nitro
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-d2644664.htm
Jako velkou výhodu vidím IPS display (dle článků, co jsem četl). Co mě ale odrazuje je integrovaná baterie (nevím, jestli se toho bát nebo ne) a nevhodné rozmístění konektorů. Baterie je také slabší než u následujících dvou nb.

Acer Aspire V15 Silver s i5
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-silver-d2296721.htm
Baterie by měla být odnímatelná. Display není IPS, konektory jsou lépe rozmístěné.

Acer Aspire V15 Silver s i7
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-silver-d2296729.htm
Stejný jako předchozí pouze s i7. U CPU i7 jsem četl, že víc topí a nemusí být automaticky výhodnější než i5.

Taky jsem četl o problémech s wifi u některých Acer nb, což by snad mělo být odstraněno u těch, kde je uvedeno WiFi 802.11ac. To by měly splňovat všechny výše uvedené notebooky.

Taky jsem nezjistil, jestli je nějaký rozdíl mezi GeForce GT 840M (u Nitra) a GeForce 840M (u Silverů). Na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html je uvedena jen NVIDIA GeForce 840M.

Pokud byste mohli některý z těchto nb více doporučit, pomůže mi to ve výběru. Koukal jsem i na jiný značky, ale Acer mi vychází tak nějak nejlíp… Taky jsem neměl možnost vidět IPS display v reálu, takže nevím, jaký je skutečný rozdíl oproti těm klasickým.

Díky.

Rapier
píše často
Příspěvky: 152
Registrován: 28 srp 2008 13:51
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rapier » 24 srp 2015 19:55

Jako majitel V 15 Nitro s konfigurací v podpisu a jako člověk, který se rozhodoval mezi V 15 Silver a V 15 Nitro se stejnou HW konfiguraci, tzn. I-5 U a GF840M Ti doporučuji z Tebou vybraných modelů koupit Acer Aspire V 15 Nitro s I-5U a GF840M.

Proč?

Protože sice nemá D-SUB - ten mě osobně nechybí protože když máš IPS display nebudeš mít tendenci si připojit externí LCD ale má DVD mechaniku (čert to vem, že na levé straně - to je jen zvyk) ale má 3x USB 3 což je jednoznačně plus. Čert vem, že na jedné straně. Z praxe vím, že to problém není.

Takže znovu proč ano? Nitro.

Protože je lehčí a tenčí než Silver, protože má vážně skvělý design a na rozdíl od Lenovo nejde na první pohled vidět, že to je herní notebook, nestyděl bych se ho mít v práci.
Protože to je konstruováno jako herní notebook a tudíž chlazení je excelentní.
A především protože to má IPS display. Věř mi, že rozdíl mezi IPS a TN je propastný. Zajdi si do Datartu /Elektroworldu omrknou oba. Pokud tam oba budou tak ten rozdíl uvidíš na první pohled.
Protože má výrazně lepší reproduktory.

Podle mého kacířského názoru se příplatek za I-7 nevyplatí. O V15 Silver má smysl uvažovat pokud se jedná o tento model s Linuxem a máš možnost sehnat OS od MS. https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-sil ... 20.htm?o=3
Dát prakticky 20 tis, tak to je hřích nejít do Nitra. Za sebe. Pokud bych měl limit 15 tis koupím V 15 Silver za těch 15k viz odkaz v opačném případě, tzn. limit 20k beru Nitro protože IPS, atd.

A pokud se nepletu i u Nitra jde vyměnit baterie jen se musí odšroubovat spodek notebooku.

PS: GF840M a GeForce 840M jsou stejné GPU. Možná ta v Nitro běží na lehce vyšších frekvencích, protože má efektivnější chlazení.
Osobní: Acer Aspire V15 Nitro - Intel Core i5 4210U Haswell, 15.6" 1920x1080 IPS, 8GB RAM, GeForce 840M
Pracovní: Acer TravelMate P645-S, i5 5200U, 14" 1920x1080 IPS, 12GB RAM, Intel HD5500

mario21
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2008 22:52

Příspěvekod mario21 » 25 srp 2015 09:28

Díky za názor. Taky se mi nejvíc zamlouvá to Nitro (i kvůli vzhledu). Absence VGA konektoru mi nevadí, koneckonců jsou i redukce, ale myslím že nebudou potřeba...

Rapier, můžeš mi prosím ještě říct, jak je na tom touchpad z hlediska tvrdosti (tuhosti) stisku (kliku)? Mám zkušenost (právě z Datartů atd.), že většina vystavených notebooků má strašně tvrdý tlačítka na touchpadu. Moje stařičký Lenovo N200 má proti tomu tlačítka úplně skvělý (měkký)... Nitro i Silver mají touchpad jiný (bez fyzických tlačítek), tak by mě zajímalo jak je to tam.

Díky!

Rapier
píše často
Příspěvky: 152
Registrován: 28 srp 2008 13:51
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rapier » 26 srp 2015 11:13

No tak vzhledem k faktu, že touchpad podporuje gesta tak např. pravé tlačítko myši znamená lehce se dotknout 2 prsty touchpadu, tak já obvykle nestlačuji tlačítko touchpadu, stačí jen lehce ťuknout.
Když jsem to zkusil - stlačit - subjektivně mě to přišlo středně tvrdé. :)

Tzn. když pracuji s touchpadem tak nepotřebuji obvykle stisknou tlačítko, stačí letmý dotyk / ťuknutí.
Osobní: Acer Aspire V15 Nitro - Intel Core i5 4210U Haswell, 15.6" 1920x1080 IPS, 8GB RAM, GeForce 840M

Pracovní: Acer TravelMate P645-S, i5 5200U, 14" 1920x1080 IPS, 12GB RAM, Intel HD5500


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů