Notebook do 17 tis. s OS nebo do 16tis bez OS

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Notebook do 17 tis. s OS nebo do 16tis bez OS

Příspěvekod Radek. » 04 lis 2007 14:07

Zdravím vás. Vím, že je tu spousta rad a samozřejmě jsem jich hodně přečetl, ale... Nenašel jsem zde totiž jednu věc a to konkrétní rady pro konkrétní notebooky - jestli jde nainstalovat XP a nebo nejde.
- Takže vybírám notebook pro běžné domácí využití
- Velikost LCD buď 15,4 nebo 17 ( samozřejmě ta 17 je utopie - tím chci naznačit, že menší např. 14 nechci)
- CPU je mi vcelko jedno, ale Celeron a Sempron už asi ne.. je jedno jestli AMD nebo Intel
- Mám doma originál XP takže raději notebook tak do max.16 tisíc do kterého půjdou XP - a tady narážím na problém.. všude jen dohady.. a možná tam půjdou.. snad by to mělo jít.. No jo ale když to koupím tak musím vědět 100% že tam půjdou nainstalovat
- Když se nenajde bez OS tak teda s Vista a nebo i s XP to je mi jedno, ale tak do 17 tis. víc určitě ne.
Ty ceny by měly být s 1GB RAM - ono se totiž najde základní model.. ale dokup si tohle a dokup si tohle a bylo by dobré, kdyby.. a jsem rázem na 20 tis... Ovšem pokud bude s 512MB a dokoupení další paměti nepřesáhne uvedené ceny tak samozřejmě ano..
Každopádně tam musí být Wi-fi, čtečka karet, minimálně 3xUSB, - no a další vymoženosti jsou samozřejmě vítány. JO a určitě s lesklým LCD!!!

Takže je každému jasné co chci - maximální výkon za minimální cenu.. To byla sranda prosím. Moc díky za odkazy na modely a když budou bez OS tak aby bylo na 100% jasné že tam XP půjdou.

Jo jinak k těm CPU - Celerony se dají sehnat za velmi dobré ceny, ale asi to nebude správná volba že jo?? No každopádně si nechám poradit. Dík

[/url]

Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Příspěvekod Radek. » 04 lis 2007 14:15

JO ještě doplnění - ty ceny jsou fakt maximální víc nemohu. Já vím, že je to asi málo a chtít za to super notebook nejde, ale každý chceme to nejlepší za málo peněz.. Notebookům rozumím asi jako koza petrželi - no spíš po teoretické rovině ale jako celek to posoudit neumím. Takže výkonný...špičkový..laciný.. :D

bitxiak
píše často
Příspěvky: 146
Registrován: 12 zář 2007 02:21
Bydliště: Komarno Slovensko

Příspěvekod bitxiak » 04 lis 2007 15:08

Tento sa mi celkom pozdava odkaz (ale len 2 USB), alebo neake Lenovo N200

Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Příspěvekod Radek. » 04 lis 2007 18:26

tak jsem pátral po těch notebookách.. abych se nespoléhal jen na rady a nic nedělal... No s těmi Xp pořád nevím je to risk.. nejlacinější co jsem našel aby byl trochu slušný a vybavený a zároveň s OS je tento http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=95974
Výbava myslím slušná.. kvalita značky snad taky.. Dá se najít něco levnějšího a lepšího co myslíte? Každá kačka dobrá. No ale tenhle má bluetooth, kameru, čtečku, 120GB HDD, 1GB RAM a někde jsem četl, že snad ty Toshiby nemají i špatnou výdrž.. i když stejně to má doma člověk pořád na sítí že jo..

Já vím moc píšu.. prostě jednoduše - dá se najít vybavenější notebook za lepší cenu než ta Toshiba? Mám k ní ale jeden dotaz - dal jsem ho i na Toshiba notebooky ( nevím kde mi kdo odpoví) Má ten notebook na klávesnici ž..š..č..ř..á atd.??? Někde jsem totiž četl, že to toshiba nemá a pak nevím jak se na tom píše..

Jo k tomu odkazu od bitxiak - cena dobrá ale trochu mě tam straší Vista Basic... :? :?

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 04 lis 2007 19:27

Nainstalovat jde vždycky, akorát nemusí jít na SATA disky.
pak to chce bud externí disketovou mechaniku, nebo si vytvořit vlastní instalačku winu která už obsahuje patřičný ovladač...

Kousek dole je konkrétní porovnání Microstaru a Lenova N200, je to kousek dolu, v tomto foru. Kamarádka Bere ten Microstar. cena tuším kolem 14 000, integrovná grafika, RAM 1024, procesor SEMPRON

To lenovo N200 - bez OS. core Duo procesor, 512 RAM dobrá integrovaná grafika cena 15 500.

Celeron neber, nemá to cenu, bere moc eletriky.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Claudcomb a 8 hostů