Výběr 17" notebooku podle zadaných parametů

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Výběr 17" notebooku podle zadaných parametů

Příspěvekod Radek. » 24 pro 2007 11:23

Předem díky za pomoc s výběrem konkrétního modelu. Ne všechny krámy mají všechny typy a ne všechno můžu na internetu projít. Od notebooku očekávám:
1) LCD 17" ( bude sloužit jako náhrada za stolní PC )
2) RAM - rozšiřitelná na 4 MB ( v základu 2*1GB nebo 1*2 GB nebo 1*1GB plus volný slot)
3) CPU - AMD minimálně TL60 a lepší, Intel minimálně T7100 a lepší
4) HDD - minimálně 160Gb a minimálně 5400 otáček ( no víc než 5400 je stejně utopie)
5) GK - minimum by bylo něco jako HD2400 XT ( lépe HD 2600 a lepší nebo srovnatelná obdoba od nVidia )
6) musí mít integrovanou čtečku karet
7) musí mít integrované Bluetooth
8) musí mít integrovanou kameru min. 1,3 MPx ( no tady jsem ochotný ustoupit a mít jen 0,3 MPx)
9) každopádně Wifi
10) OS - operační systém chci určitě - nechci bez OS, nerozumím PC a instalacím , takže jedině Vista a asi Home Premium
11) ozvučení (reproduktory) na solidní úrovni
12) cena - těžko říct... určitě co nejmenší a co největší kvalita.. ha ha.. No dejme tomu do 27-28 tisíc včetně DPH

vybral jsem třeba tohle: http://www.patro.cz/p/objects/1074726251.html
JInak hezké svátky všem

Stráťa
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 02 pro 2007 16:14

Příspěvekod Stráťa » 24 pro 2007 11:46

1) Notebook nikdy nemůže pořádně nahradit stolní PC
10) Když už vistu tak bych bral busines (nebo jak se to píše :D ) ať můžeš používta XP dokud budeš chtít.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50600 Přemýšlel bych asi nad tímhle, ale pokud ho chceš častěji než jednou za měsíc někam brát tak bych asi spíš koukal po něčem menším a k němu nějaký pořádný LCD a periferie. :twisted: On i ten rozdíl mezi 15,4" a 17" je dost poznat

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 24 pro 2007 13:33

no za tu cenu to asi nic extra nebude. Pokud to chceš fakt jako "náhradu" desktopu tak bych osobně hledal nějaké 17" WUXGA, ale to bys asi musel nějakou zlatku připlatit, nicméně byslím, že by to stálo za to...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Příspěvekod Radek. » 24 pro 2007 16:05

pro Stráťa :

to je i jasné, že to nenahradí úplně stolní PC. Jenže já zas nejsem extra třída přes PC - prostě běžný uživatel. Problém je, že Vista Business je málokdy a když jí koupím zvlášť, tak se to prodraží. Já ymslím, že postačí ta nižší verze.- Ten odkaz na tu Toshibu - hmm moc pěkný fakt se mi líbí po všech stránkách. Notebook vezmu mimo domov tak 2x do měsíce a stejně ho vlastně budu převážet autem, takže 17" nevadí a je pro mě lepší. Jen u té Toshiby jsme si našel info jinde a má HDD 4200 otáček. Jak jsem psal jsem laik a fakt nevím jestli to je zásadní problém.. někdo říká ne, někdo jak kdy, a někdo že to je hrozně pomalé.. tak si vyber..

pro sirius1983

no já to samozřejmě myslel s tou náhradou jako že když mám teď 17" monitor tak bych ho chtěl mít zase... Jak jsem psal výše tak jsem jen laik.. takže bych ho používal na úpravy fotek, přehrávání filmů, vypalování, jako psací stroj a občas na lehké hry. On by se dal pro mojí potřebu sehnat i levnější, ale radši si trochu připlatím a mám pak zase pokoj tak na pět let jako s mým současným PC. Jen prostě už nechci mít ten velký psací stůl v pokoji


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů