Levný notebook - náhrada za 4102WLMI

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Levný notebook - náhrada za 4102WLMI

Příspěvekod Radek. » 07 úno 2008 12:48

Kamarád mě požádal, abych zde vznesl dotaz. Má notebook ACER 4102WLMI ( Intel M 740 1,73MHz, X700, 80GB, 512DDR2) a odešla mu grafická karta. Pravděpodobná cena opravy bude cca 5000,-Kč. Notebook je asi 2,5 roku starý kupovaný již z druhé ruky. Z toho důvodu přemýšlí, že by raději koupil nový se zárukou a tento prodal na náhradní díly někde na aukci nebo na inzerát. A nyní k otázkám
1) Za kolik by se asi dal prodat jeho notebook v tom stavu v jakém je - se špatnou grafikou jinak naprosto funkční ( bez OS). Máte někdo reálnou představu?
2) samozřejmě že chce levný nový notebook, ale je tady problém s OS :roll: Takže jaký hodně laciný notebook ( konfigurací samozřejmě o chlup lepší než jeho starý notebook), aby na něj šlo na 100% instalovat XP ( u hodně typů je problém s ovladači a vždy tam něco nefunguje - kamera. čtečka atd..) a nebo jaký s OS ( je jedno jestli XP nebo Vista). Cenu do kolika nebudu psát, ale prostě to nejlacinější a aby to nebylo horší než starý notebook...
3) případně nemáte někdo odkaz na možnost koupě grafiky X700 do zmíněného notebooku s tím, že by si tady zařídil jen výměnu ( sám to samozřejmě nezvládne a já se do toho nepustím..)
Díky za rady.

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 07 úno 2008 13:21

ehm tak z toho nefunkčního noteboou má největší cenu asi HDD, a to taky nebude moc ... nicméně někde na foru jsem viděl že měl někdo inzerát, že vykupuje nefunkční notebooky se zdravými monitory :)

jinak novej notebook se dá sehnat už něco lehce na 10.000,- možná i míň, po těhle strojích moc nekoukám :D stačí se juknout na www.alza.cy nebo www.czechcomputers.cz ....
Toshiba R600-10W

Radek.
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 lis 2007 13:43

Příspěvekod Radek. » 07 úno 2008 13:22

JO já jsem mu našel tenthle notebook - snad zajímavá cena když je to i OS a i jinak na tom není až tak špatně.. Já nevím lacinější jsem nějak nic pořádného nenašel http://www.itlevne.cz/zbozi/notebook-ac ... p=z:207588


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 9 hostů