HELP Ucet Spravce u Windows 7

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Becko.O
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 bře 2010 17:06

HELP Ucet Spravce u Windows 7

Příspěvekod Becko.O » 24 pro 2010 21:50

Zdravim, mam problem s novym notasem, konkretne model Aceru ale to neni dulezity. Nainstaloval jsem windowsy, ale prekvapeni pro me bylo, ze ucet kterej jsem vytvoril pri instalaci neni vedenej jako ucet spravce ale jako standartni uzivatel. S tim compem nejde fakt nic delat, nikam se nedostanu, nic nenainstaluju ani neodinstaluju, ucet spravce jakoby neexistoval takze se do nej ani nejde nikde prepnout. Nevi nekdo pls co s tim? Uz jsem fakt zoufalej...

Lukas_Mercy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2011 02:36

Příspěvekod Lukas_Mercy » 26 úno 2011 02:41

Nevím sice, jeslti myslíš přímo Administrátorský účet (Administrator) nebo jen účet s administrátorskými právy.

Pro možnost 1 dej do příkazové řádky nebo panelu Spustit toto:
net user administrator /active:yes

Pro možnost 2:
Klikni pravým tl. na myši v nabídce start na počítač, dej spravovat >>> zde si najdi položku Místní uživatelé a skupiny >> Uživatelé a tam najdi sebe. klikni pravým tl. na myši a dej vlastnosti. V druhé záložce se přidej do skupiny Administrators a předchozí skupinu (User/Power User) odeber.

Podobný, resp. přesně samý problém, ale možnost 1, jsem řešil nedavno při instalaci též...

Snad to bylo užitečné :-).

Hodně štěstí.
Mercy

kullch
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 07 srp 2009 16:07

Příspěvekod kullch » 07 kvě 2011 14:00

Lukas_Mercy píše:Nevím sice, jeslti myslíš přímo Administrátorský účet (Administrator) nebo jen účet s administrátorskými právy.

Pro možnost 1 dej do příkazové řádky nebo panelu Spustit toto:
net user administrator /active:yes

Pro možnost 2:
Klikni pravým tl. na myši v nabídce start na počítač, dej spravovat >>> zde si najdi položku Místní uživatelé a skupiny >> Uživatelé a tam najdi sebe. klikni pravým tl. na myši a dej vlastnosti. V druhé záložce se přidej do skupiny Administrators a předchozí skupinu (User/Power User) odeber.

Podobný, resp. přesně samý problém, ale možnost 1, jsem řešil nedavno při instalaci též...

Snad to bylo užitečné :-).

Hodně štěstí.
Mercy


nechci zbytečně zakládat nový topic.. mam stejný problém, prostě po prvním spuštění ntb a základním nastavení zjistím, že výchozí účet je jen nějaký standardní uživatelský a ne administrátorský... tudíž fakt nevim,jak se do admin. účtu dostat a nějak to změnit,protože z toho základního uživatelského neudělám vůbec nic.. zkoušel jsem řešení č.1 uvedené výše,ale nic se nestalo.. :/
předem dík za odpověď :)

Lukas_Mercy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2011 02:36

Příspěvekod Lukas_Mercy » 07 kvě 2011 16:06

Tak nevím, co jsi psal do příkazové řádky a co máš za Edici systému, ale když do příkazové řádky >>Command Line<< napíšeš toto: net user administrator /active:yes , tak ti to aktivuje administrátorský účet, jelikož je nativně zakázán. Jinak zkus možnost 2. A ten účet, co ti to založí po instalu je správcovský, jen se nejmenuje Administrator...
Případně ještě tedy pokud jsi to nepřepsal správně a přepisovat se ti to nechce, tak mám pro tebe klikací alternativu:
3) Start-Počítač-klik pravým tlačítkem myši-spravovat-Místní uživatelé a skupiny-Uživatelé-na Administrator klik pravým-vlastnosti-odškrtnout "Účet je zakázaný"-dát ok a vše zavřít, nadále restart pc a je to to samé, co uděláš za pár sekund v příkazové řádce příkazem net user administrator /active:yes


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů