Hlasovanie:ktory win XP je podla vas naj a preco?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

Ktore win XP je podla vas najlepsie a preco?

1. Win XP Profesional
37
82%
2. Win XP Media Center Edition
5
11%
3.Win XP Home Edition
3
7%
 
Celkem hlasů: 45

AViP
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 03 srp 2006 20:58

Příspěvekod AViP » 25 zář 2007 10:02

V desktopu s OEM verzí XP Pro mi kdysi doslova shořela základní deska (byla to vadná série) ... mašina šla do záruky... vrátila se s jinou deskou, byť podobného typu, ale jinými periferiemi (lepšími).

XP ani nechtěly reaktivovat ... (což mne velmi potěšilo, protože to byl pokusný počítač, ve kterém jsem zkoušel i různé grafické karty a RAMky)... je tedy fakt, že to byly původně XP SP1 (mezitím upgradované na SP2) a tehdy nebyla aktivace vázaná na základní desku ...

Ke známému "strašáku" jménem aktivace vázaná na základní desku - oprava je oprava je oprava ... a je jedno, jestli je záruční či pozáruční... když člověk nemění HW jak fusekle, tak ho to IMHO nemusí trápit (a nemylte se, osobně aktivaci považuji za nechutnou buzeraci a WGA notifikace mi do počítače nesmí přesně od okamžiku, kdy na čerstvě nainstalovaných XP mne začala naprosto nechutně prudit "že abych si Windows okamžitě aktivoval" - šlo samozřejmě o legální kopii a aktivace po Internetu proběhla naprosto hladce, ale měl jsem za to, že těch třicet dní na aktivaci je právě kvůli tomu, abych měl čas HW cfg pořádně otestovat a nechat sednout - aktivoval jsem až po té, co jsem WGA z compu doslova vykopnul).

Ale abych se držel trochu tématu ... XP Home mají ořezanou správu přístupových práv a sdílení, nemají defaultně instalován backup, neumí se přihlásit do domény a nemohou poskytnout vzdálenou plochu (t.j. nelze se na ně na dálku připojit - naopak to jde, Home se umí připojit na Pro)...

Samozřejmě, hodně těchto problémů je řešitelých pomocí programů třetích stran ... a pro ryze osobní použití mi na mém notebooku XP Home vyhovují.

Media Center je podle ohlasů od lidí OK, ovšem, tytéž ohlasy naznačují, že dochází postupně k čím dál většímu zamořování MCE různými DRM ... MCE nemám, neposoudím ...

upraveno s cílem zlepšit srozumitelnost textu ... viz dále :D
Naposledy upravil(a) AViP dne 25 zář 2007 11:27, celkem upraveno 1 x.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 zář 2007 10:11

AViP píše:Pod OEM verzí XP pro mi v desktopu kdysi doslova shořela základní deska ... mašina šla do záruky... vrátila se s jinou deskou, byť podobného typu, ale jinými periferiemi (lepšími).

S tím nemá OEM verze absolutně nic společného. Určitě si to tak nemyslel, ale je to napsané tak, že jakmile si tohle přečtě nějaká lama, tak si hnedka může myslet, že OEM Windows XP nějakým způsobem likvidují HW.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

AViP
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 03 srp 2006 20:58

Příspěvekod AViP » 25 zář 2007 11:22

:lol:
Pokud někdo nerozumí psanému textu, tak myslím, že podobná věc by byl ten nejmenší problém, který bychom s ním měli ...

A shořelo to proto, že "i865 a MSI" (vadná série), to opravdu s použitým OS nemělo nic společného ...

trochu jsem ten post upravil ...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 11:50

Upravená instalace Windows XP s integrovanými ovladači SATA řadiče od Intel, hotfixy od MS a mnoho dalšího - http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... highlight= .
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

lamax
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 zář 2007 12:27
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lamax » 29 zář 2007 11:15

XP pro

Jednoduše protože jsem jiný ještě nezkoušel :-))) :D

fr88styl8
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 29 zář 2007 18:28

Příspěvekod fr88styl8 » 25 říj 2007 18:44

mimo tema: myslite si ze se visty dostanou na stejnou uroven jak xp?
Toshiba Satellite A200-1M8

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 10 led 2008 17:39

no ja som skusal aj pro aj home, ale mam pocit, mozno len moj subjektivny (nikdy som to nemeral), ze home je trochu rychlesi, no a co sa tyka tej registracie, tak ked uz ides registrovat, tak sa ta to pyta, ci chces iba aktivovat alebo aj registrovat, no tak som dal len aktivovat a vsetko je fajn. potom som to iste urobil s tym istym systemom na druhom pc a opat v poriadku.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů