Vista a pomalé spouštění ??

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Ferrarinko
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2008 00:24

Příspěvekod Ferrarinko » 18 úno 2008 07:45

neviem co nadavate na vistu ze sa pomaly pusta?? asi ste ju ete nevideli na poriadnej masine....a ty mas hp jak moja segra to ze ti to 30s stoji to je normalne lebo je to instalacka od hp to stoji za h....to iste ma aj kamoska co ma HP...tak ak chces rychlejsi start formatni disk hod tam instalacku visty pouzijes svoj cd-key co mas na ntb a uvidis ten rozdiel...

johny159
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 pro 2007 15:03

Příspěvekod johny159 » 19 úno 2008 01:08

Nevim kdo tu nadava...rek bych,ze tohle je diskusni forum a lidi tady pisou svoje dotazy a cekaji,ze nekdo treba mel podobny problem a podarilo se mu jej vyresit.Tak zklidni hormon,ok?Navic kdyz uz teda firmy (Asus napr.) prestaly vyrabet NB s Win XP a zrusili pro ne i podporu (myslim novy NB),zrejme naznaly,ze tyto NB jsou natolik vykonne masiny,aby Vistu zvladly. Takze misto nadavani mozna zkus vymyslet konstruktivni prispevek,ktery nekomu k necemu bude.
Jen tak mimochodem. Napriklad me system zacal "stavat" tu pulminutu pri startu az po instalaci nejake aktualizace...takze tim,ze mame predinstalovany system,to nebude. Ja si Vistu oblibil a ikdyz ma porad mouchy, hodne se mi libi...to jen abys nenamital,ze na ni nadavam.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 19 úno 2008 13:42

Hehe, na pořádné mašině..
Moje mašina je dostatečně výkonná, aby zvládla spouštění v rozumném čase. Pokud tomu tak není, je to chyba systému, což ostatně dokazuje i SP1, který ho má urychlit. Ale to mě ani tak nežere, daleko horší je to s vypínáním. Pokud s ním pracuju a stáhnou se aktualizace, oddaluju restart jak to jen jde - v obvyklých případech to může trvat i tři minuty (možná i víc, neměřil jsem), než se to všechno povypíná a zase pozapíná.
Pro srovnání mám desktop o čtvrtinovém výkonu než notebook (512MB RAM, Athlon XP 2000+, GF FX 5200) a XP se tam restartují mnohem svižněji.

Jeden trochu OT dotaz: mám delší dobu problémy s hibernací a režimem spánku. Poslouchám při spaní Cimrmany z foobaru, kde mám plugin na vypínání pc nastavený na hibernaci v určitou hodinu - to funguje pěkně. Problém nastane, když to chci ráno zapnout. Zapnu, najede spouštění windows, objeví se login obrazovka načež se foobar na pozadí spustí, displej zčerná a celý nb se znovu hibernuje. Po dalším spuštění už to funguje. Stejně to dělalo i s režimem spánku. Setkal se s tím někdo, nebo mám hledat problém u foobaru? Podotýkám, že se to děje jen někdy (odpozoroval jsem, že je tam snad nějaký limit kolem deseti hodin, kdy zapnutí před limitem = normální funkčnost, zapnutí po limitu = viz výš).
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

Ferrarinko
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2008 00:24

Příspěvekod Ferrarinko » 19 úno 2008 14:47

no nemam pocit ze by SP1 vo viste mala opravovat nejaky problem so spustanim...o tom som nic necital a ten problem so spustanim som videl len na predinstalovanych HP a poriadnou masinou som myslel nejaky desktom za 50 papierov

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 19 úno 2008 15:00

Ne problémy, ale rychlost.
A není to trochu moc, aby se systém normálně rychle spouštěl až na stroji za 50k? :)
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti