Máte už Windows Vista?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

Máte už Windows Vista?

ANO a jsem spokojen
38
27%
ANO ale neměl sem to dělat
18
13%
NE ale chystám se cca do 3 měsíců
35
25%
NE a zatím se ani nechystám
51
36%
 
Celkem hlasů: 142

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

ano

Příspěvekod dj.kure » 25 kvě 2007 13:18

ano, s právy usera to tak je, ale power user a více již většinou může jak jste psal kombinací kláves CTRL+SHIFT+Esc spustit explorer.exe. Ovšem pokavad do jde pod systémem Vista i jako USER, tak pak je to samozřejmě jen +.
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM
ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.

Obrázek

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 25 kvě 2007 13:27

Jestli to jde i pod userem nevím, jedu pod adminem, ale když to spadlo, tak se jenom objevila hláška jestli ho chci restartovat, dal jsem ok a jelo se dál.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Moje zkušenosti s Vistama

Příspěvekod swarm » 25 kvě 2007 21:40

Zdravim,
měl jsem už možnost přijít do přímého kontaktu s Vistama na mnoha noutbukách a zkusim se podělit o své zkušenosti:

- Na malých notebookách určených spíše na mobilitu dokáží visty sežrat celý procesor úplně bez problému (a to se nebavim o ničem obstarožnim, ale minimálně Core procesorech ULV). Pokud máte single core, tak Visty jsou úplně mimo protože, jedno jádro si sežerou jen tak z pr*** ani nemrknete. Když jsem měl v ruce notebook s Core Solo procesorem, tak se občas stávalo, že program přestal reagovat a Visty si pracovaly...v tu chvíli nešlo vůbec nic dělat.

- Noutbukové disky jsou na Visty příliš pomalé. Nerad to říkám, ale pro Visty není žádný disk v notebooku dost rychlý. Měl jsem možnost si je odzkoušet s různými disky včetně SSD a žádný výkonem nevyhovoval. V podstatě pořád se čeká jenom na disk. Je to úplně největší brzda každýho notebooku na Vistách....bohužel zatažená. Na jednom notebooku s 4200rpm diskem se dokonce stávalo, že notebook přestával třeba na 20 sekund reagovat úplně a to vám můžu říct, že jsem měl chuť ho prohodit oknem.

- Visty pořád hrabou na disk. Často se mi stane, že spustim notebook (resp obnovym z hibernace) a disk jede v kuse ještě dalších 5 minut. Na notesu se tak nedá ani pořádně dělat...nastavení v power managementu a vypnutí cachování nepomohlo. Systém si prostě dělá, co chce.

- Visty změnily některé věci k horšímu...konkrétně nejhorší je asi Start nabídka. Tu beru jako krok zpět jak prase. Pokud rozevřu položku všechny programy, tak v této nabídce, která je nepřehledně schovaná do malého kusu toho okýnka (já který jsem zvyklý ji mít na tři sloupce tohle fakt nezkousnu). Překlikávání trvá strašně dlouho (šílená odezva), takže hledání v ní je hodně nepříjemné. Asi bezkonkurenčně nejhorší start nabídka ze všech Windows. Pro při rozklikávání těch nabídek vždycky začne hrabat disk? Já myslel, že si přej všechno cachujou, tak by mohly i tohle.Takový ovládací panely jsou taky k nasrání. Jsou zaměřený na to, že v nich hledá člověk, co o počítačích nic neví (podle toho jsou směřované i ty popisky). Člověk, co ví co hledá musí akorát víc klikat.

- Hybernace a režim spánku jsou pomalejší než ve Windows XP. Všichni slibovali zrychlení těhle módů a nakonec je to horší jak předtim. Taková hibernace dokáže trvat někdy opravdu hodně dlouho. Pokud třeba jedete vlakem a nechce se vám uklízet před výstupní stanicí notebook do batohu dokud se úplně nevypne, tak zažijete horké chvilky....občas jsem si ani nebyl jistý, jestli se ten notes nakonec vypne, takže jsem s nim vystoupil z vlaku a držel ho ještě v ruce :roll:. Obnova z hibernace je asi taková, že XPčka by nastartovaly už třikrát.

...určitě je toho ještě víc, tohle je jenom to, na co jsem si vzpomněl teď. Dřív platilo, že Windows se spomalily až časem. Visty jsou revoluční v tom, že jsou pomalé už od začátku.

Osobně proti Vistám vůbec nic nemám, jsou to prostě jenom další Windows. Legální licenci na ně můžu mít zadarmo, takže ani kvůli tomu nemám potřebu XPčka nějak obhajovat. Už tady od února střídám různé notesy s Vistama a nikdy to nebylo nic moc. Když jsem si v roce 2003 koupil Toshibu s 1.8GHz mobilním P4-Celronem, 256MB RAM a 30GB diskem (4200rpm), tak měl odezvy výrazně rychlejší než i ten nejvýkonnější notebook, co jsem tu měl v rukou (a že se tu bavíme o strojích s cenou ke 100 tisícům).

I tenhle post píšu na notebooku s Vistama. Měl jsem tu už i nejeden notebook s nejvýkonnějšími Core2Duo procesory z platformy Santa Rosa, 2GB RAM žádná míra a nějaký ty DX10 grafiky taky nechyběly. Jestli já mám takovýhle zkušenosti, tak to nechci vědět, jak Visty běžej na notebookách tzv "pro lidi" dejme tomu za 20-30 tisíc? Ani to snad radši nechci vědět.

Na Vistách se mi líbilo několik fičurek a chtěl jsem si je nainstalovat, ale po všech těhle poznatcích jsem došel k tomu, že Vista mi celkově prostě nemůže nabídnout nic navíc, takže na svém osobním notebooku (který je certifikovaný "Vista Premium Ready") si je určitě nebudu instalovat. Až si koupím nějaký další s 4GB RAM, SSD disky v RAIDu, tak si je asi koupím přímo s ním, ale do té doby je nechci.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 25 kvě 2007 21:59

a ja myslel že ta desne pomala hibernacia je nejaka moja chyba, pomaly som mal pocit že rychlejšie je ho vypinať...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 kvě 2007 22:00

Wow...tak to zírám, jak jsou naprosto diametrální rozdíly v názorech na Visty. :shock: To jsem tedy moc zvědav, co budu říkat, až si je sám vyzkouším...ale jak to tak čtu, tak to snad ani nemá smysl :-D

Jen k té nabídce start: u Vist se asi moc nepočítalo s tím, že by někdo v nabídce programů něco ručně hledal, páč mají všude integrované vyhledávání. Jinak tento styl nabídky start mi též nesedí...ve WinXP už něco podobného bylo a všude to ihned po instalaci přepínám na klasickou nabídku z Win98.

Pořád mi nejde do hlavy tato věta:
swarm píše:Když jsem si v roce 2003 koupil Toshibu s 1.8GHz mobilním P4-Celronem, 256MB RAM a 30GB diskem (4200rpm), tak měl odezvy výrazně rychlejší než i ten nejvýkonnější notebook, co jsem tu měl v rukou (a že se tu bavíme o strojích s cenou ke 100 tisícům).

jak si to myslel??

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 25 kvě 2007 22:37

Zajímavé, zajímavé, souhlasím s tím, že nabídka start je sprasená ale zas tolik mě to netrápí, většinou stejně spouštím programy z quicklaunche, plochy anebo last used ve startu. Co se týče chování na jednojádrových strojích, tak o to budu moct prozkoumat až tak za 14dní.

Jinak fakt nechápu to rozhořčení z ovládacích panelů a nabídek, ano je to o hodně jinak, ale řekl bych daleko logičtěji. A i kdyby mi to dělalo nějaký problém, tak pořád je tu jistota v podobě mmc :wink:.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 kvě 2007 22:44

jimmyjames píše:
swarm píše:Když jsem si v roce 2003 koupil Toshibu s 1.8GHz mobilním P4-Celronem, 256MB RAM a 30GB diskem (4200rpm), tak měl odezvy výrazně rychlejší než i ten nejvýkonnější notebook, co jsem tu měl v rukou (a že se tu bavíme o strojích s cenou ke 100 tisícům).

jak si to myslel??
Jo, že ta Toshiba měla XPčka a ty notebooky, co mám teď maj všechny Visty. Je to jenom pro porovnání "pohodlí".
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Cumi
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 28 kvě 2007 01:04

Příspěvekod Cumi » 28 kvě 2007 08:43

Taky se podelim o zkušenosti s vistama

měl jsem je nainstalovány na A 64 3000+ stolní PC. Disky raptor 10k ot. a 1GB RAM. práce svižná i hrát se pod tim dalo. GK radeon x1600 pro. hry +- stejně jako pod xp a práce + kreslení grafiky taky.

nyní mám FJS Amilo pi1556 a visty šly po 1 dni pryč. Disk jak již bylo řečeno výše je prostě asi snad v jakýmkoliv ntb pro visty výkonově nedostatečný. Nicméně s 2GB Ram by se to asi dalo provozovat v pohodě. Ale po několika dnech bádání na forech a hledání jsem nakonec dospěl k závěru, že na mobilní nvidia Go NEEXISTUJE kloudný ovladač. Všechny co jsem zkoušel i dle ohlasů na zahr. forech - go není nvidií zrovna podporována a výkon jde drasticky dolů.

takže ve výsledku visty nejsou špatný, dobře se na nich pracuje, výkonově jsem i na starem A64 propad nepozoroval ale bohužel podpora ve formě ovladačů ten systém zabíjí.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 kvě 2007 10:17

to je holt problém vyvojářů, kteří na to kašlou. Stím mi obyčejní smrtelníci moc nezmůžeme.
tento účet již není aktivní.

matesko
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 24 kvě 2007 21:37

Příspěvekod matesko » 28 kvě 2007 14:46

to swarm:

Dik za dobry info, tohle jsem přesně potřeboval slyšet! Notas ktery si kupuju rozhodne nema parametry pro Visty (4Gb RAM..atd :) ) a pro praci kterou budu delat potrebuju co nejvetsi vykon. Jen by me zajimalo jak je to s XP x64..jsou doopravdy vhodnejsi pro procesory C2D nez obyc XP Pro??
Dik

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 kvě 2007 14:50

nie. 64bit aplikacii pre XP x64 je dost malo. a ked na tom aj tak budes spustat 32bit aplikacie tak ti to je na 2 veci. akurat budes mat problemy s drivermi.

ked uz 64bit OS tak urcite radsej vista business 64bit.

matesko
občas něco napíše
Příspěvky: 49
Registrován: 24 kvě 2007 21:37

Příspěvekod matesko » 28 kvě 2007 15:09

ok chapu.. takze zase zkoncim s xp pro..

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 28 kvě 2007 16:11

Moc moc diky Pecovi a Swarmovi za uzivatelskou minirecenzi...

Zatim jsem Visty moc neresil... preci jen budu osobni nout zrejme resit zacatkem podzimu a to doufam, ze budu zvazovat nejaky se SR chipem, min. 2 GB RAM a grafarnou s DX10... posledni swarmova slova me vsak vice mene docela varovala...

... tak si rikam, nebo si spise preju, aby na takova fora chodili i vyvojariz z MS...

dj.kure
píše často
Příspěvky: 213
Registrován: 02 srp 2006 21:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dj.kure » 28 kvě 2007 17:10

není nad radu nad zlato :)
ACER Aspire 5315 - upgrade CPU na iC2D T7100, 2GB RAM

ACER Aspire ONE D150 - upgrade disk na 250GB a 2GB RAM.



Obrázek

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 28 kvě 2007 21:35

rad by som upozornil že na 64 bit XP a visty pokiaľ viem je NUTNE aby boli ovladače podpisane takže bacha na to
/ak by to bolo inak tak ma pls upozornite/


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů