wifi router prideluje (?) nesmyslnou IP, proc?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
pretorian
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2009 15:01

Příspěvekod pretorian » 08 led 2009 17:46

entropy píše:acer nemám, proto jsem na jejich helpdesk nepsala. :) navíc se zdá, že je to problém routeru, ne notebooku - když to zlobí, tak demokraticky a všude a nepřipojí se ani soused.

pokud tobě padá síť / nepřidělí se IP a ostatním v té síti se přidělí, je ten problém jinde (v notebooku) a s tímhle asi nemá moc společného.

No v routeru problem nebude jak jsem psal mel jsem na to vice zarizeni aby to bylo jasne jeste jednou Router pres stolni PC propojen RJ45 vse Ok net beha pre WiFi pripojeno (ne naraz/ale co jsem zkousel) Nokia E66,E71,E61i,E65 SonyEricsson P1i a P990i pak nejake WM - HTC Touch HD ,HTC Kaiser,HTC TyTN,Eten M700 pak Notebook Aceer Aspire starsi model 52xx, Notebook Sony Vaio S11 pak jeste staricke HP Notebook tzhle vsechny zarizeni jedou na 100% s routerem tzn do 2-5s se pripoji a jsem na netu ale u novych modelu ACER a to 5920 a 6920 to dela co jsem popisoval nahore a to i po preinstalovani systemu(uplne cistej) jo a kdzyby nekdo psal ze je to vistama tak blbost neni UAC vypnuto na vsech pc a mimo jine na VAIO jsou Vista take a neda to predem diky za odpovedi pripadne za reseni

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 08 led 2009 18:17

ale tady se řeší problém v routeru. :roll:

pokud máš problém jinej, jako že evidentně jo (sám to říkáš), je vhodnější to řešit ve vlastním vlákně... a nemíchat dvě naprosto nesouvisející věci.

lioo

Příspěvekod lioo » 08 led 2009 18:48

není třeba v routeru pevně nastavenej seznam MAC adres, takže by adresu přes DHCP mohly dostat jenom ty který jsou na seznamu?

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 08 led 2009 18:57

právěže ne, akorát si pamatuje seznam zařízení, kterým přidělil jakou IP, a stejné MAC adrese pak dá stejnou IP, to je ok.

spíš si pořád říkám... čím to může být: nastavením ne, to se přece restartem routeru nemění. co se vlastně ve wifi routeru změní jeho restartem?

lioo

Příspěvekod lioo » 08 led 2009 19:26

mě něco podobnýho dělal eset smart security v kombinaci s WIN XP SP3. Jediný co pomohlo byl v příkazovým řádku ipconfig /release a pak ipconfig /renew. To sem byl teda připojenej přes kabel. Možná ti to pomůže.

pretorian
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2009 15:01

Příspěvekod pretorian » 09 led 2009 00:10

No ja jen ze to dela to same co se tu resi ale jen na 2ks acer notebook proto jsem to psal sem

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 09 led 2009 15:43

tak ještě jeden poznatek / upřesnění: je to prostě dhcp server, kterej přestane odpovídat. i pokud si nastavím IP na pevnou, jakmile neodpoví, nepřipojím se.

kdo se v tom vyznáte: co se v tom dhcp může seknout, že až restart (ale přitom nic navíc... žádné změny nastavení) pomůže? - stopovala jsem krok za krokem, kde to přestane fungovat, a je to timeout na dhcp server... notebook se jeví jako připojený s přiřazenou IP (protože je nastavená na pevno), ale pořád čeká na dhcp a nedočká se. spojení s routerem sice existuje, ale použít internet nedovolí. fakt by mě zajímalo, v čem je zakopaný pes.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 led 2009 16:34

zřejmě má soused něco špatně nastavené v ADSL modemu,WiFi router s tím nemá nic společné
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 09 led 2009 17:44

mnojo, ale - tam žádný modem není, je to kabelovka. :)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 led 2009 17:54

nono,bez modemu by to asi nešlo :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 09 led 2009 17:57

v těchhle krabičkách se fakt nijak extra nevyznám, každopádně: představ si panelák, v něm rozvedený kábly, koncovej uživatel má jen ten síťovej kábl, nic víc. pokud tam něco jako modem je, tak je mimo dosah uživatelů (někde zamčenej, aby na to nešahali).

u koncovýho uživatele (souseda) je konec síťovýho káblu píchnutej do routeru, skrz kterej se připojuje soused s PC, notebookem a telefonem, a já s notebookem. žádný jiný krabičky ve hře nejsou a při hraní si s nastavením se šahalo pouze na ten router, jehož restart to (ale jenom dočasně, na den dva) pořeší. - dodávám že ip je přidělená na týden, takže tím to není...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 led 2009 18:03

restartem routeru pořešíš jen to že přerušíš spojení s modemem.Modem být musí a má ho konkrétní majitel,pokud ale je na ten modem síťově napojených víc uživatelů,tak to je smůla,vlastník modemu zřejmě nemá něco v pořádku,resp.neco špatně nastavené.DHCP server by měl být aktivní v modemu ne ve WiFi routeru...možná by pomohlo vypnout šifrování anebo firewall,resp.opačně-nastavit MAC filtrování a zapsat tam svoje fyzické adresy
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 09 led 2009 18:12

to, že v tom má majitel (tj. poskytovatel) nějaký bordel, je celkem pravděpodobné, proto od něho půlka paneláku aktuálně utíká ke konkurenci. :roll: (jenže to je ještě na pár týdnů)
vypnutí firewallu na počítači nezabere, při nejbližší příležitosti se zkusím domluvit na pevným nastavení těch MAC adres, jestli to něco změní, dík za tip.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 led 2009 18:20

neslyšel jsem o poskytovateli který nedodá každému odběrateli modem,je jedno či za úplatu,nebo v akci za korunu a trčel mu ze zdi holý kabel...vypnout firewall jsem myslel v routeru,pokud se ale do něj softwarově dostaneš tak jako do modemu přes browser
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 09 led 2009 18:31

tenhle poskytovatel nedávno oznámil všem zákazníkům, že je (ty zákazníky) přebírá jiný poskytovatel. stačilo trošku hledat ke zjištění, že někdo z nějakýho důvodu potřeboval firmu nechat plavat a převést na jinou (změní se jméno, ičo, ale jinak vše při starým). ceny vyšroubovaný adekvátně doteď neexistující konkurenci, nepříjemné "vymahačské" tendence a vymýšlení neexistujících dluhů... k tomu je nepřístupný modem jenom taková třešnička na dortu. :roll:

netuším jestli je nějaký fw aktivní přímo v tom routeru, vyptám se.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti