Vista nebo XP?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 31 říj 2008 18:17

Tak to máš někde vadu protože tohle by se dít nemělo.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Rostišrot
píše často
Příspěvky: 115
Registrován: 22 lis 2008 11:32

Příspěvekod Rostišrot » 10 pro 2008 15:01

Veteran13:
Podle mě nemáš co pokazit...jak není tvuj noťas stavěny na XP,tak nahodiš zpatky Vistu ale budeš si ji muset sehnat.OS XP by se měl dat rozjed na většině,no a pak už musiš mit fakt jen dost času a tpělivosti s hledanim ovladačů.Toť můj názor,,,,tak ti držím palce.
HP Compaq Presario CQ60-120ec+TP LINK WR542G Wi-Fi router.

risa_baloun
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 pro 2008 17:52

Příspěvekod risa_baloun » 11 pro 2008 19:25

Cau, chtel sem se zeptat: nekde sem slysel, ze ATI HYBRID CROSSFIRE podporuji jenom Visty. Muze mi nekdo rict, co je na tom pravdy?? Mohla by tato graficka karta: ATI Mobility Radeon HD 3470 Hybrid X2 256 MB a až 1920 MB (podpora Hybrid Crossfire) fungovat i na XP.

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 02 úno 2009 21:28

pořád váhám mezi vistou a XP,pořád jsou XP výhodnější pro nouta?

Na vistách mi vadí např. přepisování složek a souborů,pod xp nanejvýš dvě potvrzení a bylo a ejhle,pod vistama musím klikat vícekrát...nehledně na to,že z ničeho nic mi přestal jet media player,v klidu si vista bere skoro 800MB ramek,stačí spustit pár aplikací,prohlížeč,hudbu,word a hleho,už jsme přes jedno giga,noutu to sice nevadí,ale mě jo ...na pozadí vám běží skoro 80 procesů a desekrát tolik podprocesů


prostě visty jsou splácaný systém ,aby microsoft měl nějaký zisk do doby,než vyjdou Windows 7 a i to budou převlčené visty
ACER Aspire 6920G-582G32MN

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 02 úno 2009 21:43

kvakunek píše:,v klidu si vista bere skoro 800MB ramek,stačí spustit pár aplikací,prohlížeč,hudbu,word a hleho,už jsme přes jedno giga,noutu to sice nevadí,ale mě jo


Od čeho je paměť? Vista ji narozdíl od XP umí efektivně uvolňovat pro aplikace a pokud žádná náročnější neběží, tak ji prostě vezme systém. No a? Od toho tam ta pamět proboha snad je ne? Nechápu lidi, co musej mít 2GB RAM a z toho 1,5GB volný jinak sou nervózní... :roll:

Na průměrně výkonném stroji nejsou Visty o nic pomalejší, po počáteční optimalizaci jsou dokonce rychlejší než XP.

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 02 úno 2009 22:12

kvakunek píše:pořád váhám mezi vistou a XP,pořád jsou XP výhodnější pro nouta?

Na vistách mi vadí např. přepisování složek a souborů,pod xp nanejvýš dvě potvrzení a bylo a ejhle,pod vistama musím klikat vícekrát...nehledně na to,že z ničeho nic mi přestal jet media player,v klidu si vista bere skoro 800MB ramek,stačí spustit pár aplikací,prohlížeč,hudbu,word a hleho,už jsme přes jedno giga,noutu to sice nevadí,ale mě jo ...na pozadí vám běží skoro 80 procesů a desekrát tolik podprocesů


prostě visty jsou splácaný systém ,aby microsoft měl nějaký zisk do doby,než vyjdou Windows 7 a i to budou převlčené visty

No jo tak když si neumíš ani vypnout UAC tak to je potom těžký..
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

TheJoker
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2009 17:38

Příspěvekod TheJoker » 02 úno 2009 23:35

Kvakunek:
Nikdo tě přeci nenutí používat Visty, ale bláboly šířit nemusíš. Takhle ze sebe jen děláš blbce, protože nevíš o UAC ani SuperFetch ve Vistách nic a rozdáváš rady jako v diskuzi na živě.cz.

Pokud hraješ na notebooku jen hry, pak pro tebe jsou XP. Pokud by ses ale třeba i čistě náhodou chtěl věnovat i čemukoliv jinému, poskytují novější Windows větší uživatelský komfort.
Lenovo ThinkPad R61 14" (7732-NEG)

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 03 úno 2009 08:49

ne,UAC fakt vypínat neumím,nepochopili jste,že jsem mluvil o přepisování souborů,což nemá s UAC nic společného...pokud vím,tak něco jako SuperFetch v sobě měli i XP

the joker:pokud neumíš číst,tak si blbec ty,žádné rady nerozdávám,jen jsem popsal svoje dojmy z vist

a já zas nechápu lidi,co když vidí člověk,který váhá mezi xp a vistou,tak ho hned máte za fanatického gamera


vidím,že jsem píchl do vistího hnízda,ještě štěstí ,že tu jsou i lidi,kterí dokáží svůj názotr vyjádřit normálně,čau
ACER Aspire 6920G-582G32MN

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 03 úno 2009 10:57

Jaké přepisování máš na mysli?
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 úno 2009 11:16

dle me ma xp v dnesni dobe smysl, pokud:
- se hraji hry
- pouziva se specializovany software, ktery je napr. starsiho data, ale svuj ukol plni dobre a je zbytecne shanet licenci na novy (napr. strejda - porad pouziva stary autocad 2000 nebo 2002, ted nevim)
- lidi, kteri jsou zvykli, ze to a to je tam a tam, a nechteji se ucit novym vecem (treba deda - je rad, ze se jakz-takz v xp orientuje, dat mu vistu-nevim, nevim, asi by si dlouho zvykal, preci jen uz starsi clovek)
- vykonove slabsi HW - netbooky, low-end notebooky, apod.

jinak bych uz dal vistu/pockal na win 7

btw. ja zatim pouzivam XP pro, jsem zvedavy na win7, doufam, ze pujde sehnat pres MSDN AA, laka me 64bit verze, cady by mohly jet lepe :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 03 úno 2009 11:32

Já Visty na notebooku nepoužívám. Nebudu tvrdit, že je to špatný systém (mám jej na stolním počítači Core 2 Quad 2,4Ghz, 4 GB RAM), ale na notebooku ho nějak nemůžu vystát. Moje důvody jsou následující (nikomu nic nevnucuju, je to jen můj názor):

- i když vypnu UAC, tak musim občas hodněkrát něco potvrdit, než něco třeba nakopíruju do systémových složek (což při vývoji dělám často)
- chybí mi normálně velké tlačítko "ano všem"
- F6 mě už nepřesouvána adresní řádek průzkumníku
- chybí mi tlačítko o úroveň nahoru (často pracuju v rozsáhlých adresářových strukturách)
- vadí mi, že si průzkumník není schopen zapamatovat, že chci prostě všude zobrazení seznamem bez ohledu na to, co je ve složce za data (a že to chci i na externích discích)
- při kliknutí do levého horního rohu okna průzkumníku není možné vyvolat kontextovou nabídku vztaženou k otevřenému adresáři

- hibernace trvá nepřekonatelně dlouho (déle než vypnutí a zapnutí, pokud máte SSD)
- režim spánku v některých případech trvá až 15 sekund (místo 2 sekund na WinXP)

- na mém notebooku mám ve Vistě výdrž 2:40 a v XP 3:20

Tyhle věci jsou bohužel pro mě poměrně podstatné a převážily těch několik výhod, které jsem ve Vistě spatřoval:

+ v základu lepší práce s SSD, nejsou žádné lagy při velké zátěži (v XP se řeší speciálním postupem)
+ Aero je geniální - animace a vzhled se mi nelíbí, ale po technické stránce je to super rozhraní
+ správna Wifi sítí je zas na mnohem lepší úrovni

Včera jsem právě Visty na notebooku měl, ale nějak to neni systém pro mě. Uvidíme, co přinesou W7. Rozhodně nepatřim mezi lidi, co se křečovitě brání všemu novému a třeba na XP jsem přešel hned s první betou.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 03 úno 2009 12:45

Používám teď více operačních systémů a klidně můžu říct, že mým potřebám (internet, IM, Trackmania) vyhovuje nejvíce Vista. Rychlost je stejná jak v XP, tak ve Vistě. Jediným mínusem Visty je velmi dolouhá doba uspávání a hibernace. Jinak on/off je naprosto stejný s XP.

Na Vistě je hezký správce napájecích profilů, který mi u XP chybí. Možná že kdyby chyběl i na Vistě, tak by vydržel notebook déle :lol:
ThinkPad T420

TheJoker
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 12 led 2009 17:38

Příspěvekod TheJoker » 03 úno 2009 13:21

Popravdě, nedokážu si představit, že někdo spravuje velkou adresářovou strukturu v klasickém průzkumníku, když za pár šupů se dá sehnat buď skvělý Total Commander nebo uplně zadarmo mnoho jemu podobných programů.

Výdrž jako takovou jsem netestoval, ale co sem tak zpozoroval na mojí R61 se 6ti článkovou baterií vydržely oba systémy kolem čtyřech hodin.

Hibernaci nepoužívám.

Režim spánku je zaveden po velice podobné době jak v XP, tak ve Vistách i v 7.
Lenovo ThinkPad R61 14" (7732-NEG)

JacRobers

Příspěvekod JacRobers » 03 úno 2009 14:56

Mne vyhovuje ovela viac Vista. Lepsi vzhlad a celkovo na mna urobila ovela lepsi dojem. Problemy ktore tu niektory uvadzaju su casto pre mna banality a ten rezim spanku no tak neviem mne to roby tak za 5 sekund. K hram len tolko ze na notebook nepatria aspon nie na pracovne a ked us tak treba lepsie parametre. Ja hry hrajem moje hodnotenie 4.2 takze pohode tamer vsetko... teraz nemyslim next gen hry ako crisis :D:D Na kamosovom XP a rovnakom notasi hry padaju a aj ked niektore starie idu lepsie mna tych 10fps nezabije. V porovnani s Xp vyzerali mnohe novsie hry lepsie a casto aj lespie isli. Jedine minus ktore my vadi je ze po nainstalovani Alcohol 120% (starsia verzia) ma nepustilo do systemu a musel som vsetko cez restore preinstalovat.

krejcca

Příspěvekod krejcca » 10 úno 2009 21:54

Je fakt že na vistách je hibernace něco strašnýho, dost mě to štvalo, teďko co sem si nainstaloval win 7, tak sem zase spokojenej, hibernace je rychlá, věci který mě na vistách štvaly, sou tu vcelku doladěný. Na XP bych už něšel, už sem si moc zvyknul na vyhledávání ve vistách(i v 7), příjemnější vzhled(aspoň pro mě), možnosti záloh... Docela se těšim až budou finlání win 7.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host