wifi router prideluje (?) nesmyslnou IP, proc?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

wifi router prideluje (?) nesmyslnou IP, proc?

Příspěvekod entropy » 30 pro 2008 13:36

jestli nekdo tusite pricinu, poradte:

protoze momentalne nemam svuj internet (jeden provider skoncil, druhy teprve bude pripojovat), domluvila jsem se se sousedem, ze budu vyuzivat jeho wifi. kdyz to funguje, tak to funguje vyborne, sila signalu je vydycky OK.

jenze: router nekdy "prideli" podivnou IP adresu (169.254.9.75, aspon tak se to jevi - nevim kde moje wifina tu IP bere), pritom realne by mi mel pridelovat 192.168.0.xxx, ktera se prideluje obvykle. pripojeni v tu chvili nefunguje, jakoby zadna IP pridelena nebyla (coz asi neni - a netusim kde se vzala 169....), je to to zname "omezene nebo zadne pripojeni", a nejde ani pingnout dhcp server ani branu. oprava pripojeni se nezdari, IP se proste neprideli. nastavit tu IP napevno tez nepomuze, protoze se nedostanu ani na branu. situace se obvykle spravi pote, co soused router zrestartuje... jenze ted pres svatky je pryc, a tak to nema kdo restartovat.

setkali jste se s tim nekdy nekdo? router vysila na kanalu, na kterem nevysila nikdo dalsi v okoli (tj. ruseni by se nemelo konat), sifrovani WEP, heslo mam spravne. vzdycky to nejakou dobu (treba par dni) funguje a pak to zacne takhle zlobit. kdyz jsme se snazili zjistit, co se to deje, soused tez koukal, ze i jemu to nacetlo tuhle podivnou IP, takze se to nedeje jenom na mem notebooku. ale na pricinu jsme neprisli. oba mame win xp, ale ruzne wifi karty (tj. kartou to nejspis nebude). router je D-Link, presny typ nevim. cim ten problem muze byt, co by se s tim dalo provest?

madfox51

Příspěvekod madfox51 » 30 pro 2008 19:59

Dělalo mi to samé s WI-FI AP D-Link DWL-900AP+ , nepomohlo ani nahrání posledního firmware , prostě nějak zlobí , vyměnil jsem ho za Ovislink WL-5460AP v2 a mám klid , tu adresu co uvádíš (169....) si přidělí sám systém pokud nemůže získat adresu od zdroje , ale je taky možné že si majitel AP adresu IP změnil sám , doufám že se nepletu :oops:

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 30 pro 2008 20:22

madfox51 píše:tu adresu co uvádíš (169....) si přidělí sám systém pokud nemůže získat adresu od zdroje

Taky bych to tak viděl.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 30 pro 2008 20:24

no.... jeví se to tak, proto mi to nedávalo smysl. jenom se to občas nezobrazí jako přidělená IP... a teď jo, což mě zmátlo. díky za info.

majitel nic neměnil, prostě to takhle zlobí. ale asi mu nebudu vysvětlovat, že by si měl koupit nový router, abych mohla využívat jeho internet... to asi nezbude než to na tu přechodnou dobu přežít.

Shotgunman
píše často
Příspěvky: 171
Registrován: 26 led 2008 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Shotgunman » 30 pro 2008 20:46

Podle mně jednoduché řešení...

Nastavit pevně IP adresu, přepokladám že 192.168.0.1 má router, 192.168.2 má sousedovo počitač. Ale to je jenom přiklad, musiš se zeptat souseda nebo když ti DHCP udělí správnou IP, tak zjisti (ovladací panely/síťová připojení/pravim na sitovou kartu/stav/podrobnosti) opiš si ji, a nasledovně si ji přiděl napevno (ovladaci panely/sit. pripojeni/pravim na sitovku/vlastnosti/protokol TCP/IP). DHCP je šmejd :lol:
Nyní žádný NB nevlastním.
Zkratka mého nicku není Shotgun, ale Shot. Thx.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 30 pro 2008 21:00

asi jsem měla zmínit, že to jsem už zkoušela. ale pokud nepingnu ani bránu, tak mám smůlu... router "vidím", že vysílá, ale nebaví se se mnou.

Sten
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007 08:56

Příspěvekod Sten » 31 pro 2008 10:20

tuhle ip (169.x.x.x) se přidělí pokud se snažíš získat adresu z dhcp serveru a ten žádnou nepřidělí, ovšem nezdá se mi že ani po pevném nastavení to nefrčí.
Fujitsu-Siemens Lifebook E8020 - 15,4'' (1400x1050), 1,74 ghz, X600, 1x 1gb ddr2, 200 gb

NBumBum
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 08 říj 2008 10:59

Příspěvekod NBumBum » 31 pro 2008 14:18

asi hloupost, ale nema ten router plne obsazenej rozsah pridelovanych adres?

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 31 pro 2008 14:31

nemá, je tam nastavených třeba 100 IP a připojuju se akorát já, soused a jeho telefon. i ten rozsah zkoušel měnit, a zase: když to funguje, načte se ip z danýho rozsahu (a pak pořád ta samá, pamatuje si to MAC adresu), ale jakmile něco kiksne, můžu do TCP/IP nastavovat co chci a nepřipojím se.

edit: ještě dodám, že k jakékoli jiné síti (zabezpečené i nezabezpečené, pokud mám patřičný přístupový práva) se připojím bez problému. soused zkusil dočasně zrušit heslo, ale chovalo se to podobně: někdy šlo připojit se, někdy ne, celkem náhodně bez ohledu na cokoli zjevnýho.

pretorian
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2009 15:01

Příspěvekod pretorian » 01 led 2009 15:03

ahoj vzresil uz nekdo tento problem co se tu resi ?? Dela me to jen na Notebooku Acer aspire 6920G :( u ostatnich notasu a PDa ci MT vse jede jak ma potreboval bych radu diky vsem

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 01 led 2009 15:11

nevyřešil.

teď mi to tu jede jak má (žádné změny jsem nedělala), uložila jsem si proto aktuální ip/bránu/masku/dns a číhám, až to spadne, že znova zkusím manuální nastavení tcp/ip, abych ověřila se 100% jistotou, že to fakt nepomůže.

pretorian
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2009 15:01

Příspěvekod pretorian » 01 led 2009 19:35

dekuji za ocpoved ale tohle je reseni no nic moc sice aspon nejake ale .... psal tady nekdo na acer helpdesk??nebo tam nekam ...?Chtel bych to vazne vyresit aby to fugovalo tak jak

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 01 led 2009 19:39

acer nemám, proto jsem na jejich helpdesk nepsala. :) navíc se zdá, že je to problém routeru, ne notebooku - když to zlobí, tak demokraticky a všude a nepřipojí se ani soused.

pokud tobě padá síť / nepřidělí se IP a ostatním v té síti se přidělí, je ten problém jinde (v notebooku) a s tímhle asi nemá moc společného.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 led 2009 06:36

možná by to chtělo nastavit něco v "domácí síti",protože ta vyše vlastně tak funguje,já jsem musel vypnout šifrování jinak jsem se se dvěma notebooky nepřipojil,ale pak jsem něco ponastavoval,IP a DND vždycky jen "automaticky",nějaké to sdílení ale bez konkrétních složek a jede to už pár měsíců v pohodě http://www.xmaestro.com/view.php?nazevc ... 2006090003
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 02 led 2009 12:51

ty počítače nejsou zesíťovaný, že by cokoli sdílely... jenom využívají pro přístup na internet tentýž router.

dnes to konečně vypadlo, tak jsem zas experimentovala. když nastavím IP, bránu, masku a DNS napevno, tak se tváří, že se připojí: ale jinak se chová úplně stejně, jako by IP nebyla přiřazena, a internet nefunguje (protože nepingnu nic, ani bránu, síla signálu je přitom "vynikající"). prostě... jak něco na routeru / dhcp serveru / kdovíkde chcípne, tak to asi už probere jenom restart... :?

ach jo. no, ještěže to funguje aspoň občas :) a že budu mít během pár týdnů pořádnej vlastní internet a nebudu muset lovit u sousedů...


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů