cim to je a jak na to

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
nepik128
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2009 20:54

cim to je a jak na to

Příspěvekod nepik128 » 24 pro 2009 20:59

koupil jsem si hp probook 4510s bez OS
dokoupil jsem si windows XP home edition nainastaloval a bylo mi divne ze mam mistni disk oznaceny jako F, ktery byl u meho kamarada ktery ma uplne stejnou verzy notebooku rozdeleny na 2 casti a jde mu vse bez problemu pozdeji mi neslo spustit ani nfs:most wanted!
A tak se ptam jak muzu mistni disk ,,roztrhnout" a oznacit ho ,,Céčkem"? ? ?

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: cim to je a jak na to

Příspěvekod stavač » 25 pro 2009 11:01

nepik128 píše:koupil jsem si hp probook 4510s bez OS
dokoupil jsem si windows XP home edition nainastaloval a bylo mi divne ze mam mistni disk oznaceny jako F, ktery byl u meho kamarada ktery ma uplne stejnou verzy notebooku rozdeleny na 2 casti a jde mu vse bez problemu pozdeji mi neslo spustit ani nfs:most wanted!
A tak se ptam jak muzu mistni disk ,,roztrhnout" a oznacit ho ,,Céčkem"? ? ?


Pokial je ten windows bezchybni tak by som si z neho spravil image cez acronis a napalil na opticki disk, na disku by som zrušil particie a znova by som vytvoril particie ktore by som naformatoval, cečko by som spravil activne a vratil nan image XP, po tomto ukone z reštartom by mal nabehnut os bez problemov, ono fakticky image os je recovery ktore sa da použit na skazeny os alebo na rychlu inštalaciu do rovnakych pc, inak ten image si možeš vytvorit aj z kamaratovom notbuku a po nainštalovani treba prepisat inštalačny kluč changerom.
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

dodis
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 18 čer 2008 22:52
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodis » 27 pro 2009 11:49

Kde som spravil chybu, keď som zrušil partície, naformátoval a pri štarte mi to ponúka na výber z dvoch možností, ktoré sú rovnaké? Win XP Professional, alebo Win XP Professional...sformátoval som ešte raz C: a stále to isté, ponuka z totožných OS. Neviete poradiť s týmto? Ďakujem.
Lenovo 3000 N200, Intel DC 1,86GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, DVD, 4xUSB, Firewire, PCMCIA, S-Video, VGA, Card Reader 5in1, Win XP SP3

HP ProBook 4510s, Intel C2D 2GHz, 4GB RAM, 500GB HDD, DVD, 4xUSB, ExpressCard 54, Bluetooth, VGA, Card Reader, Win XP SP3


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů