windows 7 - chybí klíč k přeinstalování

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Huey
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 25 črc 2011 13:40

windows 7 - chybí klíč k přeinstalování

Příspěvekod Huey » 20 srp 2011 13:42

Dobrý den,
minulý týden jsem si koupil HP Probook 4530s s předinstalovaným W7 Home Premium. Bohužel se mi nikde nepodařilo najít kód, který bych mohl použít při případném přeinstalování Windows (není ani na spodní části ntb, jak to má např. brácha). V balení nebylo ani CD s Windowsem. Můžete mi poradit, kde mám ten klíč sehnat, případně jestli ho k reinstalu vůbec potřebuju?
Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1671
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 20 srp 2011 17:01

k Recovery (obnovení systému do továrního nastavení) kód nepořebuješ

Recovery se provádí buďto přímo z HDD nebo silně doporučuji vypált Recovery DVD (pro případ poškození partition na HDD nebo samotného HDD) a pečlivě uchovat ... HP na to má utilitu, kterou v notebooku určitě najdeš ... pravěpodobně se Ti již sama nabízela po prvním spuštění systému ... pomocí Recovery utility si vypálíš záložní Recovery DVD ... bývají 2 až 3

neuedl jsi jaký model HP notebooku máš ... některé novější modely, mají Win samolepku s kódem, schovanou pod krytem na spodní části notebooku ... jde o čistě bezpečnostní opatření ... u noebooků, kde je samolepka nalepena nechráněná přímo na spodku notebooku, časem docházelo k jejímu poškození způsobeném manipulací s notebookem a následné nečitelnosti kódu

Huey
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 25 črc 2011 13:40

Příspěvekod Huey » 20 srp 2011 18:09

Jsi moje spása:-) Štítek jsem našel pod krytem na baterii. Model Probook 4530s
Děkuju!

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1671
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 22 srp 2011 18:00

rádo se stalo


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů