MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 04 čer 2008 09:20

děkuji vám opět za pomoc, jdu se na to mrknout :)

mám tam tuhle 4965AGN tak to se bude internetit parádně :twisted:

sam_217
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2008 19:49

koupit & je to dobrý notebook nebo ne?

Příspěvekod sam_217 » 07 čer 2008 20:03

nazdar lidi, chtěl bych vědět, jaké problémy všechny mě čekají, když si koupím tento notebook MSI GX700PX-097cz
1) chci si tam nainstaovat Wondows XP - co mě čeká za trable?

2) budu to chtít používat na práci se zvukem, připojil bych si tam PŘEVODNÍK PŘES FIREWIRE - budou s tím nějaké problémy?

3) na alza.cz se píše, že notebook má výdrž asi 2 hodiny, JAK TO MÁTE VY?

6) Co chasis notebooku?je kvalitní?jsou s ní nějaké problémy.......

5) Koupil bych si to konkrétně z Alza.cz, prodává se tam bez OS....a vůbec, za tu cenu co tenhle notebook stojí, VYMĚNILI BYSTE HO ZA JINÝ EKVIVALENT? a vůbec, co všechno s ním máte za problémy? Doporučili byste mi ho?....mě docela zaujal nejvíce ze všech notebooků v této cenové kategorii, líbí se mi..proto se vás ptám, jestli nemám "přibrzdit".....

Edit Solitary: no vidíš, že to jde to napsat někam inteligentně... a laskavě svůj dotaz neduplikuj, obzvlášť do threadu o instalaci Vist. Když ho napíšeš tam kam patří, někdo se ti možná ozve.

vlado.sk
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 29 pro 2007 19:47

Příspěvekod vlado.sk » 08 čer 2008 19:34

ja ho mam doma par dni,tiez som ho kupoval v alze a mozem len doporucit,akurat som tam hodil novy bios co sa dost prejavilo aj zo startomm
systemu.

sam_217
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2008 19:49

Příspěvekod sam_217 » 08 čer 2008 20:11

vlado.sk: A prosimte, mas tam win XP nebo Vista? je to pro mě moc důležité, já bych tam zrovna potřeboval XP professional....dík za odpověd

Edit Solitary: laskavě dodržuj základní pravidla fóra, tzn. necituj příspěvek nad Tvým viz. CITACE :arrow: PRAVIDLA, dík

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 08 čer 2008 20:32

@sam_217,
1) pri instalaci te ceka problem kery vubec nesouvisi s timhle modelem ani znackou MSI - Win XP totiz neobsahuje standardne Driver pro AHCI intel SATA HDD Controller...

2) GX700 ma naprosto standardni 4-pin FireWire / iLink rozhrani IEEE 1394.

3) jak kdy, pokud na tom bezi napr. Crysis tak vydrz klesa nekam k 1~1.5 Hod. pokud se jenom posloucha muzika, neco pise, brouzda netem klidne muze presahnout 2 Hod.

4) Chasis a pouzit. materialy odpovidaji cene. Subjektivne je to dle me OK. Hodne dela i vaha kera je prijemna na 17" LCD notasek. No nejni to "compaq armada", takze "davat bacha" se vyplati ;)

Jinak kdyz si prectes komplet tenhle thread dovis se snad vse co budes potrebovat k instalaci atd.

vlado.sk
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 29 pro 2007 19:47

Příspěvekod vlado.sk » 08 čer 2008 21:43

Ja mam tam vistu aj xp samozrejme zo zapnutym AHCI.pri instalacii XP to samozrejme musi sa instalovat prve , ahci vypnem v biose a po instalacii sys.tam dam driver na sata restartujem a zapnem v biose ahci a vsetko ok.Potom tam dam este vistu.

Cyperus25
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 kvě 2008 21:50

Vyčistenie odtlačkov prstov z leštených plastov na notebooku

Příspěvekod Cyperus25 » 08 čer 2008 23:03

Zdravím všetkých, chcel by som sa opýtať aké máte skúsenosti s čistením leštených plastov na saši notebooku MSI GX700PX? Používate nejaké konkrétne prípravky alebo máte svoje osvedčené metódy? 8)
Potrebujem odstrániť odtlačky prstou na leštených plastoch okolo klávesnice a nechcem tam zanechať nejaké nepekné škrabance alebo šmuhy. Vopred díky za všetky rady. :wink:

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 09 čer 2008 01:08

já osobně používám ten hadřík, co je k notebooku a ťapance jdou vždy dolů s tím.


@ DeBugger

chtěla jsem se tě zeptat, máš vyzkoušenou tu wifi na 5GHz technologii? na internetu totiž někteří píšou, že to 5GHz nechytá, tak by mne zajímalo, jestli s tím nemáš zkušenosti. předem díky za odpověď

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 09 čer 2008 14:10

Ahoj sweet22,

no ted nvm co pisou na internetu, co nechyta a konkret. o jake spojeni (WiFi adapter a WiFi rooter/access point) se jedna?
Intel Wireless WiFi Link 4965AGN Mini-PCIe po komplet. instalaci svym software prepina pri hledani dostup. siti mezi WiFi norm. A, B/G a N.
Samozrejme pro "excelentni prijem" a kvalitu spojeni nepostacuje jenom tendle WiFi adapter.
Kce to stejne kvalitni a s adapterem kompatibilni i tu "vysilaci" cast WiFi site:
tzn. (A, B/G, N) Wireless Router nebo Wireless Access Point v dosahu (idealne pri max. intenzite signalu) notebooku...

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 09 čer 2008 18:37

ahoj díky za odpověď, jo to všechno mi je jasné, no já tam mám právě tu 4965AGN, spíše mě zajímalo, jestli jsi už měl možnost to někde přímo vyzkoušet, jestli to chytá nebo ne. :wink: jinak dnes jsem to zkoušela na náměstí, byl to access point od firmy, která tvrdí, že má pokrytí 5GHz technologií, ale nemám možnost zjistit, na které frekvenci ta wifi pracuje, jestli na to existuje utilita, kde se to dá zjistit, na které frekvenci wifi právě přijímá.

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 09 čer 2008 20:42

Jo vyzkouseno,
utilita na zjisteni na kere freq. / norme pracuje ta kera dostupna WiFi sit je integrovana primo v SW balicku intel PROSet/Wireless.

V hlavnim okne zobrazuje vsechny aktual. dostup. site (Wireless Networks) a jejich pocet:
uplne nalevo je intenzita signalu, pak jmeno site a napravo je graficky symbolem znazorneno o jaky typ WiFi site se presne jedna: male g= norma G, b=B, a=A, n=N atd.
Navic kdyz zustanete chvylicku kurzorem nad timhle graf. symbolem, informuje Vas presne napr.:
This network operates on 802.11a / b / g nebo n...

Jeste jednou link na Drivery a Software intel PROSet/Wireless:
http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... bmit=Go%21

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 09 čer 2008 21:33

ještě jednou děkuji za vysvětlení :wink:

selepko

Příspěvekod selepko » 11 čer 2008 18:46

Zdravim,
skusal uz niekto z vas vymenit na tomto notasu disk? Ked som aj otvoril HDD door tak som natrafil na nejaku striebornu foliu ktora zakryva disk a nedokazal som prist na to, ako ten disk vybrat. Mam iba 160Gb disk a pripada mi to dost malo, takze by sa mi zisiel nejaky ten navod...

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 11 čer 2008 20:17

@selepko,
1, odsroubovat 2 poist. sroubky.
2, za ten "uchyt. pasek" co tam je na vrchni strane HDD potahnout -> pomalu smerem od SATA konektoru (s citem at se HDD "neprasti" az se uvolni z konektoru)
...na opac. strane je asi 1 cm mezera na tendle "manevr".

jlname
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 06 zář 2007 15:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jlname » 11 čer 2008 23:44

Hola, ještě k Robson modulu: na mé "starší" sestavě (popis v podpisu) proběhl test Nandcply s výsledkem že je modul přítomen - tentýž výsledek jako Pitris. Poté po odšroubování krytu, jsem na místech kde jste pastnuli fotky, žádný modul nenašel.....
Zhrnutí:
1. Nepanikařit :idea:
2. Modul se nachází asi jinde, než se domníváme/te :!:

Také to ale nemusí být pravda, a modul opravdu chybí. Mam XP takže nemůžu ověřit jinak (Everest neumí).

PS: nějak umřelo vlákno na regulaci výkonu ventilátoru (CPU+VGA - NHC, SpeeFan atd.)
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 500GB 5400ot 4GB DDR2 *** Touch Pro, HTC HD2 ***


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů