MSI GX630X-008CZ

notebooky MSI a vše kolem nich
patpend5
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 04 říj 2008 12:13

MSI GX630X-008CZ

Příspěvekod patpend5 » 04 říj 2008 15:01

Dobry den
Chtel jsem se zeptat jestli doopravdy MSI je takovej shit jak se rika? Ze to dilensky spracovani je spatny..Chtel bych vykonej notas a tendle mi prijde jako delo a za ty prachy krasny,..takze je jasny ze se na necem setrit muselo..Prosim jestli tady je nejaky majitel tohoto booku popripade kdo ho mel v ruce..na netu sem nenasel zadnou recenzi..Rozmyslim si prave mezi timto MSI http://www.alza.cz/msi-gx630x-008cz-t-d97979.htm a timhle acerem http://www.alza.cz/acer-aspire-5930g-73 ... 101377.htm u toho msi se mi libi i ty o dost mensi rozmery a ta numericka klavesnice...vcelku bych do nej sel ale bojim se tech negativnich ohlasu...co si o tom myslite vy? Jo prenasel bych ho tak jednou dvakrat tejden max..jinak by byl porad na stole.... Predem dik za odpoved

baculatej
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 06 led 2007 22:49

Příspěvekod baculatej » 04 říj 2008 17:34

Ahoj, já jsem Acer z výběru vyřadil rovnou, právě kvůli dlouhodobě špatným ohlasům a rozhodoval jsem se mezi VBI a MSI. Nakonec jsem se rozhodl pro MSI, které má za menší peníze větší displej a o něco horší komponenty.
Koupil jsem původně GX701X, ale měl vadný bod, takže jsem ho vyměnil za GX720X, což je podobný model, jak ten, na který se ptáš. Oproti GX701X má o dobrý obraz a až na absenci ovladačů pro XP jsem z něj celkem nadšen, takže předpokládám, že dotazovaný model bude fajn.
MSI GX720X-026CZ
a
HEL80 - T7600 go 7600 - Momentus 160GB

patpend5
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 04 říj 2008 12:13

Příspěvekod patpend5 » 04 říj 2008 18:01

To je ten samej jen ma 17" lcd ze? A nejake praskani vrzani nebo naky spane sestaveny nebo nedolihajici plasty? A jak moc topi ? Hluk? :) A jak to je se servisem v CR ? .. Dekuju ze sem nasel alespon nekho kdo me od nej neodrazuje..si myslim ze to zas tak horky nebude a ze to sou vetsinou pomluvy od majitelu dellu a podobnych

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 říj 2008 18:28

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=7198
A btw. Zadne pomluvy majitelu cehokoliv, ale realna zkusenost s tim, ze multimedialni levne notebooky proste stoji za prd a jsou to naprosto vyhozene penize. :roll: Lepsi si priplatit, nebo za stejnou cenu koupit bussines.. a doma si naslapat desktop na grafickou praci.. :?
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

baculatej
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 06 led 2007 22:49

kvalita, servis, hodnocení...

Příspěvekod baculatej » 04 říj 2008 19:48

Servis nemohu soudit. Lepší značku? Pokud bych chtěl například Sony, které má bezesporu kvalitní displeje, tak i kdybych zaplatil dvojnásobek peněz, tak pořád nedostanu ani tyto komponenty.
Za tu dobu, co notebooky existují, mi jich už "pár" rukama prošlo, ale mám mluvit konkrétně o tomto modelu a nehanit "značky" jako HP, že?
Dobrá.

Při výběru pro mne byla důležitá nízká hlučnost, kvalita zobrazení a bezproblémovost pod linuxem, ačkoli pro práci musím používat i windows. Protože si rád zahraju WoW nebo CS, tak jsem neviděl důvod nevzít dobrou grafiku, pokud nebude topit a hučet.

Tento model mám druhý den, takže jsem ho ještě pořádně neproklepl a teprve se vztekám s ovladači pro XP, protože MSI podporuje pouze(?) Visty, mohu ale říci následující.
Podle obrázku mne děsil design, ale nakonec, když jsem ho vzal do ruky, jsem se rozhodl, že se mi moc líbí, což mi potvrdilo i okolí (tzn. dospělí lidé).
Notebook má perfektní! zpracování. Ani pokud se s ním pokusím kroutit nebo mačkat zezadu na displej výraznou silou, tak se nedeformuje a na displeji se neobjeví očekávané fleky!
Po několika hodinách čtení CD, nastavování, restartování, atd. je stále chladný a tichý.
Druhý (VBI HEL80) notebook mám celou dobu jenom puštěný a načteno několik stránek ve firefoxu, ale je dost zahřátý a ve zvuku jeho větráčku MSI vůbec není slyšet.
Ovládání je velice příjemné a ačkoli kurzorové klávesy jsou dost malé, není to tak strašné a numerická klávesnice je prostě super (a to jsem si do teď myslel, že ji nepotřebuji).
Displej mne překvapil kvalitou a je určitě o hodně lepší, než GX701X, který jsem chtěl původně. Těch několika tisíc navíc opravdu nelituji.
Dost se lidi ptají, jaké má ve skutečnosti rozlišení a kolik paměti. Je to 1680x1050, 2x2GB DDR2, ale XP32 detekují samozřejmě jen 3GB.
Pokud pominu nepříjemnosti s instalací XP, na které nebyly přiloženy ovladače a absenci manuálu, nemám mu zatím naprosto co vytknout a jsem jím naopak velice příjemně překvapen.

Pokud bych nechtěl linux a nebál se tudíž ATI, šel bych moc rád do GX735X.
Pečlivě sleduji notebooky a technologie déle než čtvrt roku a jsem přesvědčen, že tento notebook dobrá volba. Očekávám, že ostatní "červené, kovové" modely na tom budou stejně.
MSI GX720X-026CZ

a

HEL80 - T7600 go 7600 - Momentus 160GB

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 05 říj 2008 15:26

V první řadě bych vůbec neřešil zkušenost toho člověka s kočkou v avantaru. Pravděpodobně si léčí komplex způsobený jeho neznalostí a zaspamoval tady celý forum negativníma reakcema na notebooky s dedikovanou grafikou, konkrétně na MSI. Mám dva GX600 a ani s jednim nebyl problém, na obou se hrajou hry s přetaktovanou grafikou a klidně i 10 hodin v kuse. Ted mi prošel rukama GX630, má parádní slitinový šasi z leštěnýho hliníku, všecko na něm lícuje a hlavně nemá problém GX600/610, že by se mu prohýbalo víko. Chlazení má opět celoměděné, navíc má zadní nožičky vyšší, aby lépe zespod nasával vzduch. Někdo si stěžoval na jen dvě USB porty, ale má 3, třetí je kombinován s eSATA. Je na něm instaloaná Vista x64, všechna zařízení fungují, až na ECO režim a údajné zapínání integrované grafiky místo dedikované (s ní by měl vydržet až 3,5h na 6ti článkovou baterii), ale to je způsobeno asi tím, že sem se vyhnul instalaci SCM, který u předchozích modelů způsoboval zamrzání. Když to shrnu, nenašel sem na GX630 žádnou podstatnou ani nepodstatnou chybu, snad jen, že teplý vzduch nevyfukuje dozadu ale na levé straně.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 05 říj 2008 16:24

Zaspamoval, nezaspamoval... Jak muzete rict, ze jsou tyto notebooky kvalitni? Drzeli jste nekdy opravdu kvalitni notebook v ruce? Vezmete si ThinkPada Tcko - chytnete ho i za roh displeje a nic. Dokonce si na nej muzete stoupnout a prezije to. MSI jsem mel tu cest si osahat a mekci a odflakanejsi kousek jsem proste nevidel - jen stare acery - Aspire 5101 konkretne - to byl jeste vetsi shit. A to chlazeni - HEL80 je vysavac, to pomineme.. MSI neni tiche.. Samozrejme je to ale individualni zalezitost a pro toho, kdo dela v noci v absolutnim tichu, je to proste spatne..
Jinak ocekavam, ze tu "kvalitu" MSI tu budete hajit a hajit a myslet si, ze jsem buhvi co.. Ale par notebooku mi uz rukama proslo a MSI s jeho levnym multimedialnim nacinim proste patri k tomu nejmekcimu a nejhorsimu. Samozrejme vam to zkusenejsi uzivatele potvrdi. Majitel tohoto notebooku prece nebude psat = ano je to mekke, stoji to za prd..
Jinak vam snad musi byt jasne ze to, co je nejvykonnejsi a nejlevnejsi musi byt proste nekde osizene... Nebo si snad myslite, ze MSI je spasitel, ktery da za polovicni cenu to same, co kvalitni vyrobce?
Je to mozna trochu drsne..Ale clovek, ktery si koupi notebook na hrani a jeste k tomu MSI, dela chybu.. Samozrejme mu muze slouzit i ty dva roky bez nehody, ale je to dilo nahody.. Jenze o na to hrani je to moc slabe uz pri koupi ( viz dnesni slabouckate 9700GT apod..) a na vsechno ostatni to je uplne naprd.. Proto se tu snazim rozumne poradit, aby ten, kdo rad hraje, nekupoval slabouckatou sracku, ale radsi desktop a na vsechno ostatni HPcko za 10 000Kc, ktere je kvalitou o dve tridy vys, nez MSI.
Tim koncim a na dalsi stupidni prispevky nereaguji. Vezmete si nekdy v obchode do ruky kvalitni notebook a pak to pochopite...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Erino72
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 05 říj 2008 17:13

Re: MSI GX630X-008CZ

Příspěvekod Erino72 » 05 říj 2008 18:47

patpend5 píše:Dobry den
Chtel jsem se zeptat jestli doopravdy MSI je takovej shit jak se rika? Ze to dilensky spracovani je spatny..Chtel bych vykonej notas a tendle mi prijde jako delo a za ty prachy krasny,..takze je jasny ze se na necem setrit muselo..Prosim jestli tady je nejaky majitel tohoto booku popripade kdo ho mel v ruce..na netu sem nenasel zadnou recenzi..Rozmyslim si prave mezi timto MSI http://www.alza.cz/msi-gx630x-008cz-t-d97979.htm a timhle acerem http://www.alza.cz/acer-aspire-5930g-73 ... 101377.htm u toho msi se mi libi i ty o dost mensi rozmery a ta numericka klavesnice...vcelku bych do nej sel ale bojim se tech negativnich ohlasu...co si o tom myslite vy? Jo prenasel bych ho tak jednou dvakrat tejden max..jinak by byl porad na stole.... Predem dik za odpoved


Zdravim tak jak si sa rozhodol mas uz ten MSI?
chcel by som ho aj ja,len ma zaujima ako to bude s tym tlacitkom ECO pocul som ze to viacerym nejde ale myslim si ze to bdue len nejaky problem ze nenainstaloval vsetok software..
Dalej by ma zaujimalo ako je to s bateriou pri:
1. praci s maximalnym vytazenim teda na nejakej hre
2. praci ako firefox + icq + hudba na polku + display na polku

A este by som chcel vediet ako je to s teplotami..
Pocul som ze nvidie sa strane zahrievaju a ze maju az 80 stupnov a to sa mi zda v celku moc..tak ak mate s tym skusenosti dajte vediet vsetky klady a zapory..dikes ;)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 06 říj 2008 15:08

http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=14221 nevim co to je za moresy zakladat temata na stejny notebook, a jeste je tak krasne trefne pojmenovat stejne. Nejdriv hledej nez se zacnes ptat - zas tolik toho po tobe snad nechcem


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů