MSI a samovybíjení baterie

notebooky MSI a vše kolem nich
harius
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2008 07:58

MSI a samovybíjení baterie

Příspěvekod harius » 05 pro 2008 08:28

Zdravím, kolegové, jsem celkem spokojeným vlastníkem MSI EX600X 276CZ, instalace XP SP3 bez problémů, vše funguje.
Ovšem pořádně mě štve jedna věc (štve mě protože na to nemůžu přijít,jinak na baterii skoro nejedu,takže na práci mi to nevadí, jen mě prostě štve, že neznám důvod samovybíjení), když mám NTB v kufru, odpojený od sítě a VYPNUTÝ, sama se mi vybíjí baterie, asi tak o 4% denně. Když plně nabitou baterii vyndám,tak drží a po opětovném vložení má 100%.
Je mi jasné, že mi buď něco v NTB odebírá proud i při vypnutém NTB a nebo že je chyba v baterii. Nebo že by chyba jinde ? Jeden kolega vyjádřil názor, že se NTB nevypne, jen se tak tváří a ve skutečnosti se uspí. Je to vůbec možné ?
Setkal se někdo s podobným problémem ? Pokud ano, vyřešil ho ? A jak ?

A pak tu mám ještě jeden nesouvisející dotaz, jak píšete písmena ť,ď,ň ? Chvíli mi trvalo, než jsem na to přišel, ale přijde mi, že postup "zapnout caps lock a pak současně zmáčknout shit,příslušné písmeno a háček, vypnout caps lock" není úplně obvyklý, ale jinak to na mém NTB nejde. Nějaká rada ?:-)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 05 pro 2008 12:17

pismena:
proc caps lock? shift+hacek a pak pismeno nejde?

vybijeni:
nemas v biso nastavene treba wake on LAN, nebo neco podobneho?
¨s tim uspanim si to nemyslim, kdyz se notse vetsinou uspi, tak vetsinou kontrolka zapnuti blika... pri hibernaci sice nesviti, ale to je notebook fyzicky vyply (obsah RAM->na HDD -> vypnout, takze zapnuti je jen otazka vyvolani obsahu RAM z HDD-rychlejsi, ja uz uplne nevypinam vubec, jen restartuju kdyz je treba, cca 1 za 14 dni)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

harius
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2008 07:58

Příspěvekod harius » 05 pro 2008 13:52

alfah4ns píše:pismena:
proc caps lock? shift+hacek a pak pismeno nejde?

vybijeni:
nemas v biso nastavene treba wake on LAN, nebo neco podobneho?
¨s tim uspanim si to nemyslim, kdyz se notse vetsinou uspi, tak vetsinou kontrolka zapnuti blika... pri hibernaci sice nesviti, ale to je notebook fyzicky vyply (obsah RAM->na HDD -> vypnout, takze zapnuti je jen otazka vyvolani obsahu RAM z HDD-rychlejsi, ja uz uplne nevypinam vubec, jen restartuju kdyz je treba, cca 1 za 14 dni)


No právě že ne, shift+háček a písmeno nefunguje:-) Vůbec netuším proč:-) S tím wake on lan to rozhodně zjistím, už jsem o tom dneska četl na různých místech na webu, dám vědět.
MSI EX600X 276CZ, Win XP prof. SP3

harius
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2008 07:58

wake on lan

Příspěvekod harius » 05 pro 2008 21:23

Tak ne, wake on lan vypnuté:-( Grrrr
MSI EX600X 276CZ, Win XP prof. SP3

folda
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 zář 2008 13:34

samovybíjení

Příspěvekod folda » 09 pro 2008 23:22

ja mam dojem, ze to samovybíjení muzes sledovat u jakéhokoli el. prístroje co jede na baterie. můj ntb to dela taky a nejen ten. digi. fotak mam na AA baterie a kdyz v nich je este pulka energie, ale fotak treba mesic stoji, tak se stane, ze jsou uplne off nebo na pokraji vybiti. rekl bych ze je to vcelku normalni...

Bufu
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2008 18:08

Re: samovybíjení

Příspěvekod Bufu » 11 led 2009 19:05

folda píše:ja mam dojem, ze to samovybíjení muzes sledovat u jakéhokoli el. prístroje co jede na baterie. můj ntb to dela taky a nejen ten. digi. fotak mam na AA baterie a kdyz v nich je este pulka energie, ale fotak treba mesic stoji, tak se stane, ze jsou uplne off nebo na pokraji vybiti. rekl bych ze je to vcelku normalni...


Dobrý den, pletete si druhy baterii. Pokud se jedná o AA baterie, jsou to buď to NiMh, nebo NiCd, které trpí velkým samovybíjením. takže pokud je necháte měsíc, budou se samy vybíjet bez ohledu jestli se z nich něco odebírá. Na druhou stranu NB využívá články Li-xx. Tyto články netrpí samovybíjením (také trpí, ale je minimální). Určitě bych doporučil hariusovi aby se obrátil na výrobce, jelikož se mi to zdá dosti divný. Takto by se baterie neměla chovat. Dochází totiž ke snižovaní kapacity a životnosti. Je možný že něco zůstává zapnutý. Dále by to mohla být chyba elektroniky v baterii samotné, která se stará o balancování a hlídání jejího stavů (článků baterie). :wink:

manager666
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2008 13:26

Příspěvekod manager666 » 12 led 2009 08:11

na mojom MSI GX701X-093Cz som spozoroval samovybijanie len vtedy,ked ho kazdy den odpajam od siete. Npriklad na noc ho vypnem od siete a na druhy den poobede uz chyba 1%. Ale ked ho necham zapojeny stale v sieti, tak nic...krasne drzi kapacitu.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 12 led 2009 12:03

tak to je logicke ze se baterie sama pomalu vycerpava :!: i kdyby se nepouzivala to ze je baterie zapojena k notebooku tak dovada stavu do nej tudiz tam nejaky maly odber je takze po dnu je mozne ze nejake to % dolu pujde a jiste se to stane i kdyz je baterie vytazena. Jinak cim nekvalitnejsi baterie tim se toto vice projevi. To co psal kolega je hloupost ze se notebook uspi protoze by jste to poznal na starovani notebooku :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

reneg1979
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2009 10:00

Vybíjení baterie ve vypnutém notebooku

Příspěvekod reneg1979 » 08 srp 2009 10:01

Zdravím

Vlastním notebook Acer D250 a jsem s ním celkem spokojen. Vadí mi akorád jedna věc, nevím zdali je to vlastnost nebo vada. I když je notebook vyplý (shut down) tak ubývá baterie zhruba o 4% za 24h. Čím více je baterie vybitá, tím více procent ve vypnutém stavu ubývá. Zkoušel jsem už vše. WOL (Wake on LAN) je vypnuté. Pokud baterii vytáhnu tak kapacitu prakticky neztrácí. Pokud někdo máte tento notebook, můžete toto potvrdit? Jde mi o to, že pokud je to vlastnost tak abych to zbytečně neposílal do servisu. Díky

faugusztin
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 07 srp 2009 20:24

Příspěvekod faugusztin » 08 srp 2009 10:04

Kazdy jeden pocitac vratane notebookov ma spotrebu aj vo "vypnutom" stave. Ak inac si predstavujes funkcnost napriklad zapinacieho tlacitka.

reneg1979
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2009 10:00

Vybíjení baterie ve vypnutém notebooku

Příspěvekod reneg1979 » 08 srp 2009 10:18

Ono strašně záleží na tom, jak je to navržené. Ale prostým výpočtem vychází, že pokud má baterie kapacitu 54Wh, tak 4% jsou 2,16Wh a tudíž spotřeba notebooku ve vypnutém stavu je potom přibližně 8mA. Jelikož se kolem elektroniky pohybuju, tak si troufnu říct, že zapínání pomocí tlačítka by mělo mít spotřebu tak do 500uA. Není důvod, aby to bylo více a mělo by se rovnat úrovni samovybíjení Li-ion baterie. Samovybíjení Li-ion baterí je kolem 5-10%/měsíc podle kvality použitých článků a je silně závislé na teplotě. Proto mě zajímá, zdali toto pozoruje někdo kdo tento notebook má. U předchozího notebooku Acer jsem toto nepozoroval.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů