EX620 - problém s wifi

notebooky MSI a vše kolem nich
k_lada
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2008 19:35

EX620 - problém s wifi

Příspěvekod k_lada » 29 pro 2008 19:52

Ahoj, mám problém s notebookem MSI EX 620. Po koupi jsem nainstaloval Win XP Professional SP3 a stáhnul všechny aktuální ovladače přímo od MSI. Jenže mi blbne WiFi připojení. WiFi modul je od Atherosu a ovladače jsou určený pro něj. Nejdřív se tváří jako že je připojený a i internet běží, ale po pár sekundách vypadne jakákoliv komunikace a někdy i ta utilita od Atherosu začne hlásit, že počítač není připojenej. Občas ještě spojení i komunikace na chvilku naskočí, ale pak zase vypadne. Žádný zabezpečení na AP nemám, signál je dostatečný, rušení není snad žádný a na jiným notebooku běží net úplně v pohodě. Mám k dispozici dva notebooky tohohle typu a dělají to oba, jak na AP od Edimaxu, tak i od Alfy. Zkoušel jsem instalovat ovladače jak ze stránek MSI, tak přímo od Atherosu, a dělají to oba.

Díky za každou radu.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 pro 2008 21:00

Nainstaluj si Vistu.Jinak ten SP3 je zmetek.Nefungují mi s ním různé aplikace.Tak jsem ho odstranil.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 29 pro 2008 21:11

no to je rada jak noha. sp3 je v pořádku, samozřejmě chyby se najdou, ale ignorovat aktualizace windows je hloupost, pokud kvůli ničemu jinému, tak z důvodu bezpečnosti.

jaký další sw je na těch počítačích? zjistila jsem, že mně totéž bůhví proč dělá poslední verze Nokia PC Suite... takže v podezření může být kdejaká pitomost. - co firewall/antivirus, když je dočasně (!) vypneš, je to pořád stejné? a co pokud necháš správu wifi přímo windows (tj. ne tou utilitou Atherosu), chová se to jinak?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 pro 2008 21:34

SP3 vůbec není v pořádku.Dokonce na něm nefunguje ani joypad od Microsoftu! To je pro mě neskutečná arogance výrobce.A s bezpečností XPček nemá SP3 co dělat.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

GudMen
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 25 pro 2008 17:30

Příspěvekod GudMen » 30 pro 2008 01:55

A s bezpečností XPček nemá SP3 co dělat.

To si snad zarámuji. :-)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 pro 2008 08:28

To si klidně zarámuj.Hlavně slepě důvěřujte Microsoftu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

k_lada
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2008 19:35

Příspěvekod k_lada » 30 pro 2008 17:27

entropy píše:
jaký další sw je na těch počítačích? zjistila jsem, že mně totéž bůhví proč dělá poslední verze Nokia PC Suite... takže v podezření může být kdejaká pitomost. - co firewall/antivirus, když je dočasně (!) vypneš, je to pořád stejné? a co pokud necháš správu wifi přímo windows (tj. ne tou utilitou Atherosu), chová se to jinak?


Skoro nic jinýho tam není, byla to čistá instalace. Instaloval jsem oba notebooky současně, takže je možný, že je tam něco nainstalovaný blbě. Ale jsou tam jenom ovladače, antivirus, firewall. Když vypnu firewall i antivirus, tak se to chová stejně. Stejně tak i když povolím správu té wifi pomocí Windows.

Fanny_
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2008 13:13

Příspěvekod Fanny_ » 31 pro 2008 13:17

Ahoj mám na úplně stejném modelu stejný problém, vistu jsem nainstaloval ihned po winxpsp3 ale problém stále trvá když jsem 1m od routeru je to ok ale když odejdu asi o 6m tam kde jiné notebooky fungují bez problémů internet vypadne ale sít má stále dost dobrý signál.

vlado.sk
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 29 pro 2007 19:47

Příspěvekod vlado.sk » 31 pro 2008 17:29

roman2277 píše:Dokonce na něm nefunguje ani joypad od Microsoftu!
Mne ide uplne v pohodicke ,ovladac z xboxu.

k_lada
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2008 19:35

Příspěvekod k_lada » 01 led 2009 14:34

Mám další poznatek. Někdy se podaří, že to běží třeba tři hodiny bez problému, pak to zkusím druhý den a začne to blbnout. Když to blbne, tak jsem zkusil ping na seznam.cz nebo přímo na jejich IP adresu a výsledek je takový, že cca 10 pingů projde v pohodě s odezvou kolem 30 ms a pak se cca dalších 10 pingů ztratí (vyprší čas doručení odpovědi). A přitom mám vedle zapnutej jinej notebook a ten běží úplně v pohodě.

novic2004
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2009 13:46

Příspěvekod novic2004 » 15 úno 2009 13:50

mám ten samej noťas a skoro podobnej problém .... mám visty ultimejt a při dobrym signálu se stejně nepřipojím .. nebo připojím tak na 5 vteřin a pak se to tváři připojeně ale stejně to připojený nejni .... eště by mě zajímalo jak ste do toho dostaly XPčka ptž já když je chtěl nainstalovat tak mi to při výběru hdd hodilo modrou smrt a nikam sem se nedostal .... a to sem zkoušel patery XPčka a stejně nic

k_lada
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2008 19:35

Příspěvekod k_lada » 16 úno 2009 17:15

Musíš si do instalačky XP přidat ovladače na SATA disk. Třeba pomocí programu nLite. A nebo v biosu přepnout z AHCI na IDE (teď si ale nevzpomenu, jestli u tohohle typu ta možnost je).

Problém z wifinou jsem vyřešil zakoupením jiný wifi karty a je po problému. Ten původní Atheros je nějakej špatnej.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti