Je to na záruční reklamaci nebo ne?

notebooky MSI a vše kolem nich
suba
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 črc 2008 09:36

Je to na záruční reklamaci nebo ne?

Příspěvekod suba » 20 úno 2011 17:42

Zdravím, potřeboval bych poradit. Vlastním notebook MSI GT725 a mám pár drobných závad, které bych chtěl reklamovat, ale nejsem si jistý, zda mi to uznají jako záruční opravy, tady jsou:

1) šasi se skládá z kovových částí a ty při zapojení ntb do zásuvky při doteku lehce probíjí (lehké mravenčení při pohybu prsty po víku i po ploše pod klávesnicí

2) materiál kontaktní plochy touchpadu je po roce a půl používání jakoby ošoupaný uprostřed, což se projevuje horším klouzání prstů po povrchu než u původního stavu povrchu, který je podél okrajů touchpadu

3) displej už od nákupu přístroje nedokáže v některých případech regulérně zobrazit barvy lidského těla, pozoruji to občas u videí (kvalitních), kdy příliš světlý záběr lidské pokožky se rozmazává, něco jako perleťový efekt u ryb

4) grafická karta při zapnutí grafické aplikace rthdribl začne jemně bzučet

5) při obnovení notebooku do továrního nastavení (system restore) se po nainstalování Windows Vista stále dokola restartuje, dokud se mi nepodaří rychle odebrat příkaz restart ze Start - Startup

6) Síťový adaptér připojení k místní síti má problémy s připojením k síti a k internetu přes kabel: ntb používám na 3 místech, doma po připojení síťového kabelu síťovka nereaguje a tvrdí, že není připojen, podaří se mi připojit k internetu opakovanými restarty systému, opravami připojení, vytahováním, zasouváním kabelu a někdy se to podaří po 5 minutách, někdy po 30min... Přitom k této síti se připojují dva jiné notebooky bez jakýchkoli problémů... Na ubytovně nemám větší problém, jen musím případně ntb restartovat, aby se připojil k internetu. V práci je to trochu lepší než u situace doma - identifikuje síť, ale zůstane neidentifikována, je potřeba opakovaně restartovat a vysouvat/zasouvat kabel, někdy se připojí, ale rychlost internetu je značně omezena oproti skutečné rychlosti...


Moc díky za užitečné rady...

Uživatelský avatar
kasper
píše často
Příspěvky: 493
Registrován: 17 lis 2008 11:46

Příspěvekod kasper » 20 úno 2011 18:59

rozhodně je doknoce bych řekl ,že ti probijí a to je životu nebezpečné
kontaktuj servis http://cz.msi.eu/servis/servis.html
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Acer Nitro 5 2021 AN515-55

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 úno 2011 20:15

Některé z těch bodů jsou přinejmenší hodně diskutabilní. Pokud jde o pohyb prstu po broušeném hliníku, to je většinou cítit jako "brnění", ale o žádné probíjení nejde (elektřina s tím nemá nic společného). Schválně si to zkus při vypnutém notebooku, který nemá ani baterku, ani není připojený k síti. Bude se to chovat stejně.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

suba
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 črc 2008 09:36

Příspěvekod suba » 20 úno 2011 20:39

kasper píše:rozhodně je doknoce bych řekl ,že ti probijí a to je životu nebezpečné
kontaktuj servis http://cz.msi.eu/servis/servis.html


Jenže když jsem např v Apple zkoušel práci s Macbook Air, který má hliníkové tělo, brněl také...

suba
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 01 črc 2008 09:36

Příspěvekod suba » 20 úno 2011 20:40

swarm píše:Některé z těch bodů jsou přinejmenší hodně diskutabilní. Pokud jde o pohyb prstu po broušeném hliníku, to je většinou cítit jako "brnění", ale o žádné probíjení nejde (elektřina s tím nemá nic společného). Schválně si to zkus při vypnutém notebooku, který nemá ani baterku, ani není připojený k síti. Bude se to chovat stejně.


Jak jsem psal, dělá to pouze při zapojeném notebooku do el. sítě, když vytáhnu kabel, přestane... Takže ano, opravdu probíjí.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti