GX 600

notebooky MSI a vše kolem nich
Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 16 bře 2008 10:51

Tak ikdyž jsem odinstaloval virtuální mechniku tak mi to spadlo.Bud tam ten problémový ovladač nekde zůstal nebo je to něčím jiným. Tak už fakt nevim

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 bře 2008 11:01

ja byt vama tak vypnu AHCI a zkusim na image alcohol 52% me tam jede vse uplne vse a to i image nad 6bg

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 16 bře 2008 11:25

Ted zkouším Alcohol 120 1.9.7.6022 a uvidím. AHCI jsem měl dříve vypnuté a dělalo to také tak nejen proto jseem si ho zapnul. Alcohol 52 neinstaluje ten ovladač SCSI/RAID ?

radim1
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 14 led 2008 09:51

Příspěvekod radim1 » 16 bře 2008 11:29

So starsim Alcohol mi to ako som pisal nerobilo ale ten nedokazal spravit tak vernu kopiu s niektorych DVD ako ten novy.
MSI GT628X
MSI GX600PX Performance Edition
Asus A6VM

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 16 bře 2008 11:32

Ještě mám na tebe otázky na straně 27.díky
jinak na padáni Windows sis už zvykl a už to neřešíš?
Zkoušel si tam dát Vistu?

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 16 bře 2008 12:33

Milej Damianusu prosim ta, muzes mi rict jak nastavim aby to odignoroval a prepisal?Pretoze som to robil podal Miliho navodu a napisalo mi to unable to open ROM file m co chapem akoze nemoze otvorit subor kde je nahraty BIOS....to snad robii len u verzie GX600PX-014CZ???uz ma to stve vsetkym to jede mne ne , tak kde krucinal je problem ,alebo si to amm dat udelat k prodejci kde sem ho kupil a tam bych mnel mnet zaruku jestli to podelaji, jinak mozna Miliho navod by mnel fungovat jenze mi pripada prilis prostej kde je nejakej softik podla toho jakej mas BIOS napriklad soft na AMI bios a pod...a nieco na zalohu biosu. Diik za odpovedi !!! Pripadne Damianusi kdyz viis jak to spravit aby to bolo enable tak moje icq 272323227 diik

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 bře 2008 13:42

fannaSk píše:Milej Damianusu prosim ta, muzes mi rict jak nastavim aby to odignoroval a prepisal?Pretoze som to robil podal Miliho navodu a napisalo mi to unable to open ROM file m co chapem akoze nemoze otvorit subor kde je nahraty BIOS....to snad robii len u verzie GX600PX-014CZ???uz ma to stve vsetkym to jede mne ne , tak kde krucinal je problem ,alebo si to amm dat udelat k prodejci kde sem ho kupil a tam bych mnel mnet zaruku jestli to podelaji, jinak mozna Miliho navod by mnel fungovat jenze mi pripada prilis prostej kde je nejakej softik podla toho jakej mas BIOS napriklad soft na AMI bios a pod...a nieco na zalohu biosu. Diik za odpovedi !!! Pripadne Damianusi kdyz viis jak to spravit aby to bolo enable tak moje icq 272323227 diik


Ja mam verzi 34 ale jak jsem koukal na ten command tak uvazuju na ten posledni prikaz jestly by nefungoval jinak opravdu nepomuzu
Obrázek

radim1
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 14 led 2008 09:51

Příspěvekod radim1 » 16 bře 2008 17:01

Mili píše:Nero 6 používaš proto že Nero 8 nebo 7 ti nešla? Mě 6 psala že není kompatibilní. Na stránkách Intel jsem našel jenom verzi starší než je na stránkách MSI. Proč si ho tedy použil? Mohl by si mi poslat odkaz na chipset? Já zase když instaluji hru do 800MB (víc jsem zatím nezkoušel) tak virtuál mechnika jede ale jak ji hraju a mám v ní hru tak klekne a znovu STOP chyba nebo stačí dělat něco ve windows a spadne. Né s pravidelností ale o to je to horší že to nečekáš. AHCI mám instalované přes utilitu nLite a nechápu jak si to myslel ty že ji máš AHCI doinstalované. Jako že si si udělal nLite instalaci bez AHCI a pak po instalaci Windows si je doinstaloval? Proč si teda použil tento postup?Alcohol 1.9.7.6022 ti tedy nepadá pokud máš v mechanice image soubor? Zkoušel si ten notebook nějak reklamovat nebo zavolat na MSI? Ja se na to v týdnu chystám třeba taky poradí.
Jsem aspon rad že jsem přišel na to v čem je asi problém ted jen nevím jak ho vyřešit.

1) NERO 6 som instaloval preto, ze mi plne vyhovuje. Nainstalovat mi isla bez akychkolvek problemov.
2) Aky odkaz na chipset?
3) AHCI sa mi v BIOS odblokovalo po jeho update ale XP nechcelo pracovat
tak som driver AHCI instaloval dodatocne myslim, ze som sem aj daval link par stran nazad.
4) Nevidim dovod reklamovat notebook kvoli nejakemu nedotiahnutemu ovladacu, a problemom s cr**knutou verziou Alcohol.
Ako som spominal starsi Build Alcohol mi to nerobi ani Daemon tools takze keby som chcel dam ho tam, ale mne vyhovuje novsi. A tomu padaniu uz dokazem predist sposobom, ktory som uz popisal.
A mam este podozrenie na tie nove ovladace na chipset priamo od intelu, mne sa zda, ze mi to predtym nerobilo.
MSI GT628X

MSI GX600PX Performance Edition

Asus A6VM

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 16 bře 2008 18:17

No Damianusi, keby mi to vyhodilo takovou obrazovku s volbama s tim bych si vedel poradit jenze sem to delal tak jak bylo popsano nabootoval potom napsal EAFUDOS.bat cim jse to mnelo spustit a nic no flash ani nezacal a napsal unable to open ROM file....aby se mi otvorila tabulka moznosti musim jeeste predtym neco napsat?? fakt nemas chvilicku ze by si mi s tim pomohl cez icq???asi nekde delam chybu ale robil som to presne podla navodu MILIHO s tim ze sem tam nenapsal cd bios a to nejdem zacatecnik v prepalovani firmware nebo biosu,uz mam za sebou psp,mobil,desktopovu desku jen tam jsou uplne jiny postupy. DIIIK

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 16 bře 2008 20:37

A máš ještě někde na disku ty starší ovladače na chipset?
Myslel jsem jestli by si sem nedal odkaz odkud se dají stáhnout. Našel jsem tyto http://downloadcenter.intel.com/downloa ... l&lang=eng jsou to ty co si dříve používal a měl notebook stabilní?
Já tam mám ted Alcohol 120 1.9.7.6022 ale i když nemám v mechanice nic tak mi to spadlo.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 bře 2008 22:37

fannaSk píše:No Damianusi, keby mi to vyhodilo takovou obrazovku s volbama s tim bych si vedel poradit jenze sem to delal tak jak bylo popsano nabootoval potom napsal EAFUDOS.bat cim jse to mnelo spustit a nic no flash ani nezacal a napsal unable to open ROM file....aby se mi otvorila tabulka moznosti musim jeeste predtym neco napsat?? fakt nemas chvilicku ze by si mi s tim pomohl cez icq???asi nekde delam chybu ale robil som to presne podla navodu MILIHO s tim ze sem tam nenapsal cd bios a to nejdem zacatecnik v prepalovani firmware nebo biosu,uz mam za sebou psp,mobil,desktopovu desku jen tam jsou uplne jiny postupy. DIIIK
Koukni tu http://ponocovani.over.cz/index.php misto EAFUDOS.bat napis EAFUDOS.exe pak budes mit tu tabulku jinak v utery bych ti kdyz tak pomohl pres icq to budu mit konecne net :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 16 bře 2008 23:21

LIDI uz se vam stalo ze proste notas zacal zniceho nic ignorovat baterku proste ted jedu na kablu ze zasuvky a baterku z niceho nic proste notasu neidikuje a ani proste na ni nenajede chovase jako by tam nebyla :shock: nevite co s tim?
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Rixi
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 18 lis 2007 13:07

Příspěvekod Rixi » 17 bře 2008 09:02

ja mam naistalovanu Vistu a asi jeden s najstarsich biosov notas som kupoval uz v novembri... a musim poklopat ale modru smrt som este za celu dobu co ho mam nevidel ;) uz som sice niekolko krat premyslal ze updatnem bios ale, mam s toho docela strah a ked tak citam co tu pisete, tam niesom si celkom isty ci tie problemi nesposobyl prave update biosu... nemyslim ani tak bios ako taky, ako skor chybu v istalacii.
Inak sa chcem este spytat na co je vlastne dobre mat aktivovane to AHCI? viem o tom len zbezne, ze by to malo nejakym sposobom zrychlit komunikaciu s diskom, ale je to tak vyrazne zvysenie vykonu?
co sa tyka tej beterie tak som si vsimol ze sa mi straca vydrz ked ho necham v rezimu spanku a to docela markantne asi 1% za hodinu a ked necham zapnute wi-fi tak vydrz klesa 3x rychlejsie a to i ked je v rezimu spanku... je to normalne? vizera to ako by, wi-fi spotrebovavalo energiu i ked notes spi...

Red_Scorpion
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2008 15:16

GX600PX - bateria

Příspěvekod Red_Scorpion » 17 bře 2008 15:54

Caute,


taky pytam sa opat a zas :D...

Da sa na tu GX600PX - ku niekde kupit vecsia bateria ako ta trapna 6-clankova, bo rad by som aj daco robil na tom notasi mimo elektriny.
Pomali zacinam zistovat ze som si asi kupik k****** :).

Dik za pomoc...

astmin
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2008 15:30

n-draft

Příspěvekod astmin » 17 bře 2008 16:26

No ja mam taky Vistu a modrou smrt jsem parkrat teda uz mel, prumerne tak jednou za tejden, ale notes mi bezi prakticky furt. Taky mam starickej neflashovanej bios jeste z prosince a chybu mi vetsinou hazi tcpip.sys, kolikrat se mi zakousne LAN kdyz si ode me nekdo stahuje pres StrongDC, jakoby chyba DHCPcka, pomuze jedine natvrdo zakazat sitovku ve Spravci zarizeni a pak zas povolit, ale to muze bejt ZoneAlarmem, budu si davat Komodo, vsude ho ted chvalej. Anebo tuhle posledne normalne pri praci v Officu byla modra smrt IRQ NOT LESS OR EQUAL. Cetl jsem, ze to jsou docela bezny problemy, nekdo je ma pri povolenym rezimu spanku, takze dokud to nebude kriticky, bios flashovat nechci. Snazim se s tim zit, ani jsem se moc nepidil po resenich.

Jinak jsem se chtel zeptat, mate nekdo zkusenosti s n-draft wifi v tomhle notebooku? Shanim novej router a ctu si ted prave fora na internetu, jak a co je kompatibilni s touhle nasi Intelackou sitovkou 4965AGN a docela bida, vetsinou se lidi nedostanou nad 130Mbit. Shanim neco jako Linksys WRT350N, nebo idealne WRT600N ale ten u nas neni k dostani, zkratka neco s n-draftem, dual channel, aspon 4x Gbit LAN, USB pripojkou pro externi disk a schopnosti pojmout dd-wrt firmware... Zkousel jste nekdo neco? Dik za info
MSI GX600E


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů