MicroStar GX600PX

notebooky MSI a vše kolem nich
kyllee
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 úno 2008 21:58

Příspěvekod kyllee » 03 bře 2008 16:51

Cajdas :o tak jsem dnes zase porovnaval NTB a asi nejlepsi bude buďto asus nebo MSI i když to MSI neni tak kvalitni si mylsim.. bude na tom stejne, jako například ACER, který je opravdu v katastrofickym servisnim stavu. Z toho usuzuji ze acer NE-E!!!!! Jednak nekvalitní a jednak ne moc hezký design :( Jinak ten MSI nemá tolik kvalitní šasi a hlavně mi příjde, že za málo peněz podezřele mnoho zábavy :( Tudíš jediný NTB se mi nejvíce zamlouvá ASUS
http://notebooky.alza.cz/notebook-asus- ... d87273.htm
Prosím o připomínky k tomuto NTB a k případnému tipu na jiný, lepší NTB. 8)

LaTorre
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 čer 2008 13:46

Příspěvekod LaTorre » 23 čer 2008 17:14

dnes jsem si objednal u Mironetu MSI GX600PX-204CZ, procital jsem snad vse na foru a presto by jsem jeste rad nasel zde nejake postrehy dalsich majitelu kteri si tento NTB koupili v posledni dobe... beru v potaz jak nejake ty minusy,ale i snad jak doufam jeho plusy... rad bych se zeptal jen jeste na jedno,jak se zda tak existuji dve verze-s tribalem a bez..jak doopravdy vypada? a je pokazde v jeho baleni soucasne i ten batoh a mys?
jinak jsem nekde zahlidnul komentar ze je zvedavy jak MSI muze fungovat kdyz se podival na rucni test v laboratori,chtel bych je rici ze jsem byl zamestnancem jedne firmy kde se vyrabeli soucastky do automobilu snad vsech znacek a mohu rici ze po strance technologicke se snazim nevlastnit ani eletricke zarizeni do dilny teto znacky..spis jsem zvedavy jak bude MSI vypadat napriklad za rok,verim ze pri setrnem zachazeni mi bude slouzit stejne jako v ten den az jej budu moci vyndat z krabice...

kriz.pavel
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 bře 2008 20:08

Příspěvekod kriz.pavel » 27 čer 2008 22:49

to LaTorre: Ahoj...tak dneska mi prisel MSI GX600PX 204CZ. Jestli myslis tribal jako tu "kérku", tak to ma jen Extreme Edition verze, ktera ma lepsi displej s rozlizenim myslim ze 1600x1080, bluray mechaniku a mozna jeste nejakou malickost. Jinak bych rekl ze jsou stejne. Jo a jeste Extreme Edition ma na prednim panelu cervene logo MSI...takovy detajl. Klasicka Performers Edice ma logo cerne(bile psany text, ktery sviti). U meho kusu mi prijde ze mam logo lehce nesimetricky natocene...ale tak to snad preziju...budu hold vic koukat dovnitr notebooku nez na zavreny notas :)

Ohledne batohu a mysky...tak ta je opravdu u kazdeho kusu...je to u cele GX (game) serie. Batoh neni nijak velky...akorat na notebook a jeste se tam nejake vecy vejdou. Myska je docela dobra...pekne se drzi a jde u ni diky pridanemu softwaru nastavit fakt co koho napadne :) Musim rict ze s nastavem a dodanym softwarem jsem vice spokojeny nez u moji G5 od logitechu, ktera me stala 2000 Kč...ale ta mi teda sedi v ruce zase lepe a da se lepe nastavovat DPi :)

K provedeni notebooku. Ty cervene vykriky okolo tlacitech bych klidne ozelel a stribrny touchpad bych taky ztmavil. Jinak tlacitka touchpadu jsou trochu tuzsi, ale to asi zalezi na zvyku a jak komu co sedi. Ohledne povrchu...no co dodat...je na tom videt kazdy otisk, ale nekde jsem tu cetl, ze po delsi dobe uz to neni tak markantni az se plast trochu ohmata.

Jedna vec co me docela stve je jak jsou male kurzorove klavesy, shift a enter...je to na ukor num locku, ale s ovladanim si asi budu muset zvykat...jsou fakt malinkaty oproti ostatnim klavesam a ze obcas mackam na co nechci.

Jedine veci, ktere se opravdu bojim jsou panty. Ty u MSI nejsou moc proslavene. Cetl jsem na to par clanku a tyka se to MSI vseobecne (teda v tehle cenove kategorii). Neni to delane na zadne velke otresy. Ohledne displeje...neni nijak moc vystuzen, takze nepokladat na nej nic tezkeho a nesnazit se za kazdou cenu naspat do toho batohu vse co se da...proste aby to na nej moc netlacilo. O pantyse tobude chtit opravdu starat s lehkou rukou.

Jinak nainstaloval jsem XP. Potahal z odkazu co jsou nekde tady na foru vsechny ovladace na XP a vse bezi paradne bez problemu. Mozna se to tu uz psalo...nevim mozna to bylo jinde, ale doporucoval bych si nainstalovat i System Control Manager, ktery se da stahnout na oficialnich strankach v oddilu utilit. Zprehledni to ovladani zvuku, podsviceni a ovladani Wifi, Bluetooth plus to pak dovoli nastavit programovatelne tlacitko P1. Da se orientovat i podle led diod na prave dolni strane notebooku, ale kdyz to graficky zobrazuje na displeji tak je to hezci a lepsi pro prehlednost. V utilitach je i software na webkamerku.

Hru jsem tam zatim jeste zadnou neinstaloval a nedelal ani 3D Mark...ale testy tuuz asi nekde jsou...i kdyz nevim jestli na tuhle revizi. V kazdem pripade ted na to nemam cas...musim dodelat bakalarku, jinak to nestihnu do torminu odevzdavavni :D Paksi budu vyhravat s bookem, dam tam jeste Visty atd:)

Tak to je asi z mych poznatku vse...je to muj prvni noťásek, tak jsem na nej zvedav. Doufam ze to treba nekomu trochu helpne. Kdyby mel nekdo nejakej specifictejsi dotaz nebo chtel fotku...nejaky detajl, tak muzete zkusit na ICQ(304559163)...budu se snazit pomoct pokud to bude v mych silach :)


A muj dotaz??? :)
Jedna vec mi tu chybi a nejak nemuzu prijit na to kde ji najit. Asi to bude tim ze jsem v branzi notebooku zacatecnik, ale nejak jsem nenasel ovladani a nastaveni touchpadu...stve me ta mala citlivost a nevim jak ji zmenit. Vim ze kamos co ma asus ma ikonku v trayliste. Jinak touchpad se vypina a zapina Fn+F3...nekdo se tu na to ptal. Tak kdyby mi nekdo mohl poradit a nebo jestli je na to nejaky soft, tak poskytnou link...byl bych moc vdecny...dekuji :)
MSI GX600PX 204CZ (Intel Core 2 Duo 2400 MHz, nVidia GeForce 8600M GT, 320 GB, 3072 MB 667 DDR2)

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 30 čer 2008 12:53

Touchpad de nastavit stejně jako myš tzn. Ovládací panely\Hardware a zvuk\myš . Btw. jde vám stále pomocí nTune přetaktovat grafika? mě to od verze Driverů 174.84 nejde a nevím zda je chyba u mě nebo jinde. takže jesli můžu poprosit, zda se to někomu s novější verzí driveru podařilo přetaktovat..mě ovladač nenadetekuje frekvence GPu a pamětí, tak mi to nejde.

LaTorre
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 čer 2008 13:46

Příspěvekod LaTorre » 30 čer 2008 21:34

2kriz.pavel: diky za info...takhle obsahle jsem to teda necekal..uz ho mam..a jsem s nim spokojeny..presto ze je to bez tribalu..tak by mne zajimalo proc na krabici je prelepena ale samolepka s oznacenim..na tu 204 a prodavacka mne ujistovala ze je podsviceny cervene..nevadi i tak zvlda hry,ktere jsem uz stacil testovat..Crysis,Turok2,Vampire,Doom3,Commandos strike force,S.T.A.L.K.E.R,area51,frontlines,COD4..atd..jdu zkouset jeste oblivion..jinak jsem mel problem s ovladacem u zvuku..byl naistalovan,ale nefungoval..jedine pomohla reistalace...dalsi je jeste takova pro mne zahada..jak se zesvetluje a ztmavuje dislplej..nejak se mi zda ze je moc tmavy..MRZI mne ze baleni neobsahuje cesky manual..

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 02 črc 2008 10:33

Někdo tu psal, jak rozchodit na tomhle notebooku CDMA modem od O2. Stalo me to vazne hodne hledani, ale nakonec jsem to nasel. Driver je na strankach: http://www.zappmobile.ro/data/ro-drivers.html

A nas zajima Z010 Modem - driver for Win 2K/XP - Dual Core: Z010_v2031-1.zip (95.8KB)

Modem totiz vlastnim taky, a nefungoval me. Na techle strankach si staci vybrat driver a pak nastavim ve winech vytacene pripojeni a pri prvnim pripojeni k internetu se normalne pripojit jako na starou telefonni linku. Pak uz to funguje normalne.

Dalsi veci co se mi nepodarila s tovarnim softem rozchodit byly BT sluchatka znacka Jabra BT620S. Na tenhle problem je ale super reseni software BlueSoleil po nainstalovani driveru a pripojeni to funguje naprosto bez problemu.

PS: ten software od O2 k tomu pak nefunguje, takze ho nema ani cenu instalovat.

PPS: Jinak rychlost stahovani je stejne rychla jako na pocitaci s orig. driverama, takze pohoda.

Edit: PPPS: Nemel by prosim nekdo pozadi na plochu s tim tetovanim co ma ten msi extreme? Vypadalo by to na plose docela hezky.
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1
C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

johny.nedved

postrehy

Příspěvekod johny.nedved » 05 črc 2008 10:44

zdravim vsechny. takze pred koupi tohoto notebooku jsme procital snad vsechny prispevky co se ho tykaj tady na foru. i pres naky vady ktery jste tu uvadeli jsem to risknul a koupil GX600PX-204CZ......a jsem dost spokojenej. zatim jediny co mi vadi , je obcasny zachrceni repraku . tak jednou dvakrat denne zachrapti, ale jenom na chvilku. tak max 2 vteriny..... ale stavalo se mi to jenom u videa. tak nevim jestli to byla chyba ve videu nebo v booku.

co se tyka otisku prstu. ze zacatku budete furt lestit a lestit , pak vas to prestane bavit a uz si toho ani nevsimnete. a taky jde o to ze jestli na to nebudete koukat pod urcitym uhlem proti svetlu, tak ani moc nejsou videt:-)

mam tam nainstalovany XP a vsechno slape v pohode. ovladace jsou postahovany z netu. na jejich CD dodavanym primo v baleni jsou jenom pro visty. v tomhle musim pochvalit ASUS, u nejakejch modelu dodavaj i pro XP :-)

co me pak jeste prekvapilo , bylo to , ze dokavat nenainstalujete System Control Manager , tak pri zmene jasu, hlasitosti , zapinanikamery atd atd se vam na obrazovce nic neukaze. myslim tim jako jestli je kamera zapla , kolik tam je nastavenyho jasu a dalsi. tak jsem si to nainstaloval , a uz jsem myslel ze dobry. ted pri naky takovy zmene se vsechno ukazalo na obrazovce. ale zase na druhou stranu ne vsechno dycky fungovalo. treba touchpad fungoval jenom kdyz se mu chtelo. nenabijela se baterka. tak jsem to zvazil a control manager odinstaloval. sice nefunguje tlacitko P1 , ale to ozelim.

ale jinak celkove jsem spokojenej :-) takze muzu doporucit:-)

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 07 črc 2008 09:36

Tak po 2 tydnech pouzivani jsem spokojen. Vykon je pro mne dostacujici, tedy podle meho pretaktovavat nema smysl. Tlacitko turbo nepouzivam.

Moje teploty (mam 204 CZ, detaily v podpisu)

IDLE:
HDD 38 - 40 stupnu
Jadro 1 - 44 Stupnu
Jadro 2 - 44 Stupnu
Procesor celkem - 50 Stupnu
GPU - 60 stupnu

MAX LOAD (burn test + 2 hodiny World In Conflict)
HDD 45 stupnu
Jadro 1 - 65 Stupnu
Jadro 2 - 65 Stupnu
Procesor celkem - 72 - 75 Stupnu
GPU 75 Stupnu

Jeste me tak napada venkovni teplota byla 28 Stupnu.

V pokoji bylo pootevrene okno + zapnuty velky vetrak, ktery z 3 metru foukal vzduch okolo mne.

Ted me zajima jake mate teploty vy?

Mereno shodne programy Everest Home, Everest Ultimate, SpeedFan
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

LaTorre
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 čer 2008 13:46

Příspěvekod LaTorre » 07 črc 2008 23:29

tak i ja jsem po tadne zkouseni stale spokojen..
na drobne tlacitkove ingredience uz jsem take prisel..jas displeje,zvuk atd...
mereni:everst ultra edice-
napeti jadro CPU - 0.9
teplota wdc - wd320 -39
teplota graficky procesor GPU - 56
teplota 1.cpu/2.jadro - 36
teplota 1.cpu/1.jadro - 36
teplota cpu - 47

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 08 črc 2008 07:11

A co mas za edici notase?
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

LaTorre
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 čer 2008 13:46

Příspěvekod LaTorre » 08 črc 2008 20:38

mam stejnou jako ty.. 204cz

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 09 črc 2008 08:21

A co na tom mas za system?

Ja jsem ted preinstaloval na Visty:

Teploty se zmenily a jsou nasledujici

Prehravani hudby, zapnuto, (takze idle)
HDD 35
GPU 54
Jadro 1 42
Jadro 2 -||-
Procesor 50
Napeti CPU 1.1

Teploty IDLE se snizily o tak 2 - 8 stupnu.

Az prijdu z prace domu tak tam nahodim jeste nejakej burn test + uz chci konecne dohrat ten World in Conflict. Mimochodem tuhle hru vrele doporucuju. Koupil jsem si originalku a i kdyz me ten multak moc nevzal za ten singleplayer pribeh to ROZHODNE stoji. Nelituju ani jedny koruny co jsem za to zaplatil. Ale to je trosku offtopic.
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

JoYnek
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2008 20:48

Re: MicroStar GX600PX

Příspěvekod JoYnek » 12 črc 2008 21:39

caw lidi jenom sem se chtel zeptat jestli nekdo z vas vlastni notebook MSI GX600PX-204CZ a nevi klk ma bodu v 3D mark 06... ak trochu po nem pokukuju ale nwm jestli je good

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 12 črc 2008 22:02

takovej dotaz zkousel nekdo taktovat posledni graficke ovladace 1.77.xx ? mne nesly taktnout.. a ani ty predchozi.. zkousel jsem jak ntune tak i tu druhou nevdiaaplikaci (ted si nevybavuju nazev nejsem na notasu) ale vim, ze to bylo ve verzi 6.02 :) respektive moznost taktu tam je, ale frekvence jsou na 0 a nejde s nima nijak hybat, takze ten takt je deaktivovany. U starsich ovladacu 169.28 neni jedinej problem. Povedlo se nekomu takt novejsich driveru?
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 12 črc 2008 22:45

Cau JoYnku, v 3D marku jsou body priblizne nasledujici bez turba 3700, s turbem tak 4000 a kdy to tu nekteri taktuji tak i 5000.

Jinak kdyby te zajimal vista index tak CPU 5.9, ram 4.9, Grafika aero 4.8, grafika hry 5.3, hdd 5.3.
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů