GTA 4

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Tommas
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2008 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tommas » 11 úno 2009 15:14

Ghull: nezkoušel jsi GTA ještě před upgradem RAMek? Zajímalo by mě jestli to bude znatelný rozdíl 2/4 GB. Jinak na video kouknu, až ho stáhnu. Díky
HP 6735s | Athlon X2 QL60 1.9 GHz | 1x2GB + 1x1GB RAM | HD 3200 | Win 7 Professional (64bit) | přes 2 roky spokojenost :)

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 11 úno 2009 15:15

Ghull píše:Asi ho štve, že to na tom svym dellu s Quadro NVS 160M=9300M GS nedává :roll:


Jenže on si to narozdíl od tebe zahraje, když bude chtít (s čtyřjádrem a 8800M GTX co má doma v PC). :lol:

Hlupáku, přesně takovou infantilní reakci jsem od tebe čekal "Když má někdo notebook s integrovanou nebo slabší dedikovanou grafikou a kritizuje můj pseudo-herní notebook na kterém to jakž takž rozjedu, tak mi automaticky závidí?"

Je mi tě líto.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Ghull
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 zář 2007 20:55

Příspěvekod Ghull » 11 úno 2009 15:29

Předtim jsem měl 2x1GB 667MHz CL5 a běhalo to uplně stejně, ale určitě si nainstaluj patch 1.02 hodně pomáhá. Dostal jsem totiž nabídku koupit zmiňované 2x2GB za 850,- a původní prodat za 300,- , počítal jsem, že se to nezlepší, ale aspoň mám do budoucna dostatek ram...

PS: Nebylo by od věci přetaktovat grafiku, já jsem jí dlouhobě provozoval na 600/1000 a vykonostní nárůst byl citelný, ale pak jednoho dne po probouzení ze spánku nenajel, reklamaci naštěstí uznali, ale mohlo to být tím, ale taky ne. Proto už jí teď nepokoušim...

PS2: Také jsem přišel na zajímavé zjištění, že HD2600 co máme v ntb, nemá 512MB ram ale jen 256MB, zbytek je hypermemory, proto se snaž aby posuvník v GTA nepřekročil hranici 256MB. Kdo neveří, muže porovnat tyto screeny.
Obrázek
a stránky qimondy: http://www.qimonda.com/graphics-ram/gddr2/index.html a vidíte že poslední číslo v tabulce se shoduje s fotkou, jenže to jsou 512Mbit čipy, proto kapacita v MB je děleno 8= 64Mb a jsou tam mohužel jen 4 tyto čipy
Obrázek
ASUS F3KA-AP012C [WIN XP pro] +2Gb RAM

Ghull
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 zář 2007 20:55

Příspěvekod Ghull » 11 úno 2009 15:34

Chlebovnik píše:
Ghull píše:Asi ho štve, že to na tom svym dellu s Quadro NVS 160M=9300M GS nedává :roll:


Jenže on si to narozdíl od tebe zahraje, když bude chtít (s čtyřjádrem a 8800M GTX co má doma v PC). :lol:

Hlupáku, přesně takovou infantilní reakci jsem od tebe čekal "Když má někdo notebook s integrovanou nebo slabší dedikovanou grafikou a kritizuje můj pseudo-herní notebook na kterém to jakž takž rozjedu, tak mi automaticky závidí?"

Je mi tě líto.


Ale prosimtě, já tady snad vychvaluju muj ntb? Mě je uplně jedno že si to zahraje doma, tady je fórum o ntb, a ja se tady snažim konstruktivně pomoct lidem s GTA4, a nezajímá, že někdo přímo nesnáší hraní na pseudo-ntb a musí tady spamovat fórum příspěvky uplně mimo mísu.
ASUS F3KA-AP012C [WIN XP pro] +2Gb RAM

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 úno 2009 15:44

:wink: Jen jsem chtel pribrzdit FPSkare. A mas pravdu na svem NVS160 si nezahraju GTA. Ja tam hraju Solitaire a tam mi to zatim dostacuje :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Dr.Gaga

Příspěvekod Dr.Gaga » 11 úno 2009 16:23

Ghull píše:Předtim jsem měl 2x1GB 667MHz CL5 a běhalo to uplně stejně, ale určitě si nainstaluj patch 1.02 hodně pomáhá. Dostal jsem totiž nabídku koupit zmiňované 2x2GB za 850,- a původní prodat za 300,- , počítal jsem, že se to nezlepší, ale aspoň mám do budoucna dostatek ram...

PS: Nebylo by od věci přetaktovat grafiku, já jsem jí dlouhobě provozoval na 600/1000 a vykonostní nárůst byl citelný, ale pak jednoho dne po probouzení ze spánku nenajel, reklamaci naštěstí uznali, ale mohlo to být tím, ale taky ne. Proto už jí teď nepokoušim...

PS2: Také jsem přišel na zajímavé zjištění, že HD2600 co máme v ntb, nemá 512MB ram ale jen 256MB, zbytek je hypermemory, proto se snaž aby posuvník v GTA nepřekročil hranici 256MB. Kdo neveří, muže porovnat tyto screeny.
Obrázek
a stránky qimondy: http://www.qimonda.com/graphics-ram/gddr2/index.html a vidíte že poslední číslo v tabulce se shoduje s fotkou, jenže to jsou 512Mbit čipy, proto kapacita v MB je děleno 8= 64Mb a jsou tam mohužel jen 4 tyto čipy
Obrázek


Hele, me moje HD2600 vypisuje 512Mb interni pameti + cca 1,5gb nasdileny... Tak uz v tom mam fakt hokej.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 11 úno 2009 16:25

to Michal27

Obcas mi dela problem udrzet nervy na uzde, to priznavam, ale tu tvou neutuchajici spamovou tvorbu ohledne vysveceni Tve osoby nad vsechny ostatni a presvedcovani nas vsech, ze notebooky nejsou na hry uz asi nevydrzim.

Ja uz mam za sebou peknou radku notebooku a na vsech jsem hral primarne hry. Nikdy jsem nemel problem...opravdu nechapu o co Ti jde? Tady na tom foru nikdo o Tve priblble prispevky nestoji.

A asi Ti unika vyznam slova mobilita. Nejde o to nemit notebook pripojen na siti, ale snadno danou vec premistovat. Kazdemu je jasne, ze kdyz si koupi notebook, tak nebude hrat nejnovejsi hry na max nastaveni...ale na to si asi neprisel jeste :)

Vim, ze o mou radu vubec nestojis, ale najdi si jine forum, treba zamerene na PC nebo jeste lepe, zaloz si sve forum "Notebooky na hry nejsou" a nam dej pokoj....stejne ty Tve kecy tu nikoho nezajimaji a nikdy neprispivas k tematu.

Jeste jsem nemel s zadnou hrou problem, ktera byla dobre odladena a nechapu, co mas proti LCD v noteboocich...samozrejme se neda srovnavat s atributy stolnich, ale proto je notebook proti PC nastavitelnejsi a kazdy si udela pohodli pro sebe...navic hrani na notebooku ma takovou zvlastni auru ;)

Zkus zahodit sve komplexy nebo se tu radeji nevyjadruj...Tva inteligence me obcas dojima. Hodne stesti v dalsim technickem rozvoji :twisted:
Asus ROG Strix G18

Castellano
píše často
Příspěvky: 265
Registrován: 11 srp 2008 22:01

Příspěvekod Castellano » 11 úno 2009 16:26

Michal27 píše:Mrkni se jak ta hra vypada na kompu za 15000Kc a 27"monitoru za 10 000Kc. A 19FPS - to uz plynulost nejni.


lol, proc asi pisu 19 FPS jako minimalni hranice na nenizeny detajly vzdalenosti?? Jak rikam, ja tu hru neminuim mhrat, kdyz neni plunula,takze to sem nepisu jen tak z pr***
Toshiba Qosmio F50-108

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 úno 2009 16:30

Jj - super. Orgasmic:Me taky obcas prijde, ze nekdo debatuje, jestli docura dal, ten druhy. :wink: A jestli si myslis, ze se nad tebe povysuju jen diky tomu, ze mam jiny nazor :roll:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

polo

Příspěvekod polo » 11 úno 2009 16:30

Tak nech si na notebooku roby kazdy co chce ved si ho aj kupil Osobne som drvivu vacsinu hier hral iba na notebooku a ma to fakt taku zvlastnu auru(tento vyraz som uz aj v minulosti tu na fore pouzil :lol: )

Neviem preco mas v notebooku Quadro nvs160 ked sa nechce hrat Ja mam MHD4500 :D

A inac k tomu asusu F3Ka zvysne pamatove chipi mozu byt z druhej strany PCB ( DPS )...

Ghull
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 zář 2007 20:55

Příspěvekod Ghull » 11 úno 2009 16:50

napadlo mě to také, jenzě na PCB normálních grafik jsou také jen na jedné straně. A také ja MXM modulech jsou někdy na obou stranách. Ale tak daleko jsem to ještě nerozebral :lol:
ASUS F3KA-AP012C [WIN XP pro] +2Gb RAM

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 úno 2009 17:03

polo píše:
Neviem preco mas v notebooku Quadro nvs160 ked sa nechce hrat Ja mam MHD4500 :D

Protoze jeden program, ktery pouzivam k praci nepodporuje Intelacke GK. Bohuzel... v notebooku je graficka karta nejvetsi zlo, pokud nejde o profi mobilni pracovni stanice.
Kez bych mohl mit MHD4500. To by byl uplny klid.

Jinak mi hrani na notebooku prijde jako plavani v bazenu 5x10m - zaplavete si, ale neni to ono.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 11 úno 2009 17:15

To Michal27

MisiMiso...tady nejde preci o to, ze nerespektuji Tvuj nazor. Kdyby si ho proste rekl jednou, tak to beru, ale ne, kdyz mas ve foru 1500 prispevku a 1497 je, ze notebook neni na hry, kupte si PC :lol:

Boze muj...a mas pravdu....hrat na PC je jako plavat v bazenu 20x50m nekde na Zemi, ale hrat na notebooku je jako plavat v bazenu 10x5m, ale na Mesici :wink:

Nic po Tobe velkeho nechceme...zkus se jen nad sebou zamyslet a prestan nam vnucovat Tve nazory. Uz jsme je minimalne 1497x slyseli :P
Asus ROG Strix G18

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 úno 2009 17:26

:roll: Nemuselo se to takhle zaspamovat,ale kdyz se do toho pustime, tak to lita,co. Lide vetsinou opakuji svuj nazor. Nebo zacneme nadavat, kdyz budou lide stale a porad doporucovat R500 ke koupi?
Jinak samozrejme koncim... nebo chcete napsat, kolik FPS da moje low-end GK? :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 11 úno 2009 17:44

Jsou to jen zabomysi valky :)

Mel jsem nekolik notebooku od vylozene hernich az po Workstationy. A jediny maly problem, ktery uznavam je hrat CSko na nb-kove klavesnici. JInak nemuze mit nikdo problem ani s nastavenim LCD ani ergonomii...a vykon take musi vsem dostacovat. Snad je clovek na tolik labilni, ze vi co kupuje.

Samozrejme mas pravdu, ze je lepsi herni PC a nejaky shit notebook. Ale v posledni dobe je hodne lidi, kteri se pohybuji mimo domov. Ja napr pracuju v zahranici, studuju v Plzni a na vikendy jsem u pritelkyne v Praze. Prece si nebudu kupovat 3x herni PC :) Koupim si radeji nejaky notebook a bez problemu si zahraji vsechny hry...sice se snizenymi detaily oproti PC, ale to jim na hratelnosti neubira.
A z praxe muzu rict, ze 80% her stejne max detaily oproti treba high nebo medium a nejakem vyhlazovani nepoznas. Clovek se vzije do deje a takove detaily nestiha mozek vnimat.

Takze kazdemu jeho disputat a nemusime uz resit, jestli je nb na hry ci ne.

Je presnidavka k jidlu nebo k piti? Je vznasedlo na vodu nebo pevnou zem, je pistole k obrane nebo k utoku, je nb na hry nebo ne ... neres to 8)
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů