FSC V5505 - power manager? a jak na zavinac..? :) SP3 OK?

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

FSC V5505 - power manager? a jak na zavinac..? :) SP3 OK?

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 09:16

No, na FS V 5505 by mne zajimalo zda je k sehnani par veci.

Predne, zda opravdu staci vsechny ovladace z webu vyrobce (nb koupen bez os, stahovano vse pro xp...) - jde mi treba o spinac wifi, co resim v jinem dredu, zda se musi neco instalovat.. (nemyslim ovladac k wifi, to je ok)

Take, zda je nejaka utilita na power manager jako u thinkpadu - cili neco at se nenabiji baterka do 100%, provadeni resetu atd...

Pak, znamy mam jine fs na AMD (ja celeron), a jde mu normalne zavinac s pravzm altem a "V".. mi to nejde a musim trapne prepnout na engl. klavesy a shift 2.

Malickost - jde u celeronu M regulovat napeti cpu..??? vim ze neumi menit frekvenci, ale myslel sem ze aspon snizim napeti. RMC ale po prvnim zapnuti jen u vseho ukaze jen 1,25V bez moznosti volby. U dalsiho spusteni uz nic, vse je zasedle.. NEjde to teda z principu nebo mam chybu v softu?

Dale by mne zajimaalo kdo na nem mate SP3, zda je u vas vse ok... mi ted nejede defragmentace, ve slozce sitova pripojeni mi vse zmizelo a musim ted trapne zapinat/vypinat sit ve spravci zarizeni... suxxx

dik

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 čer 2008 09:48

:arrow: Ano, stačí všechny ovladače a utility z netu. Vypínání wifi/bt je řešeno ovládací aplikací, která není součástí wifi driveru, ale je odděleně (nicméně ke stažení tam je a hledat ji nehodlám, protože jedu přes GPRS).

:arrow: Ovládání chování baterie mají pouze notebooky Lenovo ThinkPad a Panasonic ToughBook.

:arrow: Na QWERTZ klávesnici je zavináš CTRL+ALT+V, na QWERTY je CTRL+ALT+2.

:arrow: U Celeronu nejde regulovat napětí ani frekvence. Vlastně vůbec nic.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 10:26

swarm:
-za ctrl alt 2 ....kujuuuu :)
-spinac wifi je jako opravdu jen pres SW..???? to nemyslis vazne....
Treba kdyz sem jen v biosu, prepinani je korektni /sviti, nesviti../

ale pri bootovani win nebo v nich to nefunguje. Myslim ze to je celkem zasadni vec. Navic, asi ta launch utility to proste nebere.

Mel sem SP1 - pri prepnuti se spustila aplikace, ale okamzite uz vyskocilo vedle okono o program termination.... slo to teda jeste na obrazovce zap/vyp, ale po odsouhlaseni a vypnuti chyboveho okna KO... program na pozadi spadl a pak zas rucni spusteni....

ted, SP3 - program nepada, ale prepinac nedela proste nic. musim jen RUCNE (!!!!) zapnout program co zapina/vypina to wifi..

Prijde mi pak jako dost zvrhle, mit tlacitko a stejne si to zapinat softem.
A SP3 je mozna s tim bookem nekompatibilni (u me ten defrag, sitove polozky), mozna zkusit a zustat u sp2...

Premyslim ale o vraceni, reseni pres soft je o nicem.
To tak maji vsechny booky?? Pochybuju ze u jinych, pokud se vypnou vsechny "nedulezite" procesy tak by si lidi nezapli wifi... To prece musi byt transparentni vec!!! (co navic funguje i behem bootovani, v biosu... to u mne jen nekdy)

Nevedel bych ale jaky jiny book vzit, jinak je tento dobrej (tichy, slusny, zadny vadny bod, matny disp....). mam ho treti den, zvazuju zda vratit, nechat opravit...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 čer 2008 10:40

:arrow: Pokud nějak tu aplikaci úplně odstraníš, tak bude to tlačítko ovládané přes BIOS. Mám to vyzkoušené na Esprimo M9400 (14,1" model). Mám tam linux a tam žádná utilita neni.

:arrow: Defragmentace nemá nic společného s notebookem. Problém s SP3 tedy nebude v něm ale někde jinde.

:arrow: Žasl bys, jak to maj jiní výrobci... to je tvůj první NB?

Pochybuju ze u jinych, pokud se vypnou vsechny "nedulezite" procesy tak by si lidi nezapli wifi...

Tohle vidim, jako příčinu tvých problémů... že ty sis ten systém "poladil"? :roll:
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 10:49

nnnnn....

-jak pises, v linuxu utilita neni, tudis to musis zapnout uz v biosu??? to je prece trapne reseni a tak to nema byt... vsude jinde a korektne (podle mne a kde to i vsude jinde vidim) je dvoupolohovy hw spinac (ne ta spinaci sracka co ma fs, cili co ma jednu pohohu, pak se vraci pruzinkou zpet). Co bezpecnost..?? je normalni se nemoci okamzite odpojit..???

zkousel sem u znameho jiny fs (amilo, amd), znamemu sem sehnal lenovo 3000.. vse dvoupolohive, vzdy reagujici..

-defrag.. jj, jasne, os...

-poladeni, vypnuti procesu.. ne, slo o primer, ze ma jit o hw vec, permanentnost, ne o ovladani softem

-jj muj prvni, mel sem este jeden den toshibu, ta mela take dvoupolohu (ale musela pryc, leskly display..)

co vim z doslechu, tak jeste acery to maj tam na dotek, ne dvoupolohu.
____________________
celkove resim jen to spinani wifi, a ze nefunguje dioda k nabijeni, nebo kdyz jede na baterku... cili i s timto je mozny, ze mi neco fyzicky umrelo.

co je nejvetsi pruser, nevim ani jaky jiny nb vzit... pozaduju matny display a z levnejsich to ma jen acer nebo fs... :roll:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 čer 2008 10:53

SunDance píše:-jak pises, v linuxu utilita neni, tudis to musis zapnout uz v biosu??? to je prece trapne reseni a tak to nema byt...
Nechápeš. Když neni utilita, která si vezme kontrolu nad tím tlačítkem, tak to řídí BIOS po celou dobu zapnutí. Že je něco řízeno BIOSem jetě neznamená, že to jde jenom během té jeho obrazovky ihned po spuštění. V linuxu se nezavádí žádná ovládací utilita, a tak to přepínání funguje pořád.

Pokud ty nějak deaktivuješ tyhle utility, tak ti to taky bude fungovat pořád. No a nebo ten systém nech nainstalovat někoho, kdo tomu rozumí, a ten ti to zprovozní, aby to šlo i s utilitou bez problému. Standardní instalace OS z recovery od FSC tento problém totiž nemá :idea:,
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 11:08

aha, no pokud to v linuxu muzes normalne prepinat, tak ok, asi mam neco s windosama...


sou normalne instalovane, mam vsechny ovladace z webu, ve spravci vse korektni.

utility a vsechny procesy sem prave i zkousel ukoncit, ale ani pak to nereaguje. co mi funguje jen RUCNE zapnou dany prepinaci program (coz je otresne) ...

uf, diky za odpovedi

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 čer 2008 11:28

já osobně jsem harwarovej přepínač nepoužil nikdy, i když je pravda že nevím jak to mají jiné notebooky a zapnutí vypnutí wifi natvrdo je u mě otázko stlačení dvou kláves, ale myslim že vracet kvůli tomu book je trošku přehnané. k čemu ten hardwarovej přepínač vlastně potebuješ?
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 11:40

kyo: ke korektni funkci :))

i kdyz mam ten launchmanager, ani tak nereague "dvouklavesa", teda fn+...

Mym zaverem je, ze dvoupolohovy je permanentni, a tento spinaci je asi resen softwarove a jen jen na okrasu...



Ja to proste nemam jak zapnout. A pokazde na to zapnuti/vypnuti wifi spoustet nejaky program, to teda neeeee.....

mozna je chyba hw, mozna sw. nevim.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 čer 2008 11:57

jak pokazdy spoustet, to se urcite spousti se startem systemu..
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

SunDance
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 čer 2008 08:37

Příspěvekod SunDance » 26 čer 2008 12:08

proste:


nb ma wifinu.
mam spinaci tlacitko.

sem ve windosech, vsechny ovladace nainstalovany dle webu vyrobce.

ocekavam, ze sepnu spinac - kontrolka on, wifi jede.

ocekavam, ze pak sepnu spinac - kontrolka off, wifi se vypne.
nic.

ocekavam, ze bude svitit kontrolka baterky pri nabijni nebo behu na baterku. nic.

to je muj problem.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 čer 2008 12:09

jak už bylo řečeno, kdybys tam měl nainstalováno co tam má být, problém by nebyl.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů