Fujitsu Siemens Esprimo V6535- testy, opis, skúsenosti

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Fujitsu Siemens Esprimo V6535- testy, opis, skúsenosti

Příspěvekod Boom » 16 lis 2008 08:50

Po dlhej dobe uvažovania a prehrabávania sa po internete a vyberania toho správneho notebooka nakoniec pomohla len náhoda- a to moja návštetva obchodu kvôli obzretiu 14 a 15" noťasov. Našiel som tam tento, nakoľko mal matný displej, super cenu a mohol som ho mať hneď, tak som ani neuvažoval a kúpil som ho. Práve pripravujem testy ako 3D mark, výdrž na baterke, fotky a tak ďalej, zatiaľ iba informácia čo chystám- kľudne napíšte, čo by Vás zajímalo a čo nemám zabudnúť dať do toho testu:
Foto: http://www.fujitsu-siemens.be/fr/Resour ... 196435.jpg
ale musím povedať ako celkové hodnotenie zatiaľ- som spokojný, vydrží vyše 3 hodín, cena bola na slovenské koruny 16500,-sk a dostal som za to- 15,4" matný display, 2,0Ghz T2300 procesor, 2GB ram 667Mhz, 250GB disk, USB sú tam 4 a po každej strane (vzadu 2 a z každého boku jeden- takže aj pre pravákov aj ľavákov- napríklad pre krátke kábliky na myšky) 6cell 4400mAh baterku. Nehučí- ventilátor sa netočí, iba niekedy sa roztočí ale to je iba také šumenie- ale záleží na tom, čo sa na ňom robí, ešte som ho nezaťažoval na 100% a teplota je priaznivá- jediné teplé miesta sú zospodu a z vrchu v oblasti touch padu, ale to asi preto, že pod ním je grafika

Takže tak zatiaľ odo mňa- chystám taký rozsiahlejší test a opis, ale to chvíľu trvá, takže prosím o strpenie
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!
Benjamin Franklin (1706 - 1790)

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 18 lis 2008 15:22

Vidím, že sa tu spustila búrlivá diskusia k tomuto notebooku, tak prikladám detailnejšie informácie :D
http://www.boom-web.wz.cz/notebook.html
Naposledy upravil(a) Boom dne 08 led 2009 19:29, celkem upraveno 1 x.
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 23 lis 2008 17:20

To som naozaj robil zbytočne? To naozaj nikto nemá záujem o tento notebook alebo si to aspoň nepozrel?
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

Heinrici
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 20 kvě 2008 19:52

Příspěvekod Heinrici » 24 lis 2008 14:48

Ahoj,
neboj nedělal si to zbytečně. Budu tento ntb kupovat rodičům a moc mi to pomohlo při výběru. Já mám pracovní Esprimo mobile V5505 a spokojenost, takže věřím, že mě s tímto modelem FSC nezklamou.

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 07 pro 2008 17:47

Takže môj postreh po dlhšej dobe prevádzky je stále len a len pozitívny, jedinú vec som zabudol povedať, že som ho kúpil bez OS a mal som problém s inštaláciou XP- ak niekto má tiež takýto problém- kľudne napíšte ss, poradím, je to kvôli tomu, že XP nemá v sebe ovládač na radič SATA a tým pádom nenájde disk.
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

Terryle
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2008 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terryle » 10 pro 2008 23:12

Zdravim, jak moc se tenhle notas podoba Esprimu 6545? (http://www.alza.cz/fujitsu-siemens-espr ... d99553.htm) Na to si zase brousim zuby ja a recenze nejsou... Kladna zkusenost s podobnym kouskem by potesila :)

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 11 pro 2008 08:10

Výzorom určite, inak je tam iný procesor, silnejšia grafika, viacej ramky a väčší disk- na zohrievanie a výdrž určite bude vplývať práve použitá grafika a procesor, takže tá výdrž 2,5 hod, tak tomu by som moc neveril, pretože mne ak normálne robím- nie len mám všetko vypaté a píšem do wordu, tak mi vydrží 2,5 hod, inak maximum sa mi podarilo 3,1 ale to som skoro nič nerobil. Takže asi tak, ak to chceš ako notebook, radšej kukni po integrovaných grafikách, ale ak chcceš niečo výkonné, tak sa radšej zase kukni po desktopoch, niečo medzi tým existuje, ale je to iná cenová kategória, ale ak ťa netrápi (hlučnosť-neviem akú má) a vyššia teplota a nižšia výdrž- tak ja som s ním spokojný výzorovo- ale ten tvoj čo si si vybral určite bude výkonnejší. A má jednu super výhodu- matný display- takže na prácu ako určený- na filmy a hranie ani nie, tie farby nie sú také živé ako na lesklých
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

Terryle
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 09 pro 2008 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terryle » 11 pro 2008 09:40

Hoj, dík za odpověď! Taky to mám do školy. Co se baterie týče, velká výdrž není až tak akutně nutná, všude máme zásuvky a např. ve vlaku dělám minimálně. Většinou ntb používám na koleji, doma nebo na přednáškách, kde se dá všude připojit. Hrám moc neholduju, takže to mě až tak neomezuje. Co se grafiky týče, doporučovali mi známí spíš samostatnou paměť než integrovanou, že prý to ukrádá ramce... Matný displej je hlavní důvod, proč jsem si tenhle model vybrala, mám ho i na starém ntb a nemůžu si ho vynachválit. Displej byl vlastně jediný důvod, proč jsem začala o tomhle Esprimu uvažovat, původně jsem si myslela na nějaké Amilo, ale ty už jsou jen leštěné...

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 12 pro 2008 11:27

Keď sa nebudeš na tom noťase hrať- tak koľko ti integrovaná grafika zoberie z ramky? 64MB? A ostane ti stále 1,9GB a myslíš že to využiješ? Ja mám 2GB ram a hrávam sa na tom svojom občas a mám vypnutú virtuálnu pamäť a iba raz sa mi stalo, že som prekročil limit 2GB a to som už mal dosť toho pospúšťaného (half life 2, autocad a ešte pár blbostí ako internet a tak) Takže ak chceš grafiku len kvôli tomu, aby ti neukrajovalo z ramky ale nehrávaš sa- tak potom po čase budeš zbytočne nadávať, že sa ti prehrieva a hučí a pritom zbytočne, lebo to nevyužiješ
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

intel810
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 úno 2008 13:26

Příspěvekod intel810 » 23 pro 2008 09:32

Zdar Boom, nedělal jsi to zbytečně, zrovna včera jsem dumal čím nahradím svoje Amilo Pro a volba padla na tento Esprimo V65xx. Uvažuji sice o verzi 6545, ale to nevadí. Možná se pletu, ale tak tajně doufám, že notebooky, které se zde na fóru moc neprobírají jsou prostě bezproblémové. Ono už je to v lidské povaze, málo chválíme, ale na kritiku jsme přeborníci.
HP 4525s AMD Athlon II P360
FS Amilo Pro 3545 C2D T5300 - minulost

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 23 pro 2008 10:44

Ani na servise som este ziadne take esprimo nevidel ani neevidujeme v systeme tak budto sa malo predavaju alebo su bezporuchove ,
neviem preco sa priklanam k tej prvej moznosti nizkeho predaja - :wink:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 07 led 2009 17:13

Možno preto, že notebooky si väčšinou kupujú buď nejaký frakovaný a to je väčšinou aple, hp, lenovo, alebo študáci a tí sa na tom chcú aj hrať takže možno preto sa málo predáva- ale ja musím po dobe povedať, že som nenašiel žiadnu chybu na tomto noťase a všetky moje prvé dojmy (ktoré som napísal na stránke- postupne ju upravujem a bude sa tento noťas nachádzať v sekcií moje mašiny) sú stále rovnaké a som s ním spokojný, myslím, žeby som si teraz vybral iný, pretože predsa ceny klesly a výkon sa zvýšil, ale nevedno, či by som spravil dobre- pretože tento notebook nemá zatiaľ žiadnu chybu (zaklopkám si) nič také ako odpádajúci, ovísajúci plast, zlé držanie krytky, prehrievanie, zvyšujúca sa hlučnosť, vadné pixeli a pod. a to ho nešetrím ;)
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů