FS Amilo Xi 2428 Niečo mi asi odišlo

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
DeLa_peco
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2009 17:14

FS Amilo Xi 2428 Niečo mi asi odišlo

Příspěvekod DeLa_peco » 20 úno 2009 17:24

NB mám asi 1 ROK. Stala sa mi takáto vec: Normálne som hral far cry na vysokom výkone, ked zrazu notebook zamrzol, zamrzol zvuk atd, tak som ho vypal (podrzal som On/Off tlacitko). Potom som ho po chvílke znovu zapol a nenabehol display, len sa klasicky rozsvietili 3 kontrolky na chvilku (num lock, scroll lock a caps lock) zhasli a nič... display ostal čierny... tak som ho znova vypal... zapal a zase.. rovnaký efekt... Po cca 5-10 minutach pustania a vypinania (v cca minutových intervaloch) mi nabehol, uplne normalne. Tak som si myslel, že len potreboval vychladnuť. No ale ešte v ten deň sa mi stalo to isté, zase mi to zamrzlo počas hrania... Vsetko prebiehalo rovnako, len tento ráz, mi nabehol až po piatich hodinách aj to trochu divne: nabehlo načítavanie atd. ale na display sa myhali čiary a podobne veci, počul som že nabehol windows, ale nič som nevidel, len tie čiary, tie sa ustálili až ked nabehol windows, ked som pohol myšou, zase sa rozhýbali aj čiary atd... tak som to natvrdo vypol a zapol, zase isiel ako nový... vsetko v poriadku no nie nadlho :D na dalsi den sa mi stala rovnaka vec a nemozem ho rozchodit už 3. deň :((( Neviete čo to može byť? Prípadne ako to opraviť doma, alebo hned servis... predom dakujem

cache
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 09 úno 2009 22:20

Příspěvekod cache » 20 úno 2009 17:31

Popisovane "artefakty" sa objavuju vacsinou pri "zhorenej" grafike..
Je mozne ze uz je na trvalo poskodena, ale je mozne ze aj "zhorela" termopasta medzi grafickym cipom a chladicom a stacilo by ju vymenit skor nez to uplne odide..
Kazdopadne ale smeruj do servisu, ak je este v zaruke.

DeLa_peco
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2009 17:14

Příspěvekod DeLa_peco » 20 úno 2009 17:36

ja stale nejako dufam, že nabehne este sam, ked nabehol 2 krat pred tym... aj ked je to hlupost, ale ... no uvidime, ked nenabehne do nedele, tak servis :( ano je este v zaruke. Myslím že sa prehrial, dlho som ho nevysával, tak bol dost zaprášený, tak asi grafika nezvládla... sakra.

cache
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 09 úno 2009 22:20

Příspěvekod cache » 20 úno 2009 17:43

Tak ak plati na elektroniku to co platilo vzdy, vysavat by sa tiez nemalo :) Nakolko pri vysavani vznika slaby elektrostaticky naboj, ktory moze niektore veci znicit.. Mal by sa pouzivat taky sprej so stlacenym vzduchom.

Ale dufas zbytocne, ak sa to uz raz ukazalo a opakuje sa to, bude sa to opakovat az do konca..

DeLa_peco
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2009 17:14

Příspěvekod DeLa_peco » 20 úno 2009 17:46

tak ja len vysajem vchod a východ chladenia... a nie nejak extra dlho. Tak ale nikdy sa nic neporusilo pri tom :D hovorím, to mi je záhadou, že mi na ten druhy krat nabehol... sice po 5 hodinách ale nabehol.. možno teraz to bude 5 dní :D jj ale to už fantazírujem

hlina
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2009 06:54

Příspěvekod hlina » 20 úno 2009 22:36

prach a různé jiné se nachytají na žebra chladiče za větráček....
měl jsem podobný problém s vyhřátou grafikou viz můj příspěvek...

DeLa_peco
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2009 17:14

Příspěvekod DeLa_peco » 21 úno 2009 09:30

a to mám vytiahnut grafiku a dat ju zapiect? :D

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2009 12:11

Dat to do servisu, ak mas zaujem tak posli SN a udaje do SZ a vyriesime urychlene opravu (s pripadnou dopravou kurierom zdarma kumne aj naspet) uz som tu jednemu userovi jedno Esprimo spravoval a v pohode...
Nic ine ti neodporucam stym robit ked to mas v zaruke inak by ta oprava vysla moc draho, a vysavanim som este nic neznicil v notebooku ani nikde inde, denne desiatky notebookov povysavam cele dosky atd., a nic neodislo takze by som to nevidel tak kriticky to vysavanie .
V najlepsom pripade to bude len o VGAcke, pripadne aj doska ale to je kazdopadne jedno opravim ti to tak ci tak .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

hlina
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2009 06:54

Příspěvekod hlina » 22 úno 2009 07:54

to jsem nemyslel, to byl můj osobní problém a pokus. Jen jsem Ti chtěl ukázat jaký bordel mi ty nečistoty způsobily......

DeLa_peco
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2009 17:14

Příspěvekod DeLa_peco » 29 bře 2009 14:26

No tak... po mesiaci mi nabehol... spravil som taku vec, ze som ho dal pod deku nech sa poriadne zohreje.. potom zapípal, ako ked je prehriaty a nabehol... po 2 hodinkách zase prdol... no a zase som ho prehrial a zase ide... co mám spravit? nedokazem to nejako opravit ja? Aby to fungovalo nafurt :D


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů