FSC V3205 12" a core duo - zkušenosti...

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
UnDeadMan
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2006 22:13

Příspěvekod UnDeadMan » 30 říj 2006 17:31

S tím omezováním výkonu neporadím,ale četl jsem, že to tlačítko by mělo akorát posunout teplotní limity,takže se bude větrat až při vyšších teplotách,ale fakt nevím jistě, nemám s FSC žádný zkušenosti...

Nicméně,jak ti pomohlo flashnutí biosu s tím větráním? Je pravda,že jiní píší,že je tichý a nevětrá,tak mě zajímá,jestli ti to pomohlo,nebo ne...

K sakru ta čeština :roll:
Acer Extensa 5620g, Vista Premium
Každý dělá chyby, proto se dává na tužku guma.
Zmáčkni return a jeď dál...

vojta_filip

Příspěvekod vojta_filip » 31 říj 2006 13:10

UnDeadMan píše:S tím omezováním výkonu neporadím,ale četl jsem, že to tlačítko by mělo akorát posunout teplotní limity,takže se bude větrat až při vyšších teplotách,ale fakt nevím jistě, nemám s FSC žádný zkušenosti...


Hmm, podle prirucky by to melo snizit vykon procesoru a grafiky, pouze menit teplotni limit se mi zda dooost divne...

UnDeadMan píše:Nicméně,jak ti pomohlo flashnutí biosu s tím větráním? Je pravda,že jiní píší,že je tichý a nevětrá,tak mě zajímá,jestli ti to pomohlo,nebo ne...


Pomohlo. Nejprve jsem myslel, ze ne, ale to uz byl asi notas dost prehratej, ted je to urcite lepsi. Rekl bych, ze pousti vetrak na vetsi otacky, ale opravdu jenom obcas.

Vojta

vojta_filip

Wi-Fi antena

Příspěvekod vojta_filip » 05 lis 2006 12:53

Ahoj, jeste mam dotaz. V3205 ma sice interni WiFi, ale jak jsem prave zjistitl nema to zadny konektor na pripojeni exteni anteny... Je nejaka moznost jak to tomu nejakou antenu pripojit? Rad bych vyuzil bezdratovou sit, ale mam prilis slaby signal.
Vojta

majki

Příspěvekod majki » 06 lis 2006 14:23

Tak na notebooku jsem jeste konektor pro externi antenu nevidel. reseni je jina wifina do pcmcia slotu

UnDeadMan
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2006 22:13

Příspěvekod UnDeadMan » 06 lis 2006 22:21

majki píše:Tak na notebooku jsem jeste konektor pro externi antenu nevidel. reseni je jina wifina do pcmcia slotu

Tos toho asi ještě moc neviděl :D

To vojta_filip:
Já jsem viděl na jednom IBMku (nejvyšší řada,ale už starší ušák) RSMA pro externí anténu... jinak externí anténu připojíš,ale nedá se to využít pro mobilní účely, jednoduše koupíš pigtail, kde na jedný straně máš N-ko samici nebo samce a na druhý straně ten mikrokonektor co se strašně rád ničí... odděláš krytku od wifiny a odpojíš anténu z karty a připojíš si svoji externí,ale musíš dávat bacha aby sis pak nevyrval vnitřnosti booku ven :D to by bylo špatné, áááááááááááno?

Druhá možnost je si koupit pořádnou anténu a APčko a udělat si domovní instalaci, nebo pokud neumíš udělat kvalitní vysokofrekvenční svod,tak si kup StraightCore GWPčko a do něj jenom zapíchneš UTPko,který si necháš na míru udělat v prodejně, kde si objednáš to GWP. Další výhoda, je plně v češtině, ale upozorňuju,že to GWP při plným vysílacím výkonu porušuje normy ČTÚ,takže stáhnout výkon! Výkon je špatný, ááááááááááno?

Ale nechci aby se to tady zvrhlo k debatě o wifi, pište o tom booku, ať se lidi dozvědí co nejvíc... a já taky...
Acer Extensa 5620g, Vista Premium

Každý dělá chyby, proto se dává na tužku guma.

Zmáčkni return a jeď dál...

majki

Příspěvekod majki » 07 lis 2006 09:05

UnDeadMan píše:
majki píše:Tak na notebooku jsem jeste konektor pro externi antenu nevidel. reseni je jina wifina do pcmcia slotu

Tos toho asi ještě moc neviděl :D

No u beznych notasu fakt ne :lol:

vojta_filip

Příspěvekod vojta_filip » 08 lis 2006 10:42

majki píše:Tak na notebooku jsem jeste konektor pro externi antenu nevidel. reseni je jina wifina do pcmcia slotu


Na IBM a myslim i HP jsem ho videl, ale tenhle NB to nema... :-(
Navic nema ani PCMCIA :-( Uz ma pouze novy Express card slot.

.v

ruka
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2006 05:22

problemy s V3205

Příspěvekod ruka » 27 lis 2006 05:23

Zakoupil jesem FSC V3205. A abych pravdu rekl, za tu chvilinku co jej mam, z nej mam velice rozporuplne pocity a jsem z nej docela zklamany. Mozna je to jen vada meho kusu, protoze jestli by tohle delal kazdy z tehle serie tak teda :-( Jen pro doplneni. Doposud jsem vlastnil jednu z nizsich konfiguraci Dell D400 http://notebooky.idnes.cz/preview/dell/ ... 30711.html
Ale ted k jadru pudla.
FSC V3205 vypada velice dobre. V zavrenem stavu je velky skoro jako A4, zpracovani dilesnke docela jde, i kdyz mensi vyhrady bych mel ke klavesnici (v jednom rohu nesedi a pri mackani klaves v tom miste se to projevuje lehkymi pazvuky pri stisku klaves). Displej vypada velice dobre, uhly docela jdou az na ten ze spodu, ktery je nejhorsi. Co se tyka lesklosti. Zatim jsem s nim nedelal zadnou zasadni praci a to co jsem na nem delal me displej nijak neztezoval (odlesky a pod). Vydrz na baterie je taky uchazejici. Podle typu pouziti vydrzi pres hodku a pul, kdy z nej clovek macka max co da (jas, bezdrat, vykon CPU atd.) po nejake necele 4 hoiny, kdy na nem koro nic nedla a jas je hodne stazeny (surfovani, word a pod.)
Ted prejdu k vlastnostem z kterych jsem rozcarovan az zklaman. Co me zklamalo nejvic je hlucnost. Sem si rikal ze to snad neni mozne, takovy fen. Vetrak ma asi 4 polohy rychlosti otacek. Prvni 2 jsou docela akceptovatelne. 3 je snesitelna (nikoli vsak trale) a nejvyssi otacky jsou uz docela obtezujici. Do rukou jse mi dostal s biosem 1.01. Tento mel tu vlastnost, ze pri bezne praci (surf, word) ci stacilo aby jen stal nastole si co chvila zvedl otacky a odfoukl, coz bylo docela obtezujici. Ani silent mode nepomahal. Tento nesvar castecne vyresil bios 1.10. Za normalniho nastaveni se moc nezmenilo, ale silent mode aspon zacal fungovat. A to tim stylem, ze neodvetrava co chvilku. Dani ze to je postupne zvyseni teploty v prave casti. Je to citit jak ze spodu tak i z klavesnice. Az notebook dosahne urcite teploty, cca na 30 sekund spusti vetrak a pak je zase na dlouhou chvili klid. V non silent modu se vetrak ozve kdykoli se v systemu objevi spicka vykonu (staci jen otevirani noveho programu). Toto sice trva jen sekundu, ale je to hodne rusive. Toto podle mych odhadu a dedukci zapricinuje spatne rizeni. Behem teto chvilinky si teplota v jadre vyskoci pres 80°C (mereno RM Clock utility). Predpokladam, ze toto neni normalni stav reagovat na jakoukoli kratkodobou zatez vetrakem.
Avsak co me upne vyazilo dech je, ze se notebook vypnul pri spusteni dvou testu (je to prec dvoujadro, tak at se zapoti) Prime95 (ver.23.8.1). Toto se mi povedlo nekolikrat a to jak v silent tak non silent modu (notebook byl pripojen k napajeni ze site). Podle rychloti vypnuti odhaduju na nejakou tepelnou pojistku v CPU. Toto tvrzeni zakladam na informacich ziskanych z RM Clock a SpeedFan (ten mari ponekud sejdrem). RM Clock pri spusteni jednoho ci dvou testu okamzite ukaze teplotu na jadre motajici se kolem hodnoty 99°C. Z tohoto duvodu zacnou fungovat zpomalovaci a chladici mechanismy. Vysledky vypadaji asi takto. Zde uvadim nejake obrazky co jsem pri zbeznem testovani poridil:
1 x prime95 - http://ruka.ic.cz/v3205/V3205-RM.jumpin ... ime95_.png
2 x prime95 - http://ruka.ic.cz/v3205/V3205-RM.jumpin ... e95_2_.png
2 x prime95 silent mode - http://ruka.ic.cz/v3205/V3205-silent.mo ... minut_.png
2 x prime95 a teplota merena RM clock - http://ruka.ic.cz/v3205/V3205-RM.teplota.2xPrime95_.png

A tak se ptam. Mate nekdo podobne zkusenosti a nebo se asi jedna o vadny kousek a mam ho jit reklamovat??? Za odpovedi a namety predem diky a sry ze sem se tak rozepsal.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 27 lis 2006 11:05

Nevím jak jestli to je vada kusu nebo série, ale rozhodně bych to šel okamžitě reklamovat. Ntb musí být schopný dodat plný výkon trvale, když tomu tak není, je to chyba výrobce a máš nárok na na opravu nebo vrácení peněz.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Janek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2006 11:55

Amilo V3205

Příspěvekod Janek » 29 lis 2006 12:09

Nazdarek pratele poridil jsem si FSC Amilo pro v 3205 a mam dva takove problemky:

1) signalizace pri nabijeni baterie mi ukazuje takto: nabijeji-sviti, nabito-zhasne, pricemz v manualu se pise ze pri dobijeni by mela dioda blikat
a pokud je baterie nabita tak svit.

Chci se zeptat uzivatelu tohoto nouta zda je to vada manualu ci pocitace

2) Pocitac se nahodne samovolne vypina. Stalo se to jen parkrat a to pokazde kdyz jsem jel na externi zdroj, asi dvakrat mi to udelalu v pripade ze jsem vybity notebook nabijel za vypnuteho stavu, nechal nabit a po te zapl pricemz byl stale napajen ze site, pocitac chvili fungoval (cca 2min) a pak se vypnul , pri pokusu o opetovne zapnuti uz se nezapnul bylo treba oicitac odpojit od napajeni a zapnout na baterie, po opetovnem pripojeni na napajeni uz slapal bez problemu.
Dik za odpoved

Honza

Janek
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2006 11:55

Příspěvekod Janek » 29 lis 2006 13:02

Nazdarek pratele delal jsem stejny test jako ruka na amilo pro 3205 a kompik to snesl, pricemz jsem spustil dva testy naraz a teplota dosahovala az 94 stupnu coz ej pomerne hodne ale jak rikam pocitac to vydrzel

majki

Příspěvekod majki » 29 lis 2006 13:32

Dioda nema blikat, dioda sviti, jen kdyz se baterie dobiji, pak zhasne. Je to asi vada manualu...

ruka
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2006 05:22

Příspěvekod ruka » 01 pro 2006 12:22

Janek píše:Nazdarek pratele delal jsem stejny test jako ruka na amilo pro 3205 a kompik to snesl, pricemz jsem spustil dva testy naraz a teplota dosahovala az 94 stupnu coz ej pomerne hodne ale jak rikam pocitac to vydrzel

Hmm. Tak touhle zpravou si me moc nepotesil. Jestli to prohlasi za vlastnost notebooku, tak pak je to pekne na houby. Me to ukaze bohuzel 100°C (vic to asi neukaze, zapne se throttling a po case book sam vypne.
Mohl by si zkusit ho nechat bezes s pustenyma dvema Primetesty tak na 40 minut (jedno jestli baterka nebo na nabijecce, profil vzdy zapnuto, ne silent mode)? Jestli ti to vydrzi a nebo ti to sestreli nejaka tepelna ochrana. Protoze me to sestreli na chladnem notebooku do 15 minut po zaputi, na zahratem klidne i 2 minuty po staru :-( Takze na reenkodaci videa ci nejake slozitejsi vypocty na delsi dobu je to nepouzitelne. Ale to sem si pak nemusel kupovat dvoujadro. Hold zatim me to stve. Uvidime jak se k tomu postavi v servisu.

UnDeadMan
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 kvě 2006 22:13

Příspěvekod UnDeadMan » 02 pro 2006 12:26

Jak to tak vypadá,tak Fujitsu Siemens vážně nemá vychytané chlazení. Asi zůstanu u svého HPčka, to je tiché, "ledově" chladné :) a po roce používání a neustálého přenášení vypadá pořád jako nový. Hold je asi lepší si připlatit za pořádnou značku.Napište prosím, jak ste dopadli v servisu s tím vypínáním booku, docela mě to zajímá. :evil:
Acer Extensa 5620g, Vista Premium

Každý dělá chyby, proto se dává na tužku guma.

Zmáčkni return a jeď dál...

DEE
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2006 13:17

Příspěvekod DEE » 02 pro 2006 13:20

Panove....docela me tady desite. v3205 je notebook, ktery uz mam delsi dobu vybrany. To prehrivani je docela divny.

2ruka: Jaky mas procesor?


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů