moje dojmy z Amilo Xa2529

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

moje dojmy z Amilo Xa2529

Příspěvekod sako verife » 01 bře 2008 18:23

tak po hrozne dlouhe dobe jsem si uz konecne poridil notas. Kdo nevi co to vsechno ma tak muze kouknout tady:http://notebooky.alza.cz/notebook-fujitsu-siemens-amilo-xa2529-d85511.htm

no krabica byla hodne velika kdyz jsem k tomu mel jeste wifi router a tiskarnu "zdarma" :wink:
Za tim se mi zda vse OK, funkcne nevim protoze jsem porad ve fazi stahovani veci ze stolniho pc a ceka me instalovani softu atd. Prekvapenim pro me bylo objeveni dalkoveho ovladace v tele notasu (schovanej suplik) Jeste nevim jak funguje ale :wink:
Bluetooth jede bez problemu, sparuje se a synchronizuje s mym pda suprove.
Co me trosku vadi jsou tlacitka u touchpadu. Jsou z lesteneho chromu takze je na nich vse videt, ale hlavne me docela stve jak to cvaka. Spatne receno, tak moc hlasity zvuk to nevydava ale... Radsi jsem si k notasu pridelal mysku logitech laser mx1000 ze stolniho pc. Casem bude hodne podobna ale urcena primo pro notas.
Net mi sice pres wifi jede ALE.. :roll:
V podstate se tedka muze kdokolilv ze sousedu pripichnout ke me. Mam svoji vlastni statickou ip ktera mi je nyni na prd. Jede to na jine ip a nevim jak to nastavit. At to zkousim podle navodu k routeru jak to zkousim tak proste neco je spatne(urcite neco ve me) Vim zr tu nekde byl nejaky navod jak si wifi zabezpecit ale nemohu to najit. OS mam Visty home a dot v nich zatim tapu :roll:
Jeste dalsi dotaz k Čtečka karet. Nemohu ji najit nikde :oops: tak mi prodim trosku poradte :wink:

No a k tem diskum jeste budu muset sehnat Partition Magic 9, jinak to nepujde a 8 s tim asi nefunguje.
Hodne veci jsem zatim nezkousel (ani tiskarnu, ta je porad jeste zabalena) tak potom dam asi vedet jake z toho mam dalsi pocity.

Tak jestli nekdo muzete poradit tak budu vdecny a taky budu rad kdyz se ozve nekdo kdo ma stejny stroj :wink:

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 01 bře 2008 18:45

ad IP ... tvoje "staricka" IP byla do stareho PC vedena jak ? Pokud jsi mel jedno PC, tak IP mohla byt primo tveho ISP, nyni pri zapojeni routeru mas nejspis zapnuty NAT a tim padem ma notas interni IP adresu a imho do nej starou (bez odpojeni stareho pc) nedostanes.
Zabezpeceni routeru neni prece problem zapnout, zkus najit WPA2 ci podobny ekvivalent. Myslim ze pri zapnuti alespon nejakeho zabezpeceni a jeste k tomu seznamu povolenych MAC adres ti jen tak Franta od vedle na net nepoleze.
V manualu nic o ctecce karet nenajdes ? :wink:
PM8 pod Vistama nerozjedes a o PM9 slysim poprve. Upravy provadim v Dosu pres Hirents Boot CD

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 01 bře 2008 19:05

stolni pc bylo pripojene pres kabel, ten modem tedka jeste vyuzivam pred routerem.(kvuli tomu ze ze zdi vede kabel s jinou koncovkou, stolni pc pustene neni a net do nej zapojen taky neni)
Pokud zapnu WPA nebo 2 tak net proste nejede.
Manual je veskery zadny, pokud nepocitam jak zapojit notas do elektriky, nebo abych nemel mokre ruky, to vse je v asi 20 jazycich.
Co znamena ktera dioda si jen domyslim :wink:

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 01 bře 2008 19:08

a jeste mensi problemek s Vistama. Aktualizace to samo udela,alespon dnesni to udelalo jak jsem koukal. Ale pokud zmacknu tlacitko vyhledat aktualizace tak to vyhodi chybu WindowsUpdate_80004002 , nevite nekdo co to znamena? :(

mrhappy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2008 22:58

odpoved

Příspěvekod mrhappy » 03 bře 2008 09:25

No ctecku karet mas asi napravo, na opacne strane nez je dvd mechanika. Wifi v routru nastavis at jede a pak u nej mas urcite moznost vlozit bezpecnostni klic, a mas po problemech.
No uz v mem topiku sem psal jakej program jsem pouzil na rozdeleni disku, a psal jsem, ze ten obycejnej PM nefunguje .....
Dalkove ovladani, je tak dobre jen na +/- volume :D
K notasu jsem si poridil mys A4tech 2500dpi za 430kc ... navic ma program. tlacitka ...


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti