FS Xi2550 s grafikou HD2700

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
BednarM
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 15 úno 2008 13:16

Příspěvekod BednarM » 08 bře 2008 21:28

Ten šroubek je opravdu pod tou krytkou. Stačí jí něčím jakoby vydloubnout. Je tam v té dutině pouze nasazena. Já jí vydloubl obyč. malým šroubováčkem a šlo to OK. Potom tam šla zase zpět nasadit. Nic na tom vcelku není, jen se opravdu nebát, ale taky jsem byl na rozpacích, leč touha po 4 GB RAM byla silnější, byť neúspěšná.
Dejte poté,prosím, vědět výsledek a případně nějaký přesný typ použitých pamětí , protože já "zůstal" pouze u 3 GB, viz. předchozí zprávy.
Díky.
HP EliteBook 8540w - Intel Core i5 560M, 15.6" LED 1920x1080, RAM 4GB DDR3, Quadro FX 880M 1GB, 500GB 7.2k, BluRay ROM

fishead

Příspěvekod fishead » 09 bře 2008 21:44

mam taky problem. mam amika 3 tyzdne a bol som s nim uplne super spokojny. ale pred tyzdnom som si vsimol ze smerom problizne od procesoru, cize priblizne spod ovladacieho panelu na hlas atd vychadza taky pisklavy zvuk.nieje velmi silny, ale ked je vetracik vypnuty tak to pri praci znacne vadi. tento problem nastava len ked nastavim v rozsirenych nastaveniach napajania aj min aj max vykon procesora na 100 percent. v cpu-z je vtedy procesor na stalch 2,5GHz. ked tieto obe nastavenia nastavim na 99 percent tak to pisti penej ale predsa to pocut. vtedy je v cpu-z tiez 2,5GHz. ked uz to dam na 98 percent tak to prestane pistat a takt je 2,0GHz. cize pisti len ked je na 2,5GHz. pisti to aj naked je na baterke pri tych istych nastaveniach napriek tomu, ze to je len na 1,6GHz. pisti slabsie ked je zapnuty tichy rezim v el. a vtedy ide tiez len na 1,6GHz. takisto to vobec nepocut ked je procesor v aktivite. len ked v podstate nic nerobi. ked napr zapnem rarovanie tak to prestane. v hrach sa mi zda ze to pisti este sinejsie. ked nan zapojim repro a dam repro trosicka hlasnejsie tak toto sedko sa prenasa aj do reproduktorov. dost to rusi. neviem ci to bolo pocut od zaciatku ale na 90 percent nie lebo by som si to vsimol ked mi to teraz tak vadi. neviem co mam robit. preinstaloval som vistu z disku a neprestalo to. mam ho dat do servisu? ako rychlo sa mi vrati? je to vobec reklamovatelne? co ak to oni nebudu pocut? a moze to byt vazna chyba? je to softwareom alebo hardwareom? skusal som vybrat spodnu ramku ale robi to stale. ked som napr v biose, kde je procak tiez na 0 tak to nerobi. moze to byt grafika? vrchna ramka sa mi nepodarila vybrat lebo ked som uvolnil klavesnicu tak mi stale drzala v strede hore. neviem ci tam je daka skrutka zo spodu ale to sa mi uz nechce rozoberat zospodu. dakujem za vsetky odpovede. velmi mi to pomoze. s pozdravom

BednarM
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 15 úno 2008 13:16

Příspěvekod BednarM » 09 bře 2008 23:32

Tak boužel mohu potvrdit. Ten pisklavy zvuk z onoho popsaneho mista přibližně pod ovladačem zvuku mam take. Objevuje se ale obcas. Souvislost se zatižením procesoru jsem nesledoval, protože jsem laboroval (měnil) RAM, domníval jsem se, že jsem možná něco "uvolnil nebo pohnul" příp. mi tam něco spadlo, protože jsem jej dříve nepozoroval, ale to bylo nepravděpodobné. Poté jsem zjistil, že jakmile se zvuk objeví a já toto místo stisknu prstem , byť jen velmi malou silou, zvuk ustane. Pravěpodobně tam tedy něco rezonuje v souvislosti s chlazením. Zatím jsem to nijak dál neřešil , ale také mě to dost štve, tak uvidíme.
ad klávesnice: Ta je přišroubována zespodu šroubkem, který je označen jako K/B a je přístupný přímo, tedy není nutno se dostat dovnitř notebooku a sdělávat jakýkoliv zadní kryt. Po uvolnění šroubku a vyháknutí tuším 6-ti zarážek něčím plastovým , lze kláv. vyjmout.
Díky za všechny další informace vedoucí k lokalizaci příčiny tohoto problému.
HP EliteBook 8540w - Intel Core i5 560M, 15.6" LED 1920x1080, RAM 4GB DDR3, Quadro FX 880M 1GB, 500GB 7.2k, BluRay ROM

fishead

Příspěvekod fishead » 10 bře 2008 00:37

fiha. dakujem za taku skoru a tak obsirnu odpoved. takze skusil som dat dole hlavesnicu a vyskusal som to bez vrchnej ramky. pistalo to aj tak. takze ramkami to nebude. ked som mal dole klavesnicu tak som este zretelnejsie pocul, ze ten zvuk pochadza niekde z procesora alebo grafiky na 100pro. a v mojom pripade, to nepochadza ani z chladenia, pretoze ten zvuk pocut aj ked je chladic vypnuty. tak isto som skusil pritlacit na viacero miest ci uz slabsie alebo silnejsie a nic sa nezmenilo. nevyznam sa velmi do fyziky, ale podla mna ten zvuk pochadza nejakym sposobom z frekvencie procesora alebo zbernice alebo grafiky alebo niecoho takeho. nechapem sice ako sa moze frekvencia vo vodici dostat do vzduchu ale no. poviem ti preco to robi len niekedy. ked mas v rozsirenych nastaveniach napajania stav procesoru min na napr 5% tak on sa na 100% vytaktuje len ked treba. lenze ked nastavis min stav procesoru na 100% a maximalny je tiez na 100% tak on ide permanentne na najvyssom takte. taky je aj vyrobny default. takze chcel by som VSETKYCH vyzvat aby vyskusali nastavit spominane nastavenia a nacuvali. ak som vynimka tak som rad lebo sa to bude dat spravit. dufam. dakujem vopred vsetkym

midra
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2008 00:22

Příspěvekod midra » 11 bře 2008 16:59

Dík za radu, už tam frčí "4gb" ram, zezadu jsem to zvládnul sám, ale pod klávesnici jsem si netrouf :D . v bohemce za deset minut. Mám ale ješte jednu otázečku, nemá-nebo nepokusil s nekdo napizdit tam 64bit vysty. oficáně to nepodporují. zatím z té ramky vidím jen něco přes 3g :D . dík za odpověď

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 11 bře 2008 19:46

naco 64bit akorat jsou problemy s ovladacema a jinyma programama...zatim pro domaci a vetsinou i firemni pouziti NESMYSL...
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Příspěvekod Krist » 12 bře 2008 08:59

midra píše:Dík za radu, už tam frčí "4gb" ram, zezadu jsem to zvládnul sám, ale pod klávesnici jsem si netrouf :D . v bohemce za deset minut. Mám ale ješte jednu otázečku, nemá-nebo nepokusil s nekdo napizdit tam 64bit vysty. oficáně to nepodporují. zatím z té ramky vidím jen něco přes 3g :D . dík za odpověď

No hezky, takze BednarM zrejme pouzil jen spatny typ pameti nebo z jinyho, zatim neznamyho duvodu, mu to proste nejede. Prosim napis presny typ pameti ktery jsi koupil (predpokladam, ze to bude nektera z techto - http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... mit=Hledat) a kolik stala instalace jen tech ramek v bohemce? Jsem z Brna, takze bych to mozna nechal taky na "odbornikach" :)
Z te ramky bys mel videt 3,5 Gb (tento pocitac - rightclick - vlastnosti), to je normalni.
kultus píše: naco 64bit akorat jsou problemy s ovladacema a jinyma programama...zatim pro domaci a vetsinou i firemni pouziti NESMYSL...

Blbost, ruzny problemy sice byt mohou ale opodstatneni to ma. 64bit je vyhodny prave z hlediska vyuziti RAM pameti. ..No ale...Ja bych teda taky jeste pockal :) . Jinak nevidim duvod, proc by 64bit Visty nemely jit instalovat.
V praci na WinXP (32bit) mame nejak upraveny CNEXT.exe + boot.ini a Catia i v XP dokaze vyuzit az 3 Gb pameti. Treba to poslape i na Vistach, musim zkusit.

BednarM
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 15 úno 2008 13:16

Příspěvekod BednarM » 12 bře 2008 10:05

midra píše:Dík za radu, už tam frčí "4gb" ram, zezadu jsem to zvládnul sám, ale pod klávesnici jsem si netrouf :D . v bohemce za deset minut. Mám ale ješte jednu otázečku, nemá-nebo nepokusil s nekdo napizdit tam 64bit vysty. oficáně to nepodporují. zatím z té ramky vidím jen něco přes 3g :D . dík za odpověď


Taky by mě zajimal onen pesny typ pameti, ktere byly pouzity, abych se pripadne poučil.
Diky moooc za info.
HP EliteBook 8540w - Intel Core i5 560M, 15.6" LED 1920x1080, RAM 4GB DDR3, Quadro FX 880M 1GB, 500GB 7.2k, BluRay ROM

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 12 bře 2008 11:43

stojim si za svym...dneska vetsinou zbytecnost vetsina lidi 4GB ani nepotrebuje...na hry v notebooku se to stejne nevyuzije vyuzije se to pri spracovavani videa nebo kresleni velkych sestav ve 3D ale kolik lidi tohle dela...64bit je k dispozici uz hodne dlouho a jaka je podpora a vyuzitelnost v beznych aplikacich???takze tak...myslim ze to ma jeste cas a az to bude treba tak budou pameti o dost levnejsi proto jsem taky hned neupgradeoval na 4GB RAM
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Příspěvekod Krist » 12 bře 2008 12:18

Takto velky sestavy obcas delam (Catia) a zrovna i do toho videa (Sony Vegas) delam taky. To je nahodicka :) Me se kazdopadne 4Gb hodi. Jinak mas pravdu, 64bit jeste neni plne podporovan, takze v klidu vyckat.

fishead

Příspěvekod fishead » 12 bře 2008 13:47

ludia ked uz sa tu bavite o vsetkom inom tak by ste mohli venovat aspon jeden riadok mojej otazke? dik

BednarM
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 15 úno 2008 13:16

Příspěvekod BednarM » 12 bře 2008 16:48

fishead píše:ludia ked uz sa tu bavite o vsetkom inom tak by ste mohli venovat aspon jeden riadok mojej otazke? dik


Tak jsem to dnes odpoledne zkousel, nastavil min. stav procesoru na 100% a vysledek STEJNY. Tj. beze zmen , Jakesi drnceni, ci jak ten zvuk nazvat se projevuje pouze obcas. Takze to potvrdit nemohu a alespon u mne to nejspise bude neco jineho. Jeste to ale proverim vecer a pripadne podam zpravu.
HP EliteBook 8540w - Intel Core i5 560M, 15.6" LED 1920x1080, RAM 4GB DDR3, Quadro FX 880M 1GB, 500GB 7.2k, BluRay ROM

midra
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2008 00:22

Příspěvekod midra » 12 bře 2008 22:15

tak stema pamětmajsou to tyto"http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=70384"a chodi to bez problemu cena za instalaci byla zero pač sem si ho tam před tydnem koupil. :)

fishead

Příspěvekod fishead » 13 bře 2008 01:35

vsimol som si ze mi to zacina piskat uz aj ked to mam na baterke. neviem co s tym je. fakt to nerobi aj vam? inak som si vsimol, ze ked mam velmi malo v ramke tak to nerobi. netusim, ci to je softom alebo hradwarom. co si myslite vy?

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Příspěvekod Krist » 13 bře 2008 01:40

fishead píše:ludia ked uz sa tu bavite o vsetkom inom tak by ste mohli venovat aspon jeden riadok mojej otazke? dik


Me nic nepiska. Ram byla vytizena na 1,3Gb. Zkouseno u "rovnovaha" a "vysoky vykon"


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti