Xa 3530 vybavení

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
akrijj

Xa 3530 vybavení

Příspěvekod akrijj » 06 lis 2008 08:57

Dobrý den, uvažuji o koupi tohohle modelu. A poprosil bych o nějakou uživatelskou recenzi, popřípadě nějaké ty plusy a mínusy.

A měl bych i několik otázek:
Je opravdu tak lesklý jak vypadá na obrázcích?

Má tento notebook taky na přední straně potenciometr?

Jak je na tom grafická karta? četl jsem na fórech, že je to střední třída. Ale nikdo nepsal jak se chová u her jako Crysis nebo tak.

Stabilní XP?

Děkuji předem za každou informaci.

akrijj

Amilo Xa 3530

Příspěvekod akrijj » 18 lis 2008 08:37

Hi tak už mám doma to amilo a první víkend testování.

Noťas mi přivezli ve čtvrtek a hned na úvod musím říct, že nejtvrdším oříškem pro mě byla bílá barva. Jedná se o lesklý povrch přesto na notebooku nenadělají otisky takovou spoušť jako třeba na MSI. Ze začátku jsem měl dojem, že jakýkoliv vlas nebo třeba nit, je prasklina. Notebook díky bílé barvě vypadá podstatně větší než jiné 17“, ony bílé plasty na druhou stranu vypadají solidněji a je pravdou, že celý notebook je o dost pevnější než Xa1526. žádné prohýbání apod. No u displeje je to trochu jiné příjde mi až neuvěřitelně měkký. Zdroj se zvětšil skoro na dvojnásobek, takže sebou nosím pěkného cvaldu. Tento cvalda se ale vůbec nepřehřívá, ani po dvou hodinách hraní není více než teplý. Větráček je přesunut na levou stranu a je podstatně tišší a hřeje méně, takže při hraní neruší.
U předchozí verze jsem si opravdu nemohl vynachválit potenciometr na přední straně. Tento notebook ho nemá. Ovládání je jenom softwarové. Celkem rychlé, ale ... Co se týče zvuku, příjde mi tento subwofer má trošku méně basu a zní tak nějak plechovější. Pořád, je to ale na notebook výborný zvuk, kterému se jiné (MSI, HP, ACER) jen stěží vyrovnávají.
Příjemným překvapením, je hybridní nastavení grafických karet. Interní karta je relativně nenáročná, takže na první nabití mě jel notebook tři hodiny. Jednalo se spíše o nenáročnou kancelářskou práci s dvěma díly House, surfováním a hudbou. Přesto si myslím, že je to výborný čas. Osmi článková baterie má asi něco do sebe. Externí grafická karta ATI 3650 mě už překvapila méně. Mimochodem přepnutí na druhou kartu je přes jedno tlačítko a zabere asi 10 vteřin. Zatím jsem zkoušel jenom Crysis Warhead – 1440 x 900. Dvě hodiny a žádné zpomalení. Bohužel pokud člověk zapne vyhlazování, začne se hra velmi nepříjemně sekat. Takže na maximální nastavení grafiky můžu zapomenout. ( V noťasu mám zatím dodané Vista home premium. O ovladačích na XP si můžu nechat jenom zdát. Ale pokusím se dovnitř nahrát Vista Gaming serie. Snad se něco změní.
Pár drobniček na závěr: Zlepšil se dosah ovladače a podle mne i podpora programů (už spolupracuje s BSplayerem). Zapínání wi-fi je bohužel jenom přes Fn+F1, a mrcha se mi pořád vypíná (myslím, při přechodu z režimu spánku je wi-fi stále vypnutá . A to jsem dal v nastavení nevypínat kvůli úspoře energie, tak nevím).
Dnes si dám ještě 3dmark a uvidíme. Pokud máte nějaké otázky?

Novak1
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 18 led 2008 21:17

Příspěvekod Novak1 » 23 lis 2008 09:11

Zkus sem dat nejaky ty body z marku a hlavne teploty...predem dikes

akrijj

Výkon Xa 3530

Příspěvekod akrijj » 25 lis 2008 22:46

Hi tak jsem mašinku chvíli testoval a má se to takto:
Rozlišení 1440x900
1. s originálními ovladači 3Dmark 06 - 4815
2. catalyst 8.7 3Dmark 06 - 4211
3. catalyst 8.11 3Dmark 06 - 3796

Ten propad je strašný a jde to poznat. Zapařit si crysis naplno, tak na to můžu zapomenout. Takže dávám tam nové visty game edition a originální ovladače.

Co se týče teploty v základním režimu a integrované GF je teplota okolo 45°C. S grafikou ATI 3650 jsem se dostal na 75°C, větrák valil jako šílený (na druhou stranu hluk mi přišel menší než u Xa 1526, ale je to subjektivní, takže nevím jestli si to neidealizuju) ale hra šlapala v pohodě. Tak viním ovladače z nízkého výkonu a doufám, že se objeví nějaký ten opravdový kvalitní ovladač.

A na zavěr taková drobnůstka. Na přední straně počítače se nacházejí tři modré led-diody. V denním světle se vlastně není o čem bavit, ale v noci si těma ikonama můžete svítit. Bohužel pokud i počítač vypnete a necháte ho zapnutý ve zdroji. Diody svítí jako šílené, nedejbože aby byl počítač v režimu spánku. To se člověku dostane pomalejšího ale o to výživnějšího stroboosvětlení. Už jsem je přelepil černou páskou :lol:


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů