Amilo PI 2530, nelze zapnout, pruhy přes display

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Dave86
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 12 kvě 2008 19:30
Bydliště: Praha

Amilo PI 2530, nelze zapnout, pruhy přes display

Příspěvekod Dave86 » 04 srp 2011 11:53

Dobrý den,
rád bych vás požádal o radu. Mám notebook amilo myslím 2530 cca 3 roky starý. Grafická karta Mobility Radeon X2300HD.
Problém který řeším, počítač nelze zapnout. Včera jsem dal notebook do hibernace a všechno v pohodě, dnes nejde zapnout, windows nenaběhne. A už při zapnutí když nabíhá bios jsou patrné takvé pruhy přes display. Teď jsem notebook spustil v nouzovém režimu. Zapnul se, ale přes celý display jsou svislé žluté čárky.
Čím může být problém způsoben a jak ho vyřešit?
Děkuji všem

Dave86
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 12 kvě 2008 19:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dave86 » 04 srp 2011 13:10

Tak upravuji svůj problém. V nouzovém režimu jsem odebral ovladač grafické karty a počítač vypnul. Poté jsem na druhém počítači stáhnul suse linux live CD a vypálil. Když jsem ho vložil do notebooku, tak najdnou běžel v pohodě, display jako předtím v pořádku. Pak jsem linux vypnul a zkusil zapnout Vistu, nabídlo to obnovení systému. Proběhl restore a počítač se zapnul (předtím restore nedošel do konce a hodil chybu) a display je také normální.
Čím myslíte, že to mohlo být způsobeno a myslíte, že se problém může opakovat?
Děkuji za vaše názory.

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 04 srp 2011 14:22

Víceméně jsou dvě možnosti:
a) nějaká haluz (a doufat, že už se to nestane)
b) grafika nebo LCD je na odchodu/studenej spoj/uvolněnej kabel/něco, co je špatně a dřív nebo později to klekne.

Důkladně bych otestoval stabilitu a chlazení (Intel BurnTest + Furmark - současně)...
Jestli se to ještě stane, zkus naběhnout do Linuxu hned a uvidíš, jestli je to i tam nebo ne.
Podle mě to bude mít HW příčinu, jestliže to bylo vidět i v BIOSu...
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 04 srp 2011 21:30

zrovna vcera jsem opravoval uplne stejny notebook s uplne stejnym problemem :wink:

pricinou je defekt GPU, konkretne BGA spoju mezi GPU a PCB graficke karty. opravitelne je to tremi zpusoby:

- reflow GPU
- prekulickovanim GPU
- vymenou cele graficke karty

cena nove X2300HD by mohla byt do 100,-EUR , nicmene lze uvazovat i vymene napr.za HD2600XT, ktera je mozna i 3 x vykonnejsi. nevyhodou je cena - kolem 160,-EUR

//EDIT - pokud ti po reinstallu notebook funguje, uvidis, zda to tak vydrzi. pokud ne, chyba je hardwarova viz.vyse
rework (reflow, reball) BGA IC
DELL Precision M70 s WUXGA 1920x1200, FX Go1400, 2 x fan a 2 x HDD
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC

Dave86
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 12 kvě 2008 19:30
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dave86 » 14 srp 2011 21:23

Tak problém skutečně nebyl SW původu jak jste předpokládali. Notebook byl chvilku fukční, přeinstaloval jsem komplet windows. Ale teď už pár dní zase svislé pruhy přes display, od biosu a i v linuxu.
Chtěl jsem Vs tedy požádat o radu, který ze servisních postupů doporučíte. Dále by mě zajímala orientační cena těchto úkonů. A ještě zda máte někdo zkušenosti se servisem, který by si s tímto poradil a byl z Prahy. Klidně informaci o konkrétním servisu jako SZ.
Děkuji
David


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host