pár dotazů k HP

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
wappe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2007 21:22

pár dotazů k HP

Příspěvekod wappe » 03 srp 2008 23:52

Ahoj, měl bych pár dotazů k notebookům HP.
1) Jaký je rozdíl mezi notebooky HP pavilion dv6830 a HP dv5-1060.
Cenově vyházejí na internetu skoro stejně, ale ta 1060 má lepší parametry, tak se mi to nějak nezdá.

2) Hp má v soběoddíl s instalačkou vist a ovladačema, lze nějak tuto instalačku vypálit? Chěl bych si rozdělit disk na víc oddílů(jeden oddíl Vista, druhej data, třetí linux), a v případě pádu vist zformátovat jenom oddíl C:, a nemusel obnovovat celej disk, abych přišel o data i linux.

3)chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s internetovým obchodem HPmarket.cz, nákup, ochota, reklamace? V porovnání s jinými e-shopy maj docela nízký ceny.

díky Wappe

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 srp 2008 01:05

wappe:
1, Skus sa pozriet aj na nieco ine nez MB/GHz... Napr. spracovanie, samotny vzor, porty, baterka a pod.

2, Vypalia sa recovery media, notas si to sam vypyta (cca 2 DVDcka).

C

wappe
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2007 21:22

Příspěvekod wappe » 04 srp 2008 08:59

1)Jelikož to budu přenášet tak 2 tejdn (na intr a zpět), tak si myslim že by mi to stačilo.

2) Takže doinstalovat Vistu, rozdělit disk, nahrát linux a pak recovery a to by mělo stačit. Já myslel že recovery obnovuje všechny data a když budu mít na jinym oddíle něco důležitýho, tak mi to smaže a nahraje tam to co bylo při vytvoření reovery. Jestli se pletu,m tak mě opravte.

díky

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 srp 2008 22:11

2, Nainstalovat Vistu, vypalit Recovery. Vykaslat sa na Linux (Pavilion NIE JE usposobeny na beh s inym OS nez s tym, s ktorym sa dodava), inac budu asi problemy.

C

puma
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 04 srp 2007 17:50

Příspěvekod puma » 06 srp 2008 14:41

za 3) HPmarket.cz je dle meho nazoru super a pokud mas ISIC kartu tak te to vyjde o dost levnejc
dv6670 /AMD Turion X2 1,9GHz, 1GB RAM, 160GB HDD, GF8400M GS..../ WINDOWS XP PRO

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 06 srp 2008 14:57

Jestli vážně stojíš o Linux, doporučuji zvážit koupi Pavilionu. Jeden kámoš sice vcelku uspokojivě používal na Pavilionu opensuse, ale jiný měl zase s Pavilionem docela problémy a spousta distribucí mu vůbec nefungovala (nebo nefungovalo wifi, zvuk apod.) Notebooky HP Compaq, dodávané s Vista, mají podporu nejen XP, ale tuším i Linuxu (nějakého placeného suse, ale i většina jiných velkých distribucí je taky v pohodě).
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

sloe

Příspěvekod sloe » 06 srp 2008 16:40

Mám pavilion, používam linux arch predtým som používal ubuntu a všetko bez problémov... Nevidím dôvod prečo by práve na pavilionoch nemal ísť linux.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů