Pri pripojeni sitoveho kabelu se nic nedeje (UPC)

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
jindra79
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2008 12:53

Pri pripojeni sitoveho kabelu se nic nedeje (UPC)

Příspěvekod jindra79 » 10 srp 2008 13:09

Ahoj, resim mensi problem u kamarada. Ma notebook (asi) Pavilion 6815 , sitovou kartu Realtek (asi) 8101. Udelal si pripojnei internetu od UPC. Byl tam technik, zapojil to a internet mu asi minutu sel. Pak prestal jit, zavolal technika jeste z okna a ten se vratil, vymenil modem i kabel a situace se opakovala. Volali na centralu, kde to vyrestartovali, ale net porad nejel. Vecer jsem prijel ja se svym notebookem FS Amilo, strcim kabel do sveho notasu a net se okamzite rozjel. IP a DNS mam nastaveno na Automaticky. Kdyz zapojim kabel k nemu do HP, tak sitovka ani nepozna, ze byl kabel zapojen. Kdyz dam diagnostiku, pise to, abych zapojil kabel do konektoru. Zkousel jsem propojit kabelem jen muj a jeho notas a po chvili to napsalo, ze je omezene pripojeni, ale kabel to rozeznalo. Potom jsem s nim jel k jeho rodicum, kteri maji O2, pripojil a internet mu normalne sel. Notas stahl 33 aktualizaci a po asi hodine net prestal opet jit. Na mem notasu vse fungovalo. Jeho notas se vyrestartoval a net opet zacal jit a jde do dnes. Vratil se domu a pripojeni od UPC proste na jeho notasu ne a ne chodit. Ve ctvrtek, kdy jsem to zacal resit, jsem stahl na svuj notebook nejnovejsi ovladace na sitovku, ktere jsem mu nainstaloval, ale to nepomohlo. Vcera mi volal, ze to byl reklamovat a rekli mu, ze ma blbe nastavene sitove pripojeni. Co ja vim, tak UPC nemusi mit nastaveni site ( muj notebook u nej fungoval bez problemu), a ovladace ma nejnovejsi. Jedine co me napada, je reinstal widli, ale to se mi moc nechce. Antivir mel nod32, ktery jsem odinstaloval a dal jsem mu tam AVAST, jinak pouziva originalni firewall co je ve Widlich. Ten notebook je stary asi dva mesice a na internet se pripojoval ted poprve. Takze zavirovani asi taky nehrozi. Ma to originalni Windows Visty Home premium, stejne jako ja na FS AMILO.

hegli
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2008 14:25

Příspěvekod hegli » 18 zář 2008 17:35

Zdravim. Momentálně mam stejný problém s notebookem o řadu vyšším ale stejnou síťovou kartou. Už si s tím nevím rady, zkoušel sem flashnout BIOS, přeinstalovat drivery a widle a furt nic. Takže budu moc vděčnej, když mi pls napíšeš jak si to vyřešil ;)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 zář 2008 18:34

Co ti povedali na technickej podpore HP?

C

hegli
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2008 14:25

Příspěvekod hegli » 18 zář 2008 21:17

na technickou podporu se snad neni možný dovolat. Párkrát sem tam volal a nikdy to nikdo nezvedl :(

Václav Sedlář
píše často
Příspěvky: 219
Registrován: 30 srp 2008 14:58

Příspěvekod Václav Sedlář » 18 zář 2008 21:34

Jestli to nerozpoznalo kabel, tak to bude spíš hw problém

CeCo

Příspěvekod CeCo » 18 zář 2008 23:38

hegli:
Tak tam posli e-mail. Alebo chod rovno do servisu.

C

jindra79
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2008 12:53

Příspěvekod jindra79 » 19 zář 2008 20:51

Muj pripad byl vyresen reklamaci. Divne bylo, ze to nekde slo, ale s UPC proste nee. Sel jsem to ukazat na reklamaci, tam pripojili sitovy kabel a jelo to. Po asi deseti minutach to spadlo a okamzite mi notebook vymenili..... Zaplat panbuh. (Bylo to v Mironetu).....

hegli
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2008 14:25

Příspěvekod hegli » 20 zář 2008 13:37

Asi mi nezbývá než to taky odnést do servisu... Slyšel sem, že paviliony posílaj do Polska, takže to trvá tak měsíc :(


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů