HP Compaq 6735s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
BubaK.CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 30 zář 2008 13:05

Příspěvekod BubaK.CZ » 24 říj 2008 12:02

mass effect se dá jakž takž hrát (cca 15-20fps. záleží jaký máš požadavky. já požaduju minimálně 30fps, ale znám lidi kteří u 15fps tvrdohlavě tvrdí že je to naprosto plynulý) na absolutně minimální detaily (úvod+eden prime, dál jsem nezkoušel - na tyhle kousky mám desktop).
hrát ho za těhle okolností nemá smysl, protože to by nebylo hraní, ale bojování

obywan
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 18 zář 2008 21:22

Příspěvekod obywan » 24 říj 2008 13:02

Pouzivate nekdo nejaky program na mereni teploty? Ja jsem zkousel SENSOR view a ukazuje mi to jen teplotu disku,nic vic. Je nejaka dobra spolehliva alternativa?
dy 6735s

odin27

Příspěvekod odin27 » 24 říj 2008 13:12

ja som pouzival SpeedFan a ukazoval teplotu CPU a aj HDD.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 24 říj 2008 13:13

ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

kubik882
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 21 srp 2008 15:20
Bydliště: SR

Příspěvekod kubik882 » 24 říj 2008 13:52

No takze po dvoch tyzdnoch testovania a checkovania sa s vami podelim a moje nazory na tento notasek (teda ak to bude niekoho zaujimat) :wink:
No design je celkovo v pohodke, :wink: mne sa paci a ta cierna farba je podla mna elegentna, jedine co mi pomerne vadi ze dost je na nom vydiet prach :? takze ho podchvilku utieram, ale inak sa v tejto veci neda nic vytknut.
Co sa tyka kvality spracovania je na dost dobrej urovni denne som ho prenasal do skoly - intrak - mesto ... a v pohode, skusal som s nim ,,mixovat,, a tak podobne a nikde nic nevrzga ani neodstava, len sa trosku prehyba veko displaya, ale nijak velmi. Sak uvidime jak si na tom bude stat po dlhsom prenasani....
Mam verziu s dvojjadracom 1,9, 2GB ramy, 250GB disk a bez OS.
Mam tam nainstalovanie Xp sp3 a vsetko frci jak ma, nikde nic nevypisuje a nerobi kixi. Nainstaloval so tam Xp, tak ako tu uz niekto spomynal - prepal som v Biose na Ide a nainstaloval. Ovladace som stiahol zo stranky HP a ziadne problemy. :)
Vetrak sa roztoci na plne gule len pri starte OS ale inak je tichy, len ked tam hram nejaku tu hru tak sa obcas roztoci (podla potreby), ale po chvilke opät stichne. Jedine miesto kde je zretelne citit hriatie (teda samozrejme okrem vyvodu vzduchu z vetraku) je na lavo od touch padu -tam bude asi graficka karta(aspon si to myslim :roll: ) Inak v pohode.
- este skusim ten program od ,,Goga,, na meranie teploty, pri jednotlivej zatazi a ked tak ich neskôr dopisem.
NB bezi pomerne svizne. Vydrz baterie som dal maximalne na 3h40min bez zapateho Wifi, bola to taka bezna praca nic narocneho - word a praca v zlozkach....
Inak pri takom normalnom pouzivani (hudba, kopirovanie, instalovanie a pod...) je vydrz tak 2h30-45min.
Pri hrani hier + pustena hudba mi bateria vydrzala 1h30-40min.
Grafika je vykonovo na tom pomerne dobre, rozbehal som tam COD4 (uplne v pohode)a zo starsich flatout2, Doom3, HL2 a podobne, a skoro ma max detaily, mal som jedine vypate vykreslovanie hran a niektore nadstavenia na medium. Viac hier som tam ocheckovat nestihol.
Inak celkovo vsetko bezi svizne a myslim si ze pomer vykon/kvalita za tu cenu je super 8)

helps
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 12:27

Příspěvekod helps » 24 říj 2008 15:46

prosim vas nevite nekdo cim to muze byt ze mi nejde posuvnik na touchpadu? :cry: normalne jinak funguje ale posuvník jako kdyby tam nebyl

pawlas
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 23 črc 2008 20:07

Příspěvekod pawlas » 24 říj 2008 19:14

heh, tak dneska jsem dal tenhle noťásek do servisu s tím, že mi nenabíjí adaptér, tak jsem zvědavej co z toho nakonec vyleze :D

odin27

Příspěvekod odin27 » 24 říj 2008 20:37

Ja ho prave mam v servise ,tak cakam ako to dopadne a potom sa pustim do instalacie systemu a dam tam uz vistu v XP mi blbol touchpad neviem preco ved som ho instaloval hmm........tak preto ked pride zo servisu dam radsej vistu, inak aku by ste mi doporucili?

ja02

Moje problemy s HP 6735b

Příspěvekod ja02 » 24 říj 2008 21:26

Nedavno som si kupil HP 6735b, verzia s 2GB procesorom.
Boli na nom Windows Vista Business, ale islo to priserne pomaly, takze som po 3 dnoch switchol na XP Professional.

Instalacia prebehla v pohode a nejaky cas vsetko fungovalo ako malo. Ale potom som sa chvilku hral s HP ProtectTools a tym sa zacali moje problemy. V jednej chvili mi prestalo fungovat tlacitko na zapnutie WiFi (vlastne nie celkom, v skutocnosti spustalo HP Info Center). Nepomohlo nic len reset BIOS-u na default settings a potom odinstalovanie HP ProtectTools. Zial, po opatovnom nainstalovani tlacitko znova nefunguje, tentoraz ale aspon spusta HP Wireless Assistant, co je trochu viac "k veci", aj ked sa v nom WiFi neda zapnut (prislusne tlacitko je disabled).

Dalsi problem je, ze na pozadi bezi nejaky proces ktory kazdu sekundu robi I/O s diskom. Domnievam sa, ze by to malo znizovat vydrz baterie (minimalne tym ze nedovoli uspat disk). Skusal som postupne suspendovat vsetko co robi s diskom v Process Explorerovi, ale bez uspechu. Neviete niekto co by to mohlo byt ? (na kompe su len Win + zaplaty + HP ProtectTools + MS Office + Firefox).

Okrem toho mi od zaciatku nefunguje HP 3D DriveGuard - pise, ze "drive is not supported" a v System log je error od hpdskflt s "An unsupported disk adapter was found". Nepomohol reinstall driverov ani celej HP "suity". Na HelpDesk-u HP nemaju sajnu, preco to nejde a nic nevedia ani k predchadzajucemu problemu.

Posledny problem (zatial): dokupil som si dalsie 2GB pamate, Kingston KTH-ZD8000C6/2G, presne podla odporucania HP, avsak nedokazem vobec zistit, ci teraz tie pamate pracuju v Dual Channel rezime (BIOS nezobrazuje, CPUZ a SiSoft Sandra to z neho nevedia vycucnut). V slote 1 je sice pamat od ineho vyrobcu (Micron Technology), ale s presne takymi istymi parametrami ako ten Kingston, tak asi by to malo bezat (inak, su to CL6 pamate, keby to niekoho zaujimalo, na technickej podpore HP ani v autorizovanych servisoch mi to nikto nevedel povedat dopredu). Neviete poradit nejaky iny soft ktory dokaze zistit ci pamat ide v DC ?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 25 říj 2008 06:36

Zkus tam dát zpátky Vistu,jestli se to popraví...a z těmi pamětmi by neměl být problém,zkus Everest,nebo PC Wizard,tam by ti mělo ukázat plnou velikost
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

ja02

Příspěvekod ja02 » 25 říj 2008 10:34

Gogo píše:Zkus tam dát zpátky Vistu,jestli se to popraví...a z těmi pamětmi by neměl být problém,zkus Everest,nebo PC Wizard,tam by ti mělo ukázat plnou velikost


Diky za rady.

Vistu nemozem dat naspat, pretoze som k nej vobec nedostal instalacky, bola tam len predinstalovana. Ale ani nemam zaujem, na akukolvek pracu je to prilis pomale.

Co sa tyka velkosti pamate, BIOS mi ukazuje spravne 4GB a Windows XP pouziva len 2.8GB preto, ze je to 32-bitovy OS a viac nevie adresovat, s tym ale nic nespravim. Ide mi cisto o ten Dual Channel mod. Skusim pozriet tie soft-y co si odporucil, ci to nebudu vediet zistit.

miko
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 říj 2008 11:46

Příspěvekod miko » 25 říj 2008 12:15

Zkusím se zeptat, zda nemáte někdo náhodou zkušenosti s hrou Richard Burns Rally na tomto notebooku?

Minimální herní nároky jsou tady:
Procesor 1.6GHz, 256MB RAM, 64MB grafická karta (s podporou Pixel Shader), 3.1GB místa na HDD.

Rád bych to ale hrál na vysoké detaily a v ideálním případě v rozlišení 1024x768.

Hra chodila pěkně na Radeonu 9600, tak možná by to tento notebook zvládnul? Hraju totiž velmi minimálně a to jen tuto hru. Jinak tento notebook naprosto splňuje moje požadavky.

Díky

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 25 říj 2008 14:13

Richard Burns Rally jde rozjet na skoro všem. HD3200 ji v pohodě zvládne.
ThinkPad T420

Václav Sedlář
píše často
Příspěvky: 219
Registrován: 30 srp 2008 14:58

Příspěvekod Václav Sedlář » 25 říj 2008 20:24

BubaK.CZ píše:václav sedlář
myslím že nějaký je



Tos mi tedy pomohl...

A kde tu rozšířenou záruku seženu, popř. označení...?

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 25 říj 2008 20:28

HP Care Pack
ThinkPad T420


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů