Maly vykon procesoru pri napajeni z baterie-Pavilion tx2050

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Pepinek89
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 31 říj 2008 10:12

Maly vykon procesoru pri napajeni z baterie-Pavilion tx2050

Příspěvekod Pepinek89 » 12 lis 2008 14:50

Ahojte lidi. Mam problem s výkonem procesoru. Kdyz ma zapojeny AC, tak prehraji HD film uplne v pohode a kdyz mam notebook na baterii, tak se to seka jak nevim co. Nejdriv jsem myslel ze mi powermizer podtaktovava grafiku, nebo neco takovyho, ale nene. Je to procesorem. A prave proto se chci zeptat, stahl jsem si utilitu RM Clock, ktera mi na napajeni z AC ukazuje 1,99GHz a pri baterii mi ukazuje 0,8GHz. Kdyz jsem to na baterii šoupl také na 1,99GHz, začali mi na pravé straně blikat takové bílě čárečky. Tak jsem to zase radši vypl. Poté jsem to zkusil šoupnout na 0,9GHz, a ty čárečky znova. Když jsem to mě na těch 1,99 s baterií, procík se hřál na těch 65 stupňů. Při napájení za AC, na stejný výkon se hřeje kolem těch 49 stupňů. Tak nevím, co jsem mluvil s pár lidmi, říkali mi, abych s těmi volty na processoru nehrál, že to prostrě ta baterka nezvládá chladit, ale mě zase přijde trošku divný, mít notebook kde je 2,0GHz (AMD turion X2 TL-60) a aby jel jen na 0,8GHz, ale zase bych nerad odpálil procesor. Poradil by jste mi někdo co s tím? Nechci na tom hrát nějak extra dobrý hry, stačí mi tam rozběhat HD (720p). Jinak tam jsou 4GB ramek a integrovaná GF 6150 GO, Windows Vista 32bit.

Předem díky za odpověď.

Miank4

Příspěvekod Miank4 » 12 lis 2008 15:26

no něco přesně takového mě taky trápí. Sice nemusím nutně přehrávat HD film ale to je jedno. Nyní jsem vysledoval, když je NB nabitý a jede na baterku tak jede prakticky na plny vykon. Jenomže teď, když mám baterku vyšťavenou a nabíjím ji tak mi procák jede taky na nějakých 0,8GHz, což mě zneklidňuje. Netvrdím, že moje "metoda" je správná, ale s nejvyšší pravděpodobností by to tak mělo být.
Chci se ale zeptat, abych nemusel zakladat nove tema. Zdali tyto "vykyvy" lze nějak ovládat, abych si třeba při provozu na baterii šoupl frekvenci na 0,8, čímž bych získal nějaké ty minuty k dobru. Slunce v duši.

EDIT: ted se mi nabíjecí proces dostal nad 50% a frekvence se hodila zpět na 100% což je 2 GHz...takže to bude asi fakt tim...zaleži na baterce....jestli je aspon z časti nablita.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 12 lis 2008 23:33

Skus nastavit profil vo Viste na maximalny vykon.

C

Pepinek89
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 31 říj 2008 10:12

Příspěvekod Pepinek89 » 13 lis 2008 08:46

Profil nastavený je. "vysoký výkon" mám jak pro AC tak pro baterku stejně nastavený.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů