dv6653ec - nizke otacky vetraku

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Frissone
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 črc 2008 11:51

dv6653ec - nizke otacky vetraku

Příspěvekod Frissone » 16 lis 2008 11:25

Zdravim, potreboval bych poradit jak zvysit otacky vetracku u HP Pavilionu dv6653ec...
I pri vysokych teplotach napr. pri hrani her se mi nikdy nerozbehne vetracek na plny, nebo alespon dostacujici vykon...
Bezi neustale na nizke otacky. Ve SpeedFanu mi zvysit rychlost vetraku nejde, asi mam nepodporovanou desku... :shock: V biosu nic takoveho neni (ten BIOS mi celkove tady pripada nejak orezany)
Potreboval bych aby se cas od casu ta rychlost zvysila a ochladilo to ntb aspon trochu...

PavelH
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 06 črc 2008 20:51

Příspěvekod PavelH » 17 lis 2008 16:29

A jaký tam máš teploty? U HP řady 6735 (b, s) se podobný problém, kdy větrák odmítá najet do rychlejších otáček, projevuje při probuzení počítače z režimu spánku. Po restartu je to ok. Navíc samozřejmě nb musí být zapojen na adaptér. Manuálně zvýšit otáčky asi nepůjde, já konkrétně je ani nemůžu monitorovat (nepřišel jsem na to čím).
HP 6735b (KU211EA), AMD Turion64 X2 RM-70, 2GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3200, 160GB HDD, 15.4" WXGA

Frissone
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 črc 2008 11:51

Příspěvekod Frissone » 19 lis 2008 21:07

Ja taky nemuzu ani monitorovat ty otacky mno... ale jak jsem ted zjistil problem nebude az tak moc s teplotama (na grafice byva max. 70 a na procaku tak 55, i kdyz pod rukama ten notas hreje :D), jako spis s tim ze on se mi nejspis podtaktuje procesor jakmile ta teplota prekroci tu 50ku, coz je teda dost malo podle me. I tak by pomohlo ale kdyby se ten vetracek trochu rozbehl, nebo kdyby se ta teplota pri ktere se ma procesor podtaktovat dala nejak navysit.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů