HP 6735s - vyuziti HDD + recovery-pomoc

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
tazky1
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008 12:02

HP 6735s - vyuziti HDD + recovery-pomoc

Příspěvekod tazky1 » 27 pro 2008 12:12

Dobrý den chtel sem se zeptat, mám výše uvedený model od T-mobile s HDD Serial ATA 120 G, kdyz zapnu pc nemam tam zadny Recov. manager, ale docetl sem se zde, že to u nich nebýva a dá se to stáhnout, jde mi ale o to zeptat se: Když zapnu pc a otevru složku Tento pocitac mám tam jen jeden odíll C:, zádný HP recov. oddíl, ale to C: má velikost 103GB a 88 mám volnych. Jde o to ze chci pred zacatkem jakékoliv prace system zazalohovat ale bez toho managera se bojim, ale zas jak ste psali ze po spustení a zmacknuti se naistaluje OS automaticky, tak si rikam, muzu to normalně treba zkusit zformatovat bez zálohy a když se to nepovede pujde to pres zapnutí a F11 obnovit, ta velkost by odpovídal, system zabíra zhruba 15g a na disku chybí jakoby 18g to znamena ze je tam nasitej na pevno a hovoto a nedostanu to z nej???Nebo kde by bylo těch 18g kdyz ma kapacitu 120G a pise to 88volných ze 102G. Me to tam neva jen mi jde o to abych mel tu zálohu, abych to nezformátoval, nezacal neco adelat a pak byl v haji a bez programu, protoze jak je zvykem Hp nedava zadne pc apod.Díky

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 12:32

ten oddíl je skrytý a podle všeho má velikost cca 10 Giga,pusť si "správu počítače" tam je "správa disků",tam ten oddíl uvidíš...co se týče zálohování,nemůžou se při něm poškodit data,takže nemusíš mít strach a klidně zálohuj...jen si je třeba ujasnit co to vlastně chceš dělat. Zálohovat? Nebo snad formátovat?Moc jsem z toho napsaného nepochopil
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tazky1
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008 12:02

Příspěvekod tazky1 » 27 pro 2008 12:40

Gogo píše:ten oddíl je skrytý a podle všeho má velikost cca 10 Giga,pusť si "správu počítače" tam je "správa disků",tam ten oddíl uvidíš...co se týče zálohování,nemůžou se při něm poškodit data,takže nemusíš mít strach a klidně zálohuj...jen si je třeba ujasnit co to vlastně chceš dělat. Zálohovat? Nebo snad formátovat?Moc jsem z toho napsaného nepochopil


no chtel sem si zazalohovat system abych mel nejakou jistotu ze kdyz zkusim treba degradeovat na Xp tak abych mel nejaky OS pro svuj notes, nemam k nemu nic, rikam ani oddíl recovery ani moznost si ho vypalit na DVD, tak se ptam.jestli treba v tom skrytym neni ten system jak se pise ze u hp, kdyz to spsutim tak se to preinstaluje kdykoliv. Protoze kdyz zacnu treba s instalaci XP tak se me to zepta kam to chci naistalovat a kdyz dam ten oddil se s103 tak prepokladam ze budu muset disk naformatovat a instalaci ztratim a kdyz to bude nekompatibilni tak nebude cesta zpet.jestli je to srozumitelný

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 12:50

ale jo,při instalaci ti skrytý oddíl nevymaže,takže co je na něm,to tam i zůstane,stáhni si demo Acronis Disk Director a podívej se jestli tam to recovery je,když ano,můžeš spekulovat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tazky1
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008 12:02

Příspěvekod tazky1 » 27 pro 2008 13:22

Gogo píše:ale jo,při instalaci ti skrytý oddíl nevymaže,takže co je na něm,to tam i zůstane,stáhni si demo Acronis Disk Director a podívej se jestli tam to recovery je,když ano,můžeš spekulovat


perfektni:) program funguje vyborne a je to presne jak uvadis. dekuju
disk System C: 88 volne + 17 vyuzité místo=104G
disk Win Re-ACT: 1,5 volné + 6,5vyuzite=8G

takze muzu tedy s klidem zkusit instalaci na to C a kdyz by se to nepovedlo tak po spustení zamcknu tedy F11 a spusti se mi autoinstalace toho OS co tam mám, pochopil sem to dobre???? promin ze se ptám tak polopaticky ale chci mit jistotu:) dekuju

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2008 13:57

to ti příteli na 100% neřeknu,protože na Aceru to funguje trochu jinak,někdo z majitelů HP by ti mohl poradit s reinstalací z toho oddílu.Můžeš si to klidně po restartu vyzkoušet jesli to funguje a před formátem to prostě zrušit a vrátit se do systému
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tazky1
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 27 pro 2008 12:02

Příspěvekod tazky1 » 27 pro 2008 13:59

Gogo píše:to ti příteli na 100% neřeknu,protože na Aceru to funguje trochu jinak,někdo z majitelů HP by ti mohl poradit s reinstalací z toho oddílu.Můžeš si to klidně po restartu vyzkoušet jesli to funguje a před formátem to prostě zrušit a vrátit se do systému


dobre a jeste jednou dekuji za pomoc:)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů