Pavillion dv5-1040ec - flek na displeji, nepříjemné pískání

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
mikkiste
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2008 11:27

Pavillion dv5-1040ec - flek na displeji, nepříjemné pískání

Příspěvekod mikkiste » 09 lis 2008 12:09

Zdravím a prosím o pomoc, informaci.
Koupil jsem si nový dv5-1040 a chtěl bych se zeptat, jak bych měl/mohl řešit tyto situace:
  1. Zjistil jsem, že na černé obrazovce jde vidět světlý flek velikosti CD nalevo od středu. Je to na reklamaci/máte zkušenosti?
  2. Notebook mi docela nepříjemně píská. Není to z reproduktorů, nemyslím ani žádný jiný zvuk, který normálně vydává nějaká komponenta, např. HDD, vypalovačka, větrák. Vypadá to jako nekvalitní kondenzátory nebo cívky. Je to takové popískáváví docela vysoké frekvence a je to slyšet v tiché místnosti klidně i na 3 metry. Je to na reklamaci/máte zkušenosti?
  3. Při stahování HP aktualizací přes ten jejich soft mi to nabídlo aktualizaci grafiky, tak jsem to stáhl(tuším přes 100MB) a vždy to po stažení 100% nahlásilo, že se stala chyba, že to mám později zkusit znova. Zkoušel jsem to několikkrát a pořad to samé. Stáhl jsem i nejnovějsí verzi toho softu z HP a pořád to samé. Máte s tím zkušenosti?
  4. Kupoval jsem ho přes ITLEVNE.cz a přišel mi bez originál HP záručního listu a bez jakéhokoliv CD, je to tak normální? Zaruční list od ITLEVNE mám, stačí mi to na reklamaci kdekoliv v autorizavaném servisu HP?
  5. Nevíte o nějakém emailu od HP, kam bych mohl třeba tyhle dotazy poslat?
S notebookem jsem jinak spokojený, ale je to můj první, tak nevím, jak co kluci u HP řeší.

Děkuji předem za odpovědi,
Mikki

kingmastr
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2008 13:23

pískání

Příspěvekod kingmastr » 13 úno 2009 08:54

Takové vysokofrekvenční pískání? Tak to se mi objevilo asi tak před týdnem... Myslím, že je to snad HDD... Nejvíce je to slyšet uprostřed klávesnice... Žeby to dělaly Ram karty,tomu nevěřím :D .
Když jsem volal s HP operátorkou, a řek jí můj problém, řekla, že by notebook poslali na reklamaci někam do Maďarska...
Asi si sám koupím nový HDD a budu doufat, že pískání přestane. jináč jsem s notebookem spokojen..

Jestli jste už notebook někdo reklamoval, díky stejnému problému, napište jak to dopadlo. Dík

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 13 úno 2009 09:11

1. tohle bych na reklamaci videl bezproblemu

2. me taky zacal piskat, mam ho uz treti tyden na reklamaci - nejdriv jsem taky myslel ze je to HDD, ale pak to poslali do prahy primo do servisu HP, kde cekam na vymenu zakladni desky.. takze piskani bych na reklamaci dal, a vubec bych s tim nevahal. pokud ho nemas dyl jak 30 dnu, nech si ho vymenit kus za kus, do 14 dnu muzes zbozi ze zakona vratit i bez udani duvodu, pokud kupujes pres net.. ale jeste si precti obchodni/reklamacni podminky daneho prodejce, kazdopadne pokud to stihnes v terminu ;) tak s tim moc nevahej :P

3. HP Software Update je podle me na *icu, ten bch byt tebou hodil pryc a stahoval vse primo z HP

4. Zarucni list prodejce ti bohate k reklamaci staci, reklamace HP se resi nejlepe pres autorizovane servisni partnery - pokud jsou schopni opravit zavadu sami, notas se nikam neposila (jako u pavilionu do polska). hp k notasum media nedava, misto toho je HP_RECOVERY partice na disku

5. veskere kotakty a jine hledej na www.hpinfo.cz
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

kingmastr
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2008 13:23

reklamace

Příspěvekod kingmastr » 13 úno 2009 10:27

Asi to fakt dám na reklamaci... Kupoval jsem si ho z HPmarketu... už na konci prázdnin 2008... Ale ,jak jsem čet, tak nechci aby mi to přišlo zpět a bylo to ještě horší než před reklamací nebo porejpaný.... to by mě teda ... :evil: krom toho, i kdyby mi vrátili prachy, kupoval jsem ho za zvýhodněnou cenu 21,000,-Kč... za to s takovou výbavou dnesk nepořídim :-(

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: reklamace

Příspěvekod swarm » 13 úno 2009 10:50

kingmastr píše:kupoval jsem ho za zvýhodněnou cenu 21,000,-Kč... za to s takovou výbavou dnesk nepořídim :-(
Jinde je tahle konfigurace (tenhle konkrétní NB) za 18 tisíc, takže bych se nebál, že bys nepořídil něco stejného, nebo výkonějšího.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti