HP Compaq 6820 a nastavenie ATI - farby

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
regmysoft
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 16 čer 2008 17:13

HP Compaq 6820 a nastavenie ATI - farby

Příspěvekod regmysoft » 28 bře 2009 12:30

Dobry den,

niekedy potrebujem pracovat z notebooku - web grafika. Default nastavenie jasu/kontrastu a farieb je uplne priserne. Prepalene farby, sede farby neviditelne, kontrast slaby... Preto som sa rozhodol zmenit nastavenia ATI Catalist na nasledovne hodnoty:

Jas hadware (cez klavesnicu) : 100%
Gamma (ATI Catalist) : - 0.85
Jas sofware (ATI Catalist) : -8
Kontrast (ATI Catalist) : 93

Ake hodnoty mate nastavene vy?

polo

Příspěvekod polo » 28 bře 2009 12:40

Nastav si hodnoty ake vyhovuju tebe kazdy ma ine oci a mozog(neda sa to porovnavat) Ale inac displej na notebooku je docela priserna vec...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 bře 2009 12:41

S tym nic nenarobis, 17" WXGA+ v HP business notebookoch su najobycajnejsie TN panely co sa robia. Na web a grafiku je kupovat notas samovrazda (a to viem co vravim, mam jeden z najlepsich TN panelov co sa robia do NB a ked to porovnam s H-IPS desktopovym monitorom tak je notas hruza).

Btw, kazdy displej ma ine hodnoty, najma ked ich vyrabaju az 4 vyrobcovia ;-)

C

regmysoft
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 16 čer 2008 17:13

Příspěvekod regmysoft » 28 bře 2009 12:43

polo píše:Nastav si hodnoty ake vyhovuju tebe kazdy ma ine oci a mozog(neda sa to porovnavat) Ale inac displej na notebooku je docela priserna vec...


Myslim ze sem-tam su aj notebooky, ktore maju LCD fajn. Napriklad predosly Compaq (kupeny pred 5 rokmi) mal lepsi display ako tento novy, ale ten bol absolutny high end v tom case.

regmysoft
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 16 čer 2008 17:13

Příspěvekod regmysoft » 29 bře 2009 21:19

CeCo píše:S tym nic nenarobis, 17" WXGA+ v HP business notebookoch su najobycajnejsie TN panely co sa robia. Na web a grafiku je kupovat notas samovrazda (a to viem co vravim, mam jeden z najlepsich TN panelov co sa robia do NB a ked to porovnam s H-IPS desktopovym monitorom tak je notas hruza).

Btw, kazdy displej ma ine hodnoty, najma ked ich vyrabaju az 4 vyrobcovia ;-)

C


S tym suhlasim, na desktope ma teraz IPS LCD a je to fakt uzas, NEC 20WGX2 Pro, nedam nan dopustit.

Akurat ma mrzi z emnoho detailov ani ludia na beznych LCD nevidia, a ja as tym zbytocne babrem..

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 bře 2009 22:14

regmysoft píše:Myslim ze sem-tam su aj notebooky, ktore maju LCD fajn. Napriklad predosly Compaq (kupeny pred 5 rokmi) mal lepsi display ako tento novy, ale ten bol absolutny high end v tom case.


Kvalita isla dole. Ostava ti jedine zmierit sa s tym.

C

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 29 bře 2009 22:16

No ja v notasu nikdy nevidel poradnej panel.. Ani IPS ve starym ThinkPadu nesaha normalnimu stolnimu panelu po kotniky..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 30 bře 2009 00:46

regmysoft:
s tim moc nenadelas, spise mi to prijde, jako vylezt z blata, kere je po stehna a vlezt do jineho, ktere je po kolena.
jinak ten NEC je na svou cenu co do obrazu dost nadprumerny.
jeste jsem nevidel notebook, jehoz obraz by velde nej nebyl priserny,
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů