nova instalace windows

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

nova instalace windows

Příspěvekod xxmiky » 17 čer 2010 11:00

ahoj, řešim takový dilema, tak byste mi mohli trošku poradit....

Mám HP EB 8530p a pořád ještě visty, kvůli škole sem je nepřeinstalovával a teď sem skončil a chci se jich zbavit.....

Chci tam dát Win7 a nejspíš 64b a taky bych chtěl nějak rozdělit disk na 2 oddíly, abych tam dal i linux, nejspíš ubuntu.

Chci se poradit, jak to nejlépe udělat, asi udělám komplet formát disku, ale z výroby tam mám D: (HP-recovery) a ještě E: (HP-tools) a řikám si jestli tam nejsou zbytečné.....je asi dobrý mít HP-recovery, ale když tam je visťácký, tak je mi k ničemu, když tam budu mít 7mi. Třeba bych mohl udělat recovery, ale na 7mi, po instalaci....

Poradíte mi, prosím :)

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: nova instalace windows

Příspěvekod stavač » 19 čer 2010 17:33

Ak si sa rozhodol že nikdy nebudeš používat vistu a len W7 tak zruš tie particie cez inštalačku W7, ak chceš mat Recovery už nainštalovaného systemu W7 si ich možeš vytvorit cez norton ghost 15 do vytvorenej partície ktora bude na tabulke FAT32 ktorú v systeme W7 nebudeš vydiet a z tej to budeš obnovovat pri pohúkani systemu W7, particie si vytvoríš nie vo sprave diskov ale v príkazovom riadku cez diskpart, prikazoví riadok je v inštalačke DVD W7 a to v oprave systemu, daju sa tam tiež zrušit tie particie, pripreva sata disku na inštalaciu- vytvorenie partícií cez príkazoví riadok po zrušení oddielov z vistami:
Do prikazového riadku napišeš diskpart čím sa ti spustí diskpart
list disk
sel disk 0
clean
create part primary size=12000
format quick label REcoveryW7 fs=fat32
assign letter=E
create part primary size=100000
format quick label=Windows7
assign letter=C
active
create part primary
format quick label=DATA
assign letter=D
exit
teraz je pripraveny sata disk na inštalaciu W7, po nainštalovani komplet aj z ovladačmi si aktivuj W7, kup si Norton Ghost 15 alebo si zožeň RecoveryCD Norton Ghost 15 od niekoho alebo pohladaj na nete, to recovery CD norton Ghost 15 sa vytvara v notone ked je nainštalovaní a to ti v pohode stačí na vytvorenie backups-recovery operačného systemu ako aj na obnovovanie, obnovenie ti zhruba bude trvat 14minut, pri priprave na vytvorenie backups v nortone maš možnost si to aj nastavit aby si si mohol na zalohu napalit DVDčka lebo sa ti može aj to stat če ti odíde sata disk, recovery si možeš dat aj na trebarz USB Klúč a z neho to spustit, v prípade dakich nejasností mi pošli email
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů