Zkušenosti s ochranou proti náhodnému poškození

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Zkušenosti s ochranou proti náhodnému poškození

Příspěvekod dawn » 11 črc 2007 13:42

Zdravím, uvažuji o novém notebooku (žhavým kandidátem je hp 6910p) a zajímalo by mě, jestli má smysl (vzhledem k vyšší ceně) pořídit si s notebookem carepack s ochranou proti náhodnému poškození (U4428AV - 3Y AD Pickup & Return NB only). Podobná ochrana zní lákavě... jen bych rád slyšel, jestli někdo nemáte praktické zkušenosti s touto službou a jejím uplatněním. Díky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 črc 2007 14:05

Ja planujem ADP rovno na 4 roky - pri mojej nesikovnosti si aspon usetrim nervy :lol:
Kazdopadne skusenosti nemam priamo s ADP. Akurat co mozem povedat, ze pri onsite NBD na klasicku zaruku su vybrane servisy velmi ochotne...

C

dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Příspěvekod dawn » 11 črc 2007 15:45

Díky, mně spíš šlo o konkrétní zkušenost s ADP. Nemám představu, jak to funguje v praxi. Nerad bych se v případě nějaké nehody a potřeby uplatnit záruku dohadoval s technikem, jestli mi ji uznaj... zkrátka by mě zajímaly možný výluky nebo jiný háčky, které v tom mohou být.

Četl jsem si materiály týkající se carepacků na stránkách HP a zarazilo mě třeba omezení na výměnu jedné podstatné součástky za rok. Tudíž, když mi například spadne notebook na zem a poškodí se motherboard a LCD, mám v rámci téhle záruky nárok na výměnu jen jednoho dílu (např. motherboardu) a druhý díl (LCD) zaplatím? Nebo je to tak, že každá podstatná součástka může být vyměněna jednou za rok (tudíž mi opraví celý notebook)?

Ten čtyřletej carepack se mi zdál už dost drahej. Cena tříletého ADP odpovídá cca 5% hodnoty notebooku a to mi přijde adekvátní.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 črc 2007 16:07

Ja som na ADP cital asi 4 rozne verzie podmienok (podotykam, ze vsetky z hp.com), takze toto este musim doriesit s produktakom pres CarePack.
Zalezi vsak silne od servisu, co uznaju. Zatialco jeden sa v ramci onsite zaruky unuval ku mne dojst, druhy dosiel do 3 hodin aj s novym kusom, z ktoreho mi dal diely. A v pohode vymenil aj displej, za ktory zaliezla chrobac...

Kazdopadne v najnovsej americkej verzii sa pise "Major parts replacement is limited to one each per year.", a "Major parts replacement is limited to one each per year." z coho predpokladam, ze kazdu z tych hlavnych ti vymenia maximalne raz rocne v ramci ADP, pricom rocne mozes reklamovat maximalne 1x ADP. Suma sumarom, raz rocne ho mozes obliat kafe, nechat dietatu ako hracku atd...

Mna ta cena kazdopadne velmi netrapi, predsa som na trochu inej urovni nez "bezni uzivatelia" 8)

Btw., konfigurator na 6910p je na spadnutie a bude v nom okrem ineho moznost WXGA+ displejov.

C

dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Příspěvekod dawn » 11 črc 2007 16:34

CeCo píše:Btw., konfigurator na 6910p je na spadnutie a bude v nom okrem ineho moznost WXGA+ displejov.

Už je... http://www.cs24.cz/hptopconfig.asp ! :) Bohužel verze s WXGA+, kterou taky chci, je zatím v nedohlednu. :?
Co se ADP týče, našel jsem na českých stránkách HP toto: http://www.hp.cz/services/carepack/file ... edisku.pdf

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 črc 2007 16:57

A, tak uz to dali? Vcera vecer to este nebolo a teraz nie som na svojom NB...
WXGA+ uz tam je (dokopy s displejmi pre 6710b, ktora sa celkovo akosi zamiesala do tej 6910b... :? ), ale doba dodania nie je 2x ruzova... Taka zla je aj pre DVD+-RW DL... Halo Sanmina SCI (tovaren v Madarsku, kde sa pre CR/SR robia Topconfigy), co sa deje???

C

dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Příspěvekod dawn » 11 črc 2007 18:00

CeCo píše:ale doba dodania nie je 2x ruzova...

To jsem právě myslel...:) Volal jsem asi před týdnem do HP a nějaký obchoďák mi říkal, že WXGA+ displeje pro 6910p budou až někdy v srpnu. :? Stejně to ale nechápu, protože to podle mě je úplně stejnej díl jako do nc6400 a u tý je WXGA+ displej k dodání do 14 dní. :?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 črc 2007 18:19

To je nic... 8510p bude dostupna az koncom septembra, ale 8510w (v podstate len ina grafika) uz o 2-3 tyzdne...

To WXGA+ moze mat aj iny dovod - novy dodavatel panelov, nova varka, iny invertor, pricin je vela. Alebo si nechcu kazit obchodnu strategiu; zazil som uz kadeco a stale aj zazivam.

Btw., nehovoril si s p. Svobodom?

C

dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Příspěvekod dawn » 12 črc 2007 14:13

CeCo píše:To je nic... 8510p bude dostupna az koncom septembra, ale 8510w (v podstate len ina grafika) uz o 2-3 tyzdne...
To mě tolik netrápí... 8) 8510p si koupit nechci (i když je to hodně zajímavý model - hlavně podpora HDMI, DX10, Blu-Ray, atd. je v business kategorii novátorská). Na zahraničních fórech se spekuluje, že za zpoždění můžou právě dodávky grafiky od ATI.
CeCo píše:Btw., nehovoril si s p. Svobodom?
Už nevím, volal jsem normálně na zákaznickou linku HP.

Dostal jsem odpověď od HP na můj dotaz ohledně ADP a je to skutečně tak, že omezení na jednu výměnu podstatné součástky za rok se týká každého dílu zvlášť. To znamená, že když dojde k poškození více dílů, jsou zdarma opraveny/vyměněny všechny (za podmínky, že již nebyly vyměněny před méně než rokem při jiném uplatnění ADP).

CeCo

Příspěvekod CeCo » 12 črc 2007 16:45

Btw., 14" WXGA+ je nedostupny aj v konfiguratore pre 6510b...

C

dawn
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2007 13:26

Příspěvekod dawn » 08 srp 2007 10:29

CeCo, neměl bys tip na nějaký spolehlivý obchod s rozumnými cenami, kde se dá objednat notebook přes TopConfig? Nějaký počítadlo už nutně potřebuju a proto bych to v nejbližší době rád rozseknul. Zatím mám vyhlídnutý právě hp 6910p (Core2 T7500, ATI X2300 128 MB, WXGA+). Případně mám ještě alternativu, na kterou se chci jít podívat do Lenovo Centra v Praze, a tou je nová T61 s NVS 140M. Díky.

Btw. zahlídnul jsem stejný nick na NotebookReview.com, to jsi taky Ty? :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 08 srp 2007 13:46

Hej, zijem aj na NBR

Shopy v CR nepoznam; osobne beriem TopConfig cez istu siet shopov, ktora ma pobocky aj v CR, aj v SR (mam tam totiz kontakt). Inac www.hp.cz/topconfig, tam si vyber par firiem a pohraj sa s tym...

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 08 srp 2007 14:46

btw ked uz sa tu spominal topconfig - funguje este na slovensku? na hp.sk o nom uz nic nie je. a ked som videl topconfig na nejakom slovenskom e-shop tak sa vzdy jednalo o slovensku pobocku ceskej firmy.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 08 srp 2007 15:34

Ano, funguje. Ale v SR to nepropaguju aj pre koncovych a predajcovia su svine. Napis mi sukromku, poviem ti viac.

C

magix
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 25 říj 2007 09:07

Příspěvekod magix » 25 říj 2007 09:44

Zdravím, pokukuju po novém železe nejen pro sebe a hodně se mi líbí 8510p/8710p, ale jsem zmatený z nabídky carepacků:

DMR, zahájení opravy následující pracovní den v místě instalace, HW podpora, 3 roky (UE335E)
DMR, zahájení opravy následující pracovní den v místě instalace, HW podpora, 4 roky (UE336E)
DMR, zahájení opravy následující pracovní den v místě instalace, HW podpora, 5 let (UE337E)
Ochrana před náhodným poškozením, vyzvednutí a vrácení zařízení, vyjma ext. monitoru, HW podpora, 3 roky (U4428E)
Ochrana před náhodným poškozením, vyzvednutí a vrácení, HW podpora, 4 roky (U9586E)
Post Warranty, Pick-Up & Return, excl. external Monitor, HW Support, 1 year (U4426PE)
Pozáruční servis, zahájení opravy následující pracovní den, v místě instalace, HW podpora, 1 rok (U4417PE)
Pozáruční servis, zahájení opravy v místě instalace, následující pracovní den, HW podpora, 1 rok, globální pokrytí (U4421PE)
Vyzvednutí a vrácení zařízení, vyjma ext. monitoru, HW podpora, 3 roky (U4395E)
Vyzvednutí a vrácení zařízení, pouze procesor, HW podpora, 4 roky (U7868E)
Zahájení opravy v místě instalace, následující pracovní den, HW podpora, pouze procesor, 3 roky (U4414E)
Zahájení opravy v místě instalace následující pracovní den, HW podpora, pouze procesor, 4 roky (U7860E)
Zahájení opravy následující pracovní den na místě instalace, vyjma ext. monitoru, HW podpora, 5 roků (U7861E)
Zahájení opravy následující pracovní den na místě instalace, vyjma ext. monitoru, HW podpora, 5 roků (U7864E)
Zahájení opravy následující pracovní den na místě instalace, vyjma externího monitoru, HW podpora, 3 roky (U4418E)
Zahájení opravy následující pracovní den na v místě instalace, vyjma ext. monitoru, HW podpora, 4 roky (U7863E)
Zahájení opravy následující pracovní den, v místě instalace, HW podpora, 3 roky, globální pokrytí (U4419E)
Zahájení opravy v místě instalace následující pracovní den, HW podpora, 3 roky (U4415E)
Zahájení opravy v místě instalace, HW podpora, 4 roky, globální pokrytí (U7862E)
Zahájení opravy v místě instalace, následující pracovní den, HW podpora, 4 roky (U7859E)


Mám zájem o prodloužení záruky na železo na 3 až 4 roky, přičemž si ntb klidně odvezu do servisu v krajském městě (mám s nimi výborné zkušenosti). Dalo by se to celé vyřešit právě čtyřletou ochranou proti náhodnému poškození?

Jak je to vůbec se zárukou pro modely 8510p a 8710p? V shopech je uváděna zákonná dvouletá, což by při nákupu na ičo znamenalo podle obchodního zákoníku jenom jeden rok, ale v konfiguráku je uváděno "3/3/0 Warranty Europe-Wide"

Nějak se v tom ztrácím...


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů