HP Probook 6540b EDIT: NOVY NOTEBOOK ZNOVA VYPINA

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
macbeth
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 kvě 2010 12:55

Příspěvekod macbeth » 03 kvě 2010 15:40

myslim, ze kolega tu
http://h30434.www3.hp.com/t5/Lockups-Fr ... d-p/254668

ma rovnaky problem

a myslim, ze teplotou to nemoze byt... prepinal som sa pravidelne z hry do win, aby som pozrel teplotu na cpuid hwmonitore a hra mi zresetovala ntb asi 2 sekundy po tom, co bola najvyssia teplota na grafike 75 stupnov...

macbeth
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 kvě 2010 12:55

Příspěvekod macbeth » 04 kvě 2010 10:31

tak som skusil este flatout2 demo, ako pisal ktosi v diskusii vyssie, to mi funguje a k ziadnemu resetu nedoslo...

dokonca ked som vypol firewall, tak aj homam5 ide (tam sa totiz problem prejavoval inak, cierna obraozvka este pred spustenim hry a potom uz nereagovalo na ziadne klavesy, ani numlock sa nedal prepnut)
po zahrani si prvych dvoch kampani homam5 bola najvyssia dosiahnuta teplota gpu 103 stupnov, celkom dost...

ale ta mafia, ta to zabije spolahlivo... :?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 04 kvě 2010 10:43

Zapni si v ovladačích grafické karty vertikální synchronizaci. Teploty by tím měly klesnout. Zrovna někam musim běžet, tak se mi nechce rozepisovat důvod...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

macbeth
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 kvě 2010 12:55

Příspěvekod macbeth » 05 kvě 2010 13:44

tak asi problem bude bud v ovladaci alebo v samotnej mafii... vcera sa mi podarilo rozchodit d3d akceleraciu vo virtualboxe, myslel som si, ze to mi pocitac nezostreli hadam, ale chyba lavky...

uplne cistucke win xp vo virtualboxe nad linuxovym guestom s mafiou po chvilke hrania zresetovali aj guest os, teda linux...

z toho mi vychadza, ze to bude chyba catalystov, kedze pokial viem maju linuxove aj windowsacke spolocny codebase... a chyba teda evidentne nie je v os, kedze aj vo virtualnom xp, aj vo wine nad linuxom, aj vo Win7 to ntb zresetuje uplne spolahlivo...

mozem este skusit nejake 10.5 beta alebo 10.6 beta drivers na win, ale tie vraj nemaju power management, takze mi bude ntb fukat ako fen...

swarm: dik za radu, skusim

krakatoa

Příspěvekod krakatoa » 05 kvě 2010 18:31

len pre info ja mam win 7 64bit (pojde prec, smejd jeden), ati driver version 8.712.0.0 (10-3_mobility_vista_win7_64_dd_ccc)

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 10 čer 2010 18:27

Zdravím, pokročili jste někdo v problému s restartama? Mě to dělá pořád i po flashnutí BIOSu a nahrání všech důležitých driverů :-( nejhorší na tom, že fakt někdy 2 týdny nic a pak opět bum. Ale zdá se mi, že to udělá když mám třeba týden notebook v režimu spánku, tak pak se restartuje, když jsem ho pravidelně vypínal, tak to dělalo hlavně ze začátku, je fakt, že už dlouho jsem nezkoušel jiné hry než je NHL 08, 09...

flavius
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2010 11:58

Příspěvekod flavius » 02 srp 2010 12:02

Tak se taky přidám - problémy mám s Medieval 2, Anno 1404 a Unreal Engine 2 Runtime (to není hra, ale engine pro vývojářské účely).
Právě jsem to vyreklamoval, vyměnili mi desku a ono prd, pořád restartuje.
Jedu na W7 Pro 64bit, v event logu nic není (jenom zpráva při bootu, že nebyl správně vypunut), mívám ho na překližkovém stole nebo na stole se skleněnou deskou - asi to vážně nebude užíváním (i viz ten odkaz výše na HP Support fóra).

Diloph

Příspěvekod Diloph » 07 srp 2010 08:03

jen takovej dotaz.. máš tu hru originálku? :D

Monter
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 07 čer 2010 12:27

Příspěvekod Monter » 04 zář 2010 23:10

Zkoušel jsem hrát CoD2 a bohužel i já mám tenhle problém. Po různě dlouhé době dojde k nenadálému restartu (někdy 20, jindy 3 minuty hraní).
Zajímavý ale je, že jakmile nehraju na napájení ze sítě, ale baterku, tak po celou dobu cca 1,5 hodiny k restartu nedošlo.
Mám až na jinej antivir počítač jak jsem ho koupil, takže vůbec netuším, kde je problém.. Předpokládám že ani nikdo z vás nikam nepokročil a řešení se nepřiblížil...?

Edit: Tak změna, už to dělá i na baterky!
HP 6540b
ASUS K6m - veterán

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 06 zář 2010 22:59

Jsem na tom pořád stejně, teď dám notebook do servisu. Myslím, že když ho dám 3x, tak mi vrátí peníze, nejhorší na tom je, že budu 3 měsíce bez něj. Navíc by mě zajímalo vyjádření od HP, protože pokud vím, tak dosud žádné nepodali a taky že to dělá podle mě všem, akorát někteří řeknou po 15 minutách v pořádku, já někdy hraju 3 hodiny a nic, někdy 10 minut a rub, restart. Nechápu, nechápu. Četl jsem i anglické fóra a stejný problém

krakatoa

Příspěvekod krakatoa » 07 zář 2010 20:00

Mozno je to nejakou blbou seriou.

macbeth
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 kvě 2010 12:55

Příspěvekod macbeth » 07 říj 2010 17:21

jedno riesenie, ktore mne zatial funguje, sa objavilo na fore hp, na ktore som dal odkaz skor. Staci v catalyst centre v nastaveniach setrenia energie dat pri hrani na sieti Maximize battery life (ci daco podobne, NIE Maximal performance). Okrem toho som si nastavil aj ten VariBright na Maximal quality (a na zalozke 3D som nastavil rendering na max quality).

Odvtedy som hral Mafiu v dvoch varkach po cca 1.5 hodiny a ani jeden restart. Predtym sa mi podarilo zahrat si nanajvys 10 min bez restartu, nedostal som sa nikdy k nasledujucemu checkpointu po druhej misii...

I ked uz niekto nieco podobne radil (hrat na baterku), neskor pisal, ze mu to nefunguje. Ja som hrat na baterku neskusal, ale toto mi zatial ide.

Tak good luck... :)

Monter
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 07 čer 2010 12:27

Příspěvekod Monter » 06 lis 2010 11:42

Moje rozčarování nad tímto strojem vesele pokračuje dál... To že se mi vypínal při hraní her jsem vyřešil tím, že jsem je prostě nehrál, ale dneska se poprvé restartoval přímo z Windowsů... :shock:

Běžel mi Matlab (jen okno, bez výpočtů), Media Center, net a ICQ.. Jako fakt nechápu co tomu šibe.

Nejhorší je, že jsem dlouhodobě v zahraničí a pochybuju, že mi ho doma vyreklamujou během dvou dnů co tam budu..
HP 6540b

ASUS K6m - veterán

RaimoK
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 18 lis 2008 16:44

Příspěvekod RaimoK » 28 pro 2010 23:15

Já moc nehraju, ale před pár dny se mi to stalo se hrou CitiesXL 2011... a třeba s Call of Duty 1, tak to mi ho to rovnou vypne natvrdo... jinak já mám se 6540b zase jinej problém a to že mi zamrzá při obrazovce "spouštění systému windows" a dokud nevyndám baterku, tak ho můžu vypínat a zapínat a zamrzne třeba 10x ..

myslel jsem si jakej tenhle notebook bude paráda a jak tak koukám, asi jsme se jakožto majitelé pěkně nachytali..
HP 6540b, repro: Logitech Z-5500 (505W)

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 03 led 2011 17:27

No a máte nějaké zkušeností s reklamací? Já bych to nejraději vyreklamoval do doby, než mi vrátí prachy, ale to mi bude trvat celý školní semestr sakra. Navíc asi budu muset prodloužit záruku. No dám to asi reklamovat teď v lednu a dám nějaké info.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů