nx 9420 - display

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
vicemene
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2007 19:18

nx 9420 - display

Příspěvekod vicemene » 16 črc 2007 07:14

Zdravim. Nevíte někdo, jak je to s matností displejů u tohodle typu notebooku? Jde mi o to, že primární záležitostí je pro mne matnost displeje. V lesklém se vidím - v CADu s černým pozadím - a to mě dost ruší. Problémem tohodle notebooku je řada jeho možných konfigurací. Na stránkách HPcka
jsem narazil na popisy jednotlivých modelů. Problém je v tom, že spoustu prodejců u stejného modelu, u kterého na HP pages vidím display bez technologie Bright View, mají napsáno, že jí má. Např. na Czechcomputeru pro jistotu neuvádí BV nikdy.

Takže v tom začínám mít docela bordel. Spíše bych věřil oficiálním stránkám, ale člověk nikdy neví. Máte někdo tušení, který z těch modelů je určitě bez BV (a má WSXGA+ dipslay podotýkám). Díky moc

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 16 črc 2007 09:31

smerodajne su informacie na HP stranke. tzn. s matnym su modely bez uvedenej technologie brightview. a na czechcomputeri som uz videl, ze predajca na mys s cordless v nazve odpisal, ze je s kablom. takze asi tak.
matne WSXGA by mali mat RH441EA, RH443EA, RH466EA a RH450EA. ale to su vsetko afaik uz vybehove modely. vsetky nove wsxga modely (RUxxxEA) uz maju leskly displej. tiez by som radsej matny wsxga ale ten uz je dnes dost problem zohnat. vsetky su leskle. :?

ked chces mat istotu tak zavolaj na zakaznicke centrum HP.

petrv
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 21 kvě 2006 18:56

Příspěvekod petrv » 16 črc 2007 11:58

REkl bych, ze matny je displej 1400x900, leskly je 1680px. BRacha si ted kupoval prave wsxga (1680), je leskly a mne to osobne taky vadi...

Lucifer

Příspěvekod Lucifer » 16 črc 2007 12:25

Potvrzuji, 1400x900 (nebo 1440 nebo nejak tak...?) je skutecne matny a taky jsem ho bral umyslne prave kvuli tomu - ty s vyssim rozlisenim jsou vsude prezentovany jako leskle. Rozliseni by vyhovovalo, ale pozorovaci uhly jsou dost mizerne, celkove tohle LCD nic moc. ALe furt radej tohle nez se koukat do zrcatka :x

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 črc 2007 12:28

WSXGA+ byvaju v nx9420 v podstate len leskle, ale oproti WXGA+ maju daleko lepsie pozorovacie uhly a lepsie podanie farieb. Cize bud alebo...

Bud zober 15,4" nc8430, pripadne drahsieho nasledovnika 8510p/w (p az v septembri, w uz teraz) - tu su vsetky displeje matne. Alebo pockaj na 8710p/w (cca v strede prazdnin), tam sa mozno objavia aj configy s matnym WSXGA+.

Ja som to vyriesil tak, ze beriem matny 15,4" WUXGA :mrgreen:

C

vicemene
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2007 19:18

Příspěvekod vicemene » 16 črc 2007 12:42

No jo, ale já si ho bral kůli numerický klávesnici... a teď zjišťuju, že má lesklej displej. A ja bych možná i počkal na ty nový modely, ale obávám se, že budou cenově někde úplně jinde :(

Teď sem volal do HP a bylo mi řečeno, že ntbky s displejem WSXGA+ bez Bright View se nevyrabi... fňuk :cry:

Tak mě napadá, možná je to asi blbost, ale neexistujou nějaký Anti Glare folie, který by se dodatečně "přelepili" přes displej, aby se neleskl?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 črc 2007 13:31

Jedine privacy filter, ale ten sa tusin na 17" nerobi a ten zasa znizi dost farebnost i pozorovacie uhly...

C

vicemene
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2007 19:18

Příspěvekod vicemene » 16 črc 2007 13:48

Hmm... ale moc nerozumim těm různejm informacím od HP. Jednou na svoje stránky napíšou, že notebook je bez BrightView, a když jim volám, tak mi řeknou, že tenhle notebook BrightView má (konkrétně třeba HP nx9420 RH450EA). Nevím, čemu mám věřit. Už několikrát jsem se přesvědčil, že lidi na info linkách tomu zas tak nerozumí, na druhou stranu, v podstatě každý prodejce, který daný model nabízí, má připsánu technologii BV... fakt tomu nerozumim.

Lucifer

Příspěvekod Lucifer » 16 črc 2007 13:56

Neni cemu nerozumet, dodava se aktualne pokud se nepletu v 3 konfiguracich, v nejnizsi (min pameti, slabsi CPU mensi rozliseni displaye) je non-glare, v obou vyssich je glare.

(chapu ze nejaci prodejci v tom muzou mit tim padem zmatek)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 črc 2007 15:18

Ten zmatok tam maju; ak idem nieco kupovat od HP tak si vypytam vopred zoznam komponentov a tie vyhladam cez ich partsurfer...

Skus im zavolat (ale priamo do HP, nie na tu infolinku), nech ti daju niekoho pres notebooky a vypytaj si "part list", resp. "zoznam komponentov" pre dane modely.

C

vicemene
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2007 19:18

Příspěvekod vicemene » 16 črc 2007 19:49

Hmm. A je to s tim lesklým displejem tak hrozné? Mám na mysli konkrétně modely HP nx9420. Protože jinak je to super noťas...
Nebo myslíte, že lze notebook do určité doby od zakoupení (14dní?) vrátit bez udání důvodu? U spotřebního zboží za 40k bych už to skoro čekal. Že bych ho koupil a kdyby mi opravdu displej nevyhovoval, tak bych vrátil.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 črc 2007 21:27

Vratit jedine pokial objednas internetom; v obchode to neplati (ani keby to stalo 400 000 Kc)...

C

miro66
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2007 08:49
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod miro66 » 17 črc 2007 16:45

Přiznám se, že když jsem kupoval 9420, (1650*1050), tak jsem měl z leských povrchů taky trochu strach. Teď už na ní dělam asi půl roku a jsem spokojen. Kvalita displeje, úhly, vše na notebooka ve velmi dobré kvalitě. Pokud někdo není dopředu proti těmto dispejům odmítavý z osobních důvodů, klidně bych doporučil. Máme ve firmě i 7400 z matným, a ten už bych teda nechtěl. :)

vicemene
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2007 19:18

Příspěvekod vicemene » 17 črc 2007 17:05

a máte někdo zkušenosti s lesklým displejem a práci CADu? To je totiž pro mě ten největší strašák, pač tam je černý pracovní prostředí. A já se bojim, že uvidim víc z místnosti za sebou než z výkresů. A hlavně, že mě to bude rušit při práci

To vážně neexistuje možnost ten lesklý displej vidět ještě před tím, než ntb koupim???

M.
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2007 18:35

Příspěvekod M. » 24 črc 2007 16:26

V CADu je snad moznost zmenit barvy.
Zitra prijede notas domu, tak Ti neco v CADu vyfotim.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů