HP ProBook 4330s - instalacka WIN7

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
b3h
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 23 čer 2007 13:16

HP ProBook 4330s - instalacka WIN7

Příspěvekod b3h » 04 zář 2011 20:56

Zdravim Vas,

mam takovy dotaz. Koupil jsem si novy notebook HP ProBook 4330s s predinstalovanym OS Win 7 HP x64. Vzhledem k tomu, ze v predinaslovanym OS je spousta ptakovin, ktere tam nechci, protoze je nikdy nevyuziji a navic brzdi samotny chod a start PC. Chtel bych si tyto Win 7 nainstalovat sam a ciste a nainstalovat si tam jen to co potrebuji. Chci instalovat tu samou verzi co tam ma ted na tentyz cd key. Otazka zni jakou verzi instalacky si mam sehnat a popripade kde aby mi to sezralo ten muj licencni klic? Nebo je na to potreba nejakou spesl instalacku? Nekde jsem totiz cetl, ze je potreba krabicova verze instalacky, ktera obsahuje vsechny verze Win7.

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 05 zář 2011 11:09

Před časem jsem řešil totéž- chtěl jsem si navíc upravit partitions podle sebe. Nejdřív si stáhni utilitku ABR (activation backup restore). Dej si ji na flešku a zazálohuj si její pomocí tvojí aktivaci (certifikát a klíč). Instalačku si sežeň verze OEM, ne krabicovou, instalovat musíš samozřejmě stejnou verzi, co máš teď a při instalaci nezadávej žádné sériové číslo. Pak opět pomocí flešky a ABR naimportuj zpět svou aktivaci. Jinak u HP funguje i sériové číslo na COA štítku, pak ovšem aktivace probíhá standartním způsobem- toto sériové číslo je jiné, než u původní instalace.

Edit:Pro win7 musíš použít ABRbeta, ke stažení třeba tady
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 05 zář 2011 11:40

Proč to řešit tak složitě? Zavolej na podporu HP, že chceš poslat instalační média (alespoň u mého ntb ta bylo 1 DVD s čistým OS a 1 DVD s drivery a prográmky HP), z nich to přeinstaluj a zadej klíč zespod notebooku.

Aktivaci přetahovat nějakým ext. prográmkem je IMHO blbost, protože aktivace Windows se provádí právě opsáním toho čísla ze spod notebooku. Nemusíš se bát, že by to nešlo - během aktivace se kontrolují sériová čísla procesoru, základní desky a dalších důležitých komponent a pokud budeš instalovat pořád na stejné železo, tak aktivace vždy projde standardním způsobem. (Možná tam je nějaký limit na počet aktivací, ale pokud nebudeš přeinstalovávat každý měsíc tam by neměl být problém).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

b3h
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 23 čer 2007 13:16

Příspěvekod b3h » 05 zář 2011 17:54

No jde mi prave o to jakou verzi instalacky Win 7 musim pouzit, aby mi to vzalo ten licencni klic. Jinak asi blba otazka, kde se da sehnat takova OEM instalacka? Myslim ted legalni cestou ...

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 05 zář 2011 18:25

Už to tu bylo mnohokrát. Jak psal Jirrick, zavolej na podporu HP a měli by ti poslat DVD se systémem plus Driver recovery.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti